Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczy.

Zreflektowałem się, że wypada się przywitać po kilki postach :).

Miesiąc temu stałem się posiadaczem Subaru Legacy IV 2005 2.0 SOHC EJ202. Anglik, 89k mil. Podróżuję też na codzień po drogach w UK.

Autko bardzo sprawnie się odpycha. Po przesiadce z Toyoty Avensis I ciągle zastanawiam się gdzie podziała się podsterowność i odruchowo sprawdzam olej przy każdym tankowaniu :). 
Mimo kilku drobnych bolączek - bardzo wdzięczne auto.
Dobrze wiedzieć, że społeczność jest tak aktywna i pomocna.
Do usłyszenia i zobaczenia na drogach!

IMG_20180310_142813631.jpg

IMG_20180303_172354084.jpg

IMG_20180322_183241868.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od tygodnia jestem subarucholikiem. Powodem jest Legacy III z 2003 roku z 2.5 pod maską. Autko przywiozłem ze Szwajcarii i jeżdżę nim najczęściej jak tylko mogę a najchętniej bym wogóle nie wysiadał. I rano cieszę do niego ryja jak jakiś czubek!!! To normalne?

IMG_20180325_132600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 08:55, patryk5250 napisał:

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

W Jaworznie serwisuję swojego Forestera :)

Witam wszystkich nowych, jak i stałych Forumowiczów. Jakieś trzy lata temu witałem się jako nowy forumowicz i właściciel Leśnika MY 06, 2,0 AT. Z wielkim żalem rozstałem się zacnym pojazdem który przerósł moje oczekiwania i szedł w śniegu, zaspach, błocie, piachu oraz asfaltach Europy. Obecnie w posiadaniu Leśnika My 15, w CVT... 

 

Pozdrawiam

 

diamond 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szanowni Państwo, jestem bardzo zainteresowany zakupem Subaru Legacy (lub ewentualnie Impreza) w kombi.
Zdecydowanie optujemy z małżonką za zakupem auta w benzynie (diesel wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem - prototypowe silniki z 2008 roku). Najlepiej silnik 2.0 w manualu lub automacie.

Może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania to cudowne auto?
Na ten moment oglądaliśmy dwa legacy:

1) https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-le ... xtor=SEC-8 - bardzo zadbane, śliczne i bardzo dobrze utrzymane auto zakupione w Polsce - od początku jeden właściciel. Auto prezentuje się fantastycznie. Niestety jak to diesle w tym modelu mają - jest problem z silnikiem. Rozmawiałem z mechanikiem, który je kilka lat serwisował (polecam człowieka) mówił że auto juz może nie wytrzymywać ze względu na silnik. Oglądając auto zauwazyłem: wyciek na misce i olej w okolicach turbosprężarki. Diler sprzedający auto pisze, że pojazd przeszedł gruntowny przegląd w ichniejszym ASO - niestety moim zdaniem - ze względu na to co zauważyłem - mija się z prawdą. Wyjazd pod Kalisz miał zakończyć się zakupem tego pięknego Subaru a niestety okazał się jedynie wycieczką. Spowodował jednak to że jeszcze bardziej jestem zdeterminowany na zakup Subaru.

2)https://www.olx.pl/oferta/subaru-legacy-4x4-reduktor-CID5-IDt3W3D.html#057f2befbb - tym razem benzyna, auto również dobrze się prezentuje. Kilka mankametów: odpryski lakieru na masce, przy włączeniu nawiewu na full pasek alternatora daje znać o sobie w charakterystyczny sposób. Pod spodem - moim zdanie rura wydechowa zardzewiała (prędzej czy później spadnie?) Wycieków nie stwierdziłem. Auto z Niemiec. Martwią wpisy z książki serwisowej - przez ostatnie 3 lata auto zrobiło 3 tys. km - czemu tak mało jeździło? Jakaś poważna kontuzja? Przy jeździe próbnej wydaje mi się że zaczęło zamulać przy 100 km/h - mimo mocnego ciśnięcia pedału gazu - z trudem zwiększało prędkość.

Prośba o propozycje co do Subaru Legacy, jakie wybrać? 
Państwa wiedza na pewno nam się przyda.
Chcemy kupić duże przestrzenne auto gdyż rodzinna nam się powiększa (będzie 2 + 2 i pies). I jesteśmy bardzo zdeterminowani na zakup Subaru Legacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Jestem Matt, 27 lat z Katowic. Przybyłem do was ponieważ kupiłem sobie Impreze n/a 125KM 2001 rok w Kombi (czyli chyba tak zwany "bug"?). Nie decydowałem się na WRX / Sti ponieważ jest to moje daily i szkoda by mi jej było.

Poza tym interesuje się wszystkimi kategoriami motorsportu i też już sam odwiedziłem nie jeden tor w Europie.  

Poza motoryzacją interesuje się symulatorami na komputerze, modelarstwem i muzyką.

Mam nadzieje że mnie polubicie :ph34r:

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Jestem Leszek z okolic Gliwic. Po wielu latach fantazjowania przyszedł czas na spełnienie motoryzacyjnego marzenia i zakupu Imprezy STi. W poszukiwaniu mojego wymarzonego egzemplarza trafiłem na to forum. Mam nadzieję, że niedługo dołączę do zacnego grona posiadaczy Subaru!

 

Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zarejestrowałem się chyba w styczniu ale forum przegladałe juz kilka miesiecy wczesniej.

Zastanawiam sie nad zakupem auta i byc może mogloby to być Subaru Legacy lub Impreza  N/A.

 

Obecnie pomykam Polo 9N SDI :)

 

Nie wiem do końca CZY SUBARU JEST DLA MNIE właściwym autem? (Taki chyba temat założe w Off topie)

Powód wahania: nigdy nie jechałem Subaru, nikt ze znajomych ani rodziny nigdy nie miał.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witajcie!

 

Dopadł mnie kryzys wieku średniego i sen mi z oczu spędza ochota  na kupno Forestera, o którym marzyłam od lat. 

Kilka miesięcy temu umarła mi S(y)erenka, samochód zgoła inny, który mialam wieki.

Szczęśliwie nie musze juz taszczyć w samochodzie kompletu potomstwa i dlatego myślę o takim aucie, które w końcu nie będzie mi się zakopywalo w błocie na polnej drodze do domu, tańczyło na śniegu i nie przestraszy się dziur i wądołów które pokonuje kilka razy do roku w mniej lub bardziej dzikich krajach.

Problem jest tylko taki, że jestem zupełnie 'naturalną blondynką' ;) jesli chodzi o motoryzację, a dotego podobają mi sie tylko i wylacznie Forestery "Jedynki" (z trudem Dwójki).

Od kilku miesięcy czytam  rozne Foresterowe opinie i opisy, ogladam ogloszenia i w koncu przyzedl czas, ze musze powazniej zabrac się do realnych poszukiwań.

Pewnie będe potrzebowac pomocy, więc dlatego jestem teraz tutaj.

 

POzdrawiam Anaic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...