Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

no i gitara to znaczy sa prawie geniuszami  ;)  Taki silnik powiedzmy w 6 lat udoskonalic i mamy dobrego boxera ze wszystkimi zaletami a najwazniejsza jest ze nie wydaje takich czestotliwosci i brzmi jak rzedowka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Karas - Wymiana SBD dokładnie tyle kosztuje 3 tys.

Ale gdzie? Jak ? ;)

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

W ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Karas - Wymiana SBD dokładnie tyle kosztuje 3 tys.

prosze Cie nie zartuj:) http://www.subaru.pl/kompletny-short-block-subaru-diesel.html plus robocizna kontrola wtryskiwaczy itp itd Cena w ASO pewnie zabija

Jakieś doswiadczenie mam ? No i nie zapominaj, iż SIP ma gest !

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/76235-forek-sbd-2008/

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz auto ktore bylo serwisowane w aso albo kupiles je jako nowe i serwisowales w ASO-nie dociekam i dlatego Ci sie udalo nie placic. Niestety SiP az takiego gestu nie ma zeby naprawiac kazde SBD  sprowadzane z zagranicy kupione od Pana mietka handlarza a nie oszukujmy sie wiekszosc takich aut wlasnie w Polsce jezdzi i jest sprzedawanych. Jezeli by by tak bylo jak mowisz ( naprawa 3k pln :biglol: )to kupuje wszystkie Imprezy ,forki i inneg z SBD z portali aukcyjnych z uszkodzonymi silnikami , oddaje je do ASO zeby  naprawili za te 3 k pln i pozniej sprzedjae jako sprawne  robiac przy tym niezly biznes- zreszta ktos by dawno juz na to wpadl.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz auto ktore bylo serwisowane w aso albo kupiles je jako nowe i serwisowales w ASO-nie dociekam i dlatego Ci sie udalo nie placic. Niestety SiP az takiego gestu nie ma zeby naprawiac auta sprowadzane z zagranicy kupione od Pana mietka handlarza a nie oszukujmy sie wiekszosc takich aut wlasnie w Polsce jezdzi i jest kupowanych. Jezeli by by tak bylo to kupuje wszystkie Imprezy ,forki i inneg z SBD z portali aukcyjnych z uszkodzonymi silnikami , oddaje je do ASO zeby za free naprawili pozniej sprzedjae jako sprawne i robie niezly biznes:)

Zaraz zaraz a co ma SIP i " jego " ASO do sprowadzonego i kupionego od Mietka Subaru ? Myślę , ze SIP i polscy milosnicy Subaru do ktorych nie nalezy z pewnością mietek handlarz to w pewnym sensie coś więcej niż kalkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zaraz zaraz a co ma SIP i " jego " ASO do sprowadzonego i kupionego od Mietka Subaru

 

nic nie ma. Temat brzmi awaryjnosc boxer diesel a nie awaryjnosc boxer diesel zakupiony w SIP . To ze SIP naprawia swoje auta w ramach gestu to  o tej firmie bardzo dobrze swiadczy. Niestety wiekszosc sprzedawanych i jezdzacych w Polsce Subaru z SBD jest to import z zagranicy i w wrazie awarii takiego auta naprawa jest bardzo kosztowna siegajaca 20 k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko import. Wystarczy, że ktoś pominął 1 czy 2 przeglądy, już po okresie gwarancji (znam to z autopsji) . Niatomiast chyba rozmawiamy o 2 różnych rzeczach. Koszt naprawy SBD w ASO wynosi ok 20 kPLN. Analogiczna robota w przypadku TSI to koszt ok 4 kPLN. I kkniec. Gesty, upusty, inne bonusy to zupełnie oddzielna sprawa, która nie wpływa na wycenę usługi jako takiej. Trzeba porównywać okrągłe z okrągłym a zielone z zielonym. Nie okrągłe z zielonym :)

Może jeszcze inaczej - usługa kosztuje określoną kwotę. Zmienia się jedynie płatnik :)

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może jeszcze inaczej - usługa kosztuje określoną kwotę. Zmienia się jedynie płatnik

dokladnie tak  i dlatego sam siebie zacytuje jeszcze raz:

 

 

panowie ale glownie rozchodzi sie o to ze koszt naprawy sbd jest poprostu za drogi. I co z tego ze 1,8tsi ma zywotnosc 120-130k km skoro mozna go naprawic nieduzym kosztem. jakby naprawa SBD miescicla sie w granicy 3-4k pln tematu by nie bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jakby naprawa SBD miescicla sie w granicy 3-4k pln tematu by nie bylo...

