Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy dwa urządzenia wg specyfikacji technicznej identyczne ale z różną ceną (15-25%). Mają różne końcówki w oznaczeniu dlatego, że są oferowane do różnych kannałów dystrybucji:

- markety

- studia kuchenne

 

Niech ktoś się wypowie czy może być jakakolwiek różnica między nimi? Czy naprawdę jest tak, że to samo urządzenie sprzedaje się z innym oznaczeniem w różnych kanałach dystrybucji po zupełnie innych cenach?

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, subleo napisał:

Mamy dwa urządzenia wg specyfikacji technicznej identyczne ale z różną ceną (15-25%). Mają różne końcówki w oznaczeniu dlatego, że są oferowane do różnych kannałów dystrybucji:

- markety

- studia kuchenne

 

Niech ktoś się wypowie czy może być jakakolwiek różnica między nimi? Czy naprawdę jest tak, że to samo urządzenie sprzedaje się z innym oznaczeniem w różnych kanałach dystrybucji po zupełnie innych cenach?

 

 

Napisz do przedstawicielstwa tej konkretnej firmy. Ciekawe rzeczy mogą się z takiego kontaktu urodzić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BiP napisał:

Napisz do przedstawicielstwa tej konkretnej firmy. Ciekawe rzeczy mogą się z takiego kontaktu urodzić;)

 

Właśnie taką informację dostałem wprost.

 

Cytat

Doradca: Rożnica jest w kanale dystrybucji, jeden jest dedykowany do studiów kuchennych a drugi do sprzedaży do sieci handlowych.
Ja: Rozumiem, czyli technicznie to identyczne modele?
Doradca: Tak zgadza się.

Ja: Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, subleo napisał:

Mamy dwa urządzenia wg specyfikacji technicznej identyczne ale z różną ceną (15-25%). Mają różne końcówki w oznaczeniu dlatego, że są oferowane do różnych kannałów dystrybucji:

- markety

- studia kuchenne

 

Niech ktoś się wypowie czy może być jakakolwiek różnica między nimi? Czy naprawdę jest tak, że to samo urządzenie sprzedaje się z innym oznaczeniem w różnych kanałach dystrybucji po zupełnie innych cenach?

 

 

 Kiedyś pisałem jak zepsuła mi sie kuchnia. Whirlpool wyprodukowany we Włoszech na rynek rosyjski, sprzedawana w Polsce w ikea. Przez ponad miesiąc mi jej nie naprawili, bo nie było części. Po siedmiu tygodniach wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa urządzenia wg specyfikacji technicznej identyczne ale z różną ceną (15-25%). Mają różne końcówki w oznaczeniu dlatego, że są oferowane do różnych kannałów dystrybucji:
- markety
- studia kuchenne
 
Niech ktoś się wypowie czy może być jakakolwiek różnica między nimi? Czy naprawdę jest tak, że to samo urządzenie sprzedaje się z innym oznaczeniem w różnych kanałach dystrybucji po zupełnie innych cenach?
 
 
Nie ma reguły, czasem to ten sam towar, czasem zupełnie inny jakościowo jak np. myjki Karcher swego czasu, w marketach z plastkowymi pompami, a w zwykłych sklepach metalowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lojszczyk napisał:

Czy naprawdę jest tak, że to samo urządzenie sprzedaje się z innym oznaczeniem w różnych kanałach dystrybucji po zupełnie innych cenach?

Z innej branży mogę potwierdzić ,że tak właśnie jest. Dokładnie ten sam produkt, nieco inne oznaczenie i logo. Inny kanał dystrybucji i inna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, skwaro napisał:

Nie ma reguły, czasem to ten sam towar, czasem zupełnie inny jakościowo jak np. myjki Karcher swego czasu, w marketach z plastkowymi pompami, a w zwykłych sklepach metalowe.

 

dokładnie - np. spłuczki / stelaże podtynkowe Geberit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jumpman napisał:

Z innej branży mogę potwierdzić ,że tak właśnie jest. Dokładnie ten sam produkt, nieco inne oznaczenie i logo. Inny kanał dystrybucji i inna cena.

To nie mnie cytowałeś. :scenic:

Ja można było sprzedać poloneza caro do kraju z językiem hiszpańskim skoro caro znaczy drogo?

Pajero, to też wulgarne słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak obecna sytuacja wpłynie na budowlankę, czy mam ktoś już jakieś pierwsze sygnały?

Osoby, które są na etapie budowy/wykańczania będą kończyły inwestycje więc myślę, że ceny za materiały mogą nawet trochę wzrosnąć i usługi nie spadną.

Pytanie co dalej, większość banków już podniosła wkład własny z 10% do 20% (rekomendowanych przez KNF), podniosło marżę. Wydaje się, że spadki nawet niewielkie są nieuniknione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem budowę 3 tygodnie temu, mój wykonawca mówił, że ceny materiałów skoczyły i gorzej z dostępnością, kto ma zaczęte to już skończy, ale inni mogą się wstrzymać ze startem, więc kto wie, może ceny materiałów i usług spadną jak będzie mniejsze zapotrzebowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, aflinta napisał:

No ale w marketach jest zazwyczaj seria UP100, a normalnie używa się UP320. One jednak mają inne oznaczenia, inną konstrukcję... wszystko jest inne. 

tak, ale wiele ludzi nie rozróżnia tego - Geberit to Geberit - w Casto znaleźli taniej ;) - jeśli nawet częśc instalatorów na stelaż mówi Geberit nawet jak jest z Koła.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej branży ( techniczna ) końcówki w urządzeniach mają znaczenie.

Mogą to być urządzenia wyprodukowane dla konkretnego klienta, ze zamianami według specyfikacji klienta.

Np. gwintowane wg. specyfikacji otwory,  złącza, końcówki zamiast wyprowadzonych przewodów. itd.

Ale niekoniecznie spowoduje to obniżenie jakości produktu.

Po prostu dostosowanie do potrzeb klienta.

 

Natomiast w AGD, jak ktoś jest dużym klientem i zamówi np. 10.000 sztuk pralek, to zrobią mu pralkę wg. jego specyfikacji.

Np. cieńsza blacha na obudowę, albo nie ocynkowana, inne łożyska itp. - coś żeby zbić koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adam12 napisał:

Szanowni. Pytanie do elektryków. Chcę podłączyć kilka ,4 - 6 słupków zewnętrznych LED każdy po 2- 5W. Każda odnoga będzie miała po ok. 10m. Kabelek ziemny 3x1.5mm będzie ok czy lepiej użyć 3x2.5mm ? 

Możesz podłączyć 4KW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 13:04, zygi82 napisał:

ja zacząłem budowę 3 tygodnie temu, mój wykonawca mówił, że ceny materiałów skoczyły i gorzej z dostępnością, kto ma zaczęte to już skończy, ale inni mogą się wstrzymać ze startem, więc kto wie, może ceny materiałów i usług spadną jak będzie mniejsze zapotrzebowanie


 

Nie ma, nie bylo i nie będzie takiego czasu, sytuacji na rynku aby w opinii budowlańców nie powodowała podwyżek cen materiałów budowlanych, i kosztów robocizny. 
 


 

 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...