Skocz do zawartości

Subaru vs reszta Świata


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

może biała skóra jest jakaś wyjątkowa :)

 

odnoszę wrażenie że w wątku o nowym foresterze daliśmy się wciągnąć w prowokację.Ktoś na siłę chce udowodnić że w zasadzie każdy SUV na rynku jest lepszy od forka.

Swoją drogą, z innej beczki, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Grand Vitarą? Z tego co słyszałem, to:

-autko jest fajne

-możliwości konfiguracyjne praktycznie żadne

-bardzo dobre w terenie, prawdziwe 4x4

-gorzej na szosie i głośniej

 

Ja mam.Jeżdżę tym od czasu do czasu na trasie,koleżance nie chce się prowadzić.Moje wrażenia:

Silnik 2.0 benz. zagazowana.Samochód w zasadzie wogóle nie jedzie.Dobre zestopniowanie jedynie na I biegu.Wyje ,ryczy a rozpędzenie do 140 trwa wieki.Jak dla mnie plastiki i wykończenie wnętrza o klasę gorzej nawet od starego forka.Drążek zmiany biegów trzęcie się w każdą stronę jak w jelczu.Jak już się rozpędzi to jedzie jakoś.Nawet zbytnio nie buja.W terenie to najlepszy SUV jaki jest na rynku-mechaniczna blokada,niestety duży ciężar ogranicza te możliwości.

Jak sie mieszka w głębokim terenie-dobry pomysł,jak na bulwarówkę lub auto okazyjnie wjeżdżające na błotko-bez sensu.Co kto lubi.

 

tak się zachowuje obecny model Vitary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

może biała skóra jest jakaś wyjątkowa :)

 

odnoszę wrażenie że w wątku o nowym foresterze daliśmy się wciągnąć w prowokację.Ktoś na siłę chce udowodnić że w zasadzie każdy SUV na rynku jest lepszy od forka.

Swoją drogą, z innej beczki, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Grand Vitarą? Z tego co słyszałem, to:

-autko jest fajne

-możliwości konfiguracyjne praktycznie żadne

-bardzo dobre w terenie, prawdziwe 4x4

-gorzej na szosie i głośniej

 

Ja mam.Jeżdżę tym od czasu do czasu na trasie,koleżance nie chce się prowadzić.Moje wrażenia:

Silnik 2.0 benz. zagazowana.Samochód w zasadzie wogóle nie jedzie.Dobre zestopniowanie jedynie na I biegu.Wyje ,ryczy a rozpędzenie do 140 trwa wieki.Jak dla mnie plastiki i wykończenie wnętrza o klasę gorzej nawet od starego forka.Drążek zmiany biegów trzęcie się w każdą stronę jak w jelczu.Jak już się rozpędzi to jedzie jakoś.Nawet zbytnio nie buja.W terenie to najlepszy SUV jaki jest na rynku-mechaniczna blokada,niestety duży ciężar ogranicza te możliwości.

Jak sie mieszka w głębokim terenie-dobry pomysł,jak na bulwarówkę lub auto okazyjnie wjeżdżające na błotko-bez sensu.Co kto lubi.

 

tak się zachowuje obecny model Vitary ?

 

jeżdżę 3-4 letnim,to jest nowa buda,ten obecny to chyba tylko jakaś kosmetyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mieszkających w terenie to dobry samochód ,na asfalt jak dla mnie zero frajdy, chociaż niezbyt buja,ale środek wogóle mi nie pasuje.Subaru niby plastikowy ale jak dla mnie coś w sobie ma i świetnie sie go czuje w jeździe,Suzuki GV ni huhu.

Ze wszystkich znanych mi jednosrek w-ssących 2.0 w suvach (CRV,RAV,QQ,Forek) ten jest zdecydowanie najgorszy.

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się dzisiejsza wycieczka skojarzyła z tym tematem... Kwadrans bezowocnej walki, potem spacer do wsi po miejscowego z linką i 4x4

W czymś takim się można zakopać? Niepotrzebnie auto poszło koleinami.

 

może się "ześlizgnęło". ciężki przód, lekki tył i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Adam12 pisze - w jedną stronę przejechałem bez problemu "górą", wracając mimo kół lekko w prawo auto zrobiło półmetrowy zjazd w lewo, w koleiny i zakopało się totalnie. Chociaż przyznaję, zrobiłem to za szybko i ze zbyt dużą nonszalancją, uznając, że przecież z kolein w razie czego wyjadę :yahoo:

Całość była sucha, tylko dna dwóch, głębokich kolein zupełnie mokre. Tam mi auto przez moje pipowate kierowanie wjechało i nie było ratunku. ;)

Edytowane przez antolll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a haubi65 by może kupil a resztę wsadził do skarpety albo zakopał w słoiku bo jest skapy jak sam to powiedział ....ale do rzeczy na takiej samej zasadzie ktos kto kupil Legca 2.0D mogl kupic jakąś Skode i tez parę dziesiąt tys. by zostało w kieszeni ale jednak sie szarpnal z sobie znanych powodów no i zawsze to lepiej brzmi ze jeździ Subaru niz Skoda.Ot co mam na myśli przez obłude.

