Skocz do zawartości

Subaru vs reszta Świata


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdziwy zawodnik to nie doprowadza do takich sytuacji jadąc na prostej jak stół i suchej jak pieprz drodze.

Obstawiam jednak, że całe zdarzenie było spowodowane czynnikiem zewnętrznym (opona, plama oleju na drodze etc.). Prędkość w końcu nie była zawrotna. Kierowca sprawny, ale jego reakcja była mocno spóźniona...zwłaszcza, że był skoncentrowany na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Prawdziwy zawodnik to nie doprowadza do takich sytuacji jadąc na prostej jak stół i suchej jak pieprz drodze.

 

no tak i wypowiedzial sie ekspert po ogladnieciu filmiku w takiej jakosci ze ledwo da sie rozpoznac marke :)

 

mogla byc plama oleju lub czegos innego , a sadzac po tym jak uciekaja drzewa i inne samochody wolno tam tez nie bylo wiec wystarczylo ze zdjal noge z gazu w polowie zakretu i tyl mu powiedzial pa pa , zreszta nie ma kierowcow ktorzy nie popelniaja bledow bo nawet Loeb je robi figiel polega na tym jak wyjsc z nich obronna reka , a tu ktos sie wykazal nie lada kunsztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam jednak, że całe zdarzenie było spowodowane czynnikiem zewnętrznym (opona, plama oleju na drodze etc.). Prędkość w końcu nie była zawrotna. Kierowca sprawny, ale jego reakcja była mocno spóźniona...zwłaszcza, że był skoncentrowany na drodze.

mocna opinia. Ale zostawmy może analizę tego filmiku (który z resztą był już przegadywany w innych wątkach) i wróćmy do Subaru vs. reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop :) ale tak dziś sobie przeczytałem, ze w cenniku VW pojawił sie najmocniejszy Passek. Ja rozumiem, ze mocny, ze w full opcji itd. Ale...kosztuje prawie 200k!! :D to mozna kupić Forka XT i jeszcze jakiś samochód dla zony :)

Kto to w ogóle kupi takie cudo????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronicie idioty który szarzuje na autostradzie i robicie z niego szosowego bohatera.Z pewnością było tam wylane wiadro oleju.Nie życzę wam spotkania na szosie z takimi leszczami którym sie wydaje że jak siedzą w audi to mogą na autostradzie traktować innych użytkowników drogi jak tyczki.Kompletny brak wyczucia jak samochód zachowa sie kiedy przy bardzo dużej prędkości na luku raptownie szarpniemy kierownicą.leszcz leszcz leszcz który cudem uniknął wypadku i nie pozabijal innych.STOP PIRATOM DRPGOWYM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@stach1111,szczerze to nie rozumiem powodów tego wpisu. Myślę, że rozwalanie filmiku na czynniki pierwsze i jeszcze emocjonowanie się tym nie ma najmniejszego sensu. Faktem jest , że gościowi "się udało" , powody i inne zostawmy, bo zaraz na 10 stron będziemy dywagować co się stało i kto jest debilem.

 

Sorry za offtop ale tak dziś sobie przeczytałem, ze w cenniku VW pojawił sie najmocniejszy Passek. Ja rozumiem, ze mocny, ze w full opcji itd. Ale...kosztuje prawie 200k!! to mozna kupić Forka XT i jeszcze jakiś samochód dla zony Kto to w ogóle kupi takie cudo????

Nie wiem. Ale jeździłem kilka dni temu Passatem coupe czy CC czy jak on tam. Masakrycznie nieużyteczne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop :) ale tak dziś sobie przeczytałem, ze w cenniku VW pojawił sie najmocniejszy Passek. Ja rozumiem, ze mocny, ze w full opcji itd. Ale...kosztuje prawie 200k!! :D to mozna kupić Forka XT i jeszcze jakiś samochód dla zony :)

Kto to w ogóle kupi takie cudo????

A co to za najmocniejszy passat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mój wpis w powyższym temacie.

Obejrzałem poraz kolejny ten film z myślą że coś mi umknęło.Niestety nie.Autostrada,zero deszczu i "kierowca" szarżujący i traktujący innych jak tyczki.

Nie wyobrażam sobie i nie słyszałem żeby kierowcy sportowi,amatorzy bądź profesjonaliści, urządzali sobie wyścigi na autostradach.

Jestem w szoku że nikt z Was nie potępił tego szaleńca za brawurę na drodze publicznej.

Miał farta i się wybronił .Na szczęście nikomu nie zdążył zrobić krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop :) ale tak dziś sobie przeczytałem, ze w cenniku VW pojawił sie najmocniejszy Passek. Ja rozumiem, ze mocny, ze w full opcji itd. Ale...kosztuje prawie 200k!! :D to mozna kupić Forka XT i jeszcze jakiś samochód dla zony :)

Kto to w ogóle kupi takie cudo????

A co to za najmocniejszy passat ?

V6, 300km, 350NM, 4motion.

 

Jak ktoś nie lubi się chwalić czy pokazywać, zalezy mu by być anonimowym to kupuje takie np kombi i ma szybkie auto.

Edytowane przez Zelazny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że Frisco to stolica środowisk LGBT, a Subaru swego czasu celowało w tę niszę w USA.

Z pewnością masz rację, nie wiem, jak w całych Stanach, ale w Kalifornii Subaru mocno kojarzy się z tym środowiskiem.

 

Bronicie idioty który szarzuje na autostradzie i robicie z niego szosowego bohatera.Z pewnością było tam wylane wiadro oleju.Nie życzę wam spotkania na szosie z takimi leszczami którym sie wydaje że jak siedzą w audi to mogą na autostradzie traktować innych użytkowników drogi jak tyczki.Kompletny brak wyczucia jak samochód zachowa sie kiedy przy bardzo dużej prędkości na luku raptownie szarpniemy kierownicą.leszcz leszcz leszcz który cudem uniknął wypadku i nie pozabijal innych.STOP PIRATOM DRPGOWYM !!!
To bardzo ostre słowa, ale w takich przypadkach, mimo że nieco obraźliwe, to bardzo trafne. Gość miał fuksa, być może wiedział co zrobić i właściwie zareagował, nie ma znaczenia, czy był w pełni tego świadomy. Najważniejsze, że nikt nie ucierpiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mój wpis w powyższym temacie.

Obejrzałem poraz kolejny ten film z myślą że coś mi umknęło.Niestety nie.Autostrada,zero deszczu i "kierowca" szarżujący i traktujący innych jak tyczki.

Nie wyobrażam sobie i nie słyszałem żeby kierowcy sportowi,amatorzy bądź profesjonaliści, urządzali sobie wyścigi na autostradach.

Jestem w szoku że nikt z Was nie potępił tego szaleńca za brawurę na drodze publicznej.

Miał farta i się wybronił .Na szczęście nikomu nie zdążył zrobić krzywdy.

 

Ja wiem czym jest powodowana ta szalencza i arogancka jazda :-) pewnie tