Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Jaca68 napisał:

Da się. :)

Opera Zrzut ekranu_2022-06-09_130321_skandynawskieuchwyty.pl.png

Jak pałac budujesz to tak, ja tyle pokojów nie mam, żeby nawet z takimi wyłącznikami dojechać do 30k :)

 

P.S. Ja wiem że sky is the limit, ale mówię o normalnym budżecie ;)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - wróciłem do domu i sprawdziłem swoją pamięć przede wszystkim. Kwota była prawidłowa ale obejmowała kilka gratów więcej niż sam osprzęt bo kompletną rozdzielnię + podrozdzielnię na piętrze i podrozdzielnię w domku gospodarczym. Sam osprzęt wyszedł ~22000.  Ale mam ponad 190 gniazd gdzie liczę, że gniazdo podwójne to gniazdo x2. Łaczników oświetlenia ponad 80. Do tego w każdym pokoju gniazdo antenowe i LAN. Łazienki, garaż, zaplecze, gniazda zewnętrzne min IP444. Gniazda siłowe w domku gospodarczym. A wszystko robiłem na Mertenie czyli lepszej linii Schneidera z jakimiś ramkami z wyższej gamy niż podstawowa linia. Także się nazbierało.

Ale nie żałuję (kasy owszem) - po 9 latach mieszkania nie zdarzyło mi się jeszcze że mi brakuje gniazda i trzeba ciągnąć przedłużacz. Z drugiej strony część gniazd nigdy nie poznała się z wtyczką.

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, STIFF napisał:

Heh - wróciłem do domu i sprawdziłem swoją pamięć przede wszystkim. Kwota była prawidłowa ale obejmowała kilka gratów więcej niż sam osprzęt bo kompletną rozdzielnię + podrozdzielnię na piętrze i podrozdzielnię w domku gospodarczym. Sam osprzęt wyszedł ~22000.  Ale mam ponad 190 gniazd gdzie liczę, że gniazdo podwójne to gniazdo x2. Łaczników oświetlenia ponad 80. Do tego w każdym pokoju gniazdo antenowe i LAN. Łazienki, garaż, zaplecze, gniazda zewnętrzne min IP444. Gniazda siłowe w domku gospodarczym. A wszystko robiłem na Mertenie czyli lepszej linii Schneidera z jakimiś ramkami z wyższej gamy niż podstawowa linia. Także się nazbierało.

Ale nie żałuję (kasy owszem) - po 9 latach mieszkania nie zdarzyło mi się jeszcze że mi brakuje gniazda i trzeba ciągnąć przedłużacz. Z drugiej strony część gniazd nigdy nie poznała się z wtyczką.

No to teraz by się zgadzało. U mnie gniazdek antenowych nie ma, za to są wszędzie min. 2xLAN bo sygnał TV też po sieci będzie. Punktów mam odrobinę mniej, bo wszystko w jednym budynku, ale też od razu okablowanie pod alarm zrobione, wyprowadzenie pod agregat, siła w garażu, zasilanie wszystkich zewnętrznych bajerów łącznie z podlewaniem ogrodu, itd. Na razie wyszło niewiele mniej, a cały osprzęt muszę dopiero kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem foty na torze. 

Jeden, czy drugi ogląda na szybkiego na zasadzę "widziałem, że robisz foty, pokaż co tam masz". 

Po pewnym czasie i kolejnej sesji podchodzi chłopak z kolegą i mówi :"to ten młody co robi te zayebiste fotki".

Luźna gadka, po chwili się pytam tego gościa, co nazwał mnie młody, jaki rok jest. 

On, że 89, ja mu mówię, że ja 83 :P

IMG_20220608_204959.jpg

IMG_20220608_204700.jpg

IMG_20220605_103101.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 19:03, skwaro napisał:

Że stan deweloperski zakończony, do kawy na tarasie coraz bliżej :)

 

Następny etap ... ogród. ;)

 

Że byłem dziś przejazdem w Gdańsku. ;)

 

20220609_184708.thumb.jpg.5736aac4e48e2d489e657136f9732ba4.jpg

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, przemekka napisał:

 

Następny etap ... ogród. ;)

 

Powoli się projektuje. Z tym też wyszedł dobry numer. W rodzinie z Ukrainy, którą wziął do siebie mój kumpel okazało się że jedna pani miała dużą firmę urządzającą profi ogrody za grubą kasę. Wszystko straciła i nie ma do czego wracać, więc pomagamy jej rozkręcić u nas biznes, za to projektuje mi i kumplowi ogrody. Klasyczny win-win :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, subleo napisał:

Popatrz na to z drugiej strony, chrust będziesz miał na wyciągnięcie ręki ;)

No nie wiem. Ostatnio dużo o chruście i niejeden leśniczy gubi się w temacie, jak podają media. A to wolno zbierać i powinno się to robić, ale to tylko za zgodą i opłatą, a to nie powinno się tego robić bo co będą żreć robale i grzyby, a to że wyzbierane i kolejki do zbierania się ustawiły.

 

Że o niskiej emisji ze spalanego drewna nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...