 

Nie przesadzaj z tym parędziesiąt tysięcy. Skoda w opcji z haldexem jest bardzo droga. Jak w 2009 kupowałem legacy D, to Octavia Scout z porównywalnym wyposażeniem i silnikiem była cenowo porównywalna z Legacy. W ubiegłym roku, jak przymierzałem się do OBK, to stwierdziłem, że zanim podejmę decyzję, zobaczę co i za ile oferuje konkurencja. W skodzie się nie dowiedziałem, bo miły Pan sprzedawca powiedział mi, że niestety w tym roku, nie będą już dostępne Octavie z haldexem i silnikiem TSI - było to pod koniec kwietnia 2012!. Tak więc moim zdaniem większość rozważań w tym wątku ma czysto akademicki charakter, bo oderwane są trochę od konkretnej oferty rynkowej.

 

P.S. turdziGT używaj proszę polskich znaków, bo strasznie trudno się czyta Twoje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a haubi65 by może kupil a resztę wsadził do skarpety albo zakopał w słoiku bo jest skapy jak sam to powiedział ....ale do rzeczy na takiej samej zasadzie ktos kto kupil Legca 2.0D mogl kupic jakąś Skode i tez parę dziesiąt tys. by zostało w kieszeni ale jednak sie szarpnal z sobie znanych powodów no i zawsze to lepiej brzmi ze jeździ Subaru niz Skoda.Ot co mam na myśli przez obłude.

 

Nie przesadzaj z tym parędziesiąt tysięcy. Skoda w opcji z haldexem jest bardzo droga. Jak w 2009 kupowałem legacy D, to Octavia Scout z porównywalnym wyposażeniem i silnikiem była cenowo porównywalna z Legacy. W ubiegłym roku, jak przymierzałem się do OBK, to stwierdziłem, że zanim podejmę decyzję, zobaczę co i za ile oferuje konkurencja. W skodzie się nie dowiedziałem, bo miły Pan sprzedawca powiedział mi, że niestety w tym roku, nie będą już dostępne Octavie z haldexem i silnikiem TSI - było to pod koniec kwietnia 2012!. Tak więc moim zdaniem większość rozważań w tym wątku ma czysto akademicki charakter, bo oderwane są trochę od konkretnej oferty rynkowej.

 

P.S. turdziGT używaj proszę polskich znaków, bo strasznie trudno się czyta Twoje posty.

 

zgoda,trzeba porównywać konkretne oferty rynkowe.Skoda po doposażeniu wychodzi sporo drożej a porównując z rocznikiem wyprzedażowym Legacy i porównując samochody na jazdach i na sucho wybór jak dla mnie był bardzo prosty.

W skarpecie to nic nie zostaje jak się bierze w leasing szczególnie jak różnice są w granicach 10-20tys. ;)Poprostu sztuka wyboru i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się dzisiejsza wycieczka skojarzyła z tym tematem... Kwadrans bezowocnej walki, potem spacer do wsi po miejscowego z linką i 4x4

W czymś takim się można zakopać? Niepotrzebnie auto poszło koleinami.

Może to i lepiej. Inaczej to by szedł pół godziny albo i dłużej a tak tylko kwadransik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak to bohaterem dnia sie zrobil ...

Ja na wydmie utknalem (suchy piasek , opony szosowe) i co mialem zrobic ? wode z morza w butach targalem :biglol:

post-1295-0-46882000-1362730916_thumb.jpg

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem przygode w piachu na plaży w Grecji.Chciałem sie pobawić a to w zasadzie była pierwsza moja próba 4x4 bo kupiłem przed zimą.wyszedłem z tego jednak z twarzą ku zachwytowi greckiej gawiedzi :yahoo: snop piachu spod kół poleciał do góry na ok 2 metry :D

 

czy ktos tu mówi w języku flamandzkim?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tu mówi w języku flamandzkim?

A po co, skoro są napisy po ang.?

a jak to cholera włączyć? :(

 

dobra już mam

 

NoNo.

Pod względem prześwitu,,haldexu vs SAWD(czy jakaś odmiana dla CVT) miejsca w kabinie i wielkości bagażnika to nie jest konkurencja dla Forka DIT,ale jak się na te parametry przymknie oko to ten volviak to świetny samochód,dodatkowo świetnie wykończony.Ja jeździłem D3 FWD . Mój szwagier obecnie szuka SUVa do 130tys. i kiedy wsiadł do tego volvo to od razu zaczął sobie racjonalizować brak bagażnika czy prześwitu,które poprzednio były dla niego baaaaaardzo ważne :D

Dobrze ze jest konkurencja,robi się naprawde ciekawie.

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo fajne, zwłaszcza że za +/- 130k masz wersję T5. Gdyby nie ten haldex... ;)

dokładnie tak.I naprawdę sporo w tej cenie już jest.Całe szczęście że Dyrekcja skorygowała ceny DIT(chyba że to taki chwyt ;) ) bo w innym przypadku byłoby krucho.Trudno rzeczywiście coś wnioskować z tego testu ale widać że całkiem fajnie zbiera się do zakrętów na czterech i sprawnie rusza z miejsca,wygląda na to że ten testujący flamak ma sporo frajdy z jazdy.

Sztuka wyboru jak zwykle.

Gdzieś czytałem że to T5 sporo jednak pali.No cóż,5cyl. i 249KM musi robić swoje,to nie hybryda ani diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że Dyrekcja skorygowała ceny DIT(chyba że to taki chwyt )

jest już oficjalny cennik?

 

no jest ,ale zdaje się bez tej info.z korektąXT którą mamy na forum,tak mi się wydaje.

 

i dobrze Ci się wydaje :)

MY13 => XT za 36 i 38k euro, SBD full 41k euro :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...