- To tylko kwestia czasu :)

Są na forum diesle z przelotami pod 200 tyś

Ale ostatnio temat mocno ucichł - chyba poprawili te konstrukcje.

I jak już pisałem to powtórzę ,,, Jak można porównać doświadczenie w produkcji VAG do Subaru w dieslach ? jak przepaść jest o lata świetlne.

Subaru potrzebowało paru lat na zrobienie pierwszego diesla a Vag robi je od ponad 30Lat

 

To tak jak by porównać lokalny zakład szlifiersko/mechaniczny do fabryki silników w Japonii

Równie dobrze można zapytać jak Honda bez doświadczenia zrobiła diesla bijącego na głowę silniki vag?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Przeczytałem ten wątek od początku do końca...Wniosek? SBD to loteria. NIe jestem złośliwy , nie będę reklamował innych producentów, jednak Subaru w dziedzinie siników diesla zostaje w tyle. Dlatego kupię  Forestera 2.0 z benzynowym silnikiem.

Przejedź się 2.0i a potem SBD i wtedy podziel się odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry.

Przeczytałem ten wątek od początku do końca...Wniosek? SBD to loteria. NIe jestem złośliwy , nie będę reklamował innych producentów, jednak Subaru w dziedzinie siników diesla zostaje w tyle. Dlatego kupię  Forestera 2.0 z benzynowym silnikiem.

Przejedź się 2.0i a potem SBD i wtedy podziel się odczuciami.

 

I jeszcze XT dla pełnego obrazu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Równie dobrze można zapytać jak Honda bez doświadczenia zrobiła diesla bijącego na głowę silniki vag?

Konstrukcja wału jaką wymusza silnik typu boxer w porównaniu do R4  jest zdecydowanie inna (delikatniejsza). Produkcja diesla boxer to jednak pewnego rodzaju igranie z ogniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzień dobry.

Przeczytałem ten wątek od początku do końca...Wniosek? SBD to loteria. NIe jestem złośliwy , nie będę reklamował innych producentów, jednak Subaru w dziedzinie siników diesla zostaje w tyle. Dlatego kupię  Forestera 2.0 z benzynowym silnikiem.

 

Przejedź się 2.0i a potem SBD i wtedy podziel się odczuciami.

I jeszcze XT dla pełnego obrazu :D
Najlepiej z bilansem spalania żeby dopełnić sprawę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzień dobry.

Przeczytałem ten wątek od początku do końca...Wniosek? SBD to loteria. NIe jestem złośliwy , nie będę reklamował innych producentów, jednak Subaru w dziedzinie siników diesla zostaje w tyle. Dlatego kupię  Forestera 2.0 z benzynowym silnikiem.

Przejedź się 2.0i a potem SBD i wtedy podziel się odczuciami.

 

I jeszcze XT dla pełnego obrazu :D

 

Zgadzam się :) przejechałem się 3 (SBD  2.0i  2.0XT)  z któych 2 zapewniają emocje ,niestety zdecydowanie skrajne. Będzie 2.0 XT :)

SBD to nic szczególnie rewelacyjnego w porównaniu do klasycznych R4. Wiec należy dyskutować o awaryjności w kontekscie jednego modelu jednego producenta: Silnik który miewa poważne choroby wieku dziecięcego. Mam nadzieję,że za kilka serii FHI wyeliminuje te problemy. Nie dyskfalifikuje SBD zupełnie, poprostu poczekam na lepsze serie. Póki co benzyna tanieje, Forester nie stygnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najlepiej z bilansem spalania żeby dopełnić sprawę

 

Lepiej nie, bo wyjdzie, że najtańszą opcją jest Fabia 1,2 TSI.   :biglol:  

 

Poza tym, życie jest zbyt krótkie, żeby przejmować się "trochę" większym spalaniem.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej z bilansem spalania żeby dopełnić sprawę

 

Lepiej nie, bo wyjdzie, że najtańszą opcją jest Fabia 1,2 TSI.   :biglol:  

 

Poza tym, życie jest zbyt krótkie, żeby przejmować się "trochę" większym spalaniem.  ;)

 

Popieram, jak stać Cię na konia to i na bat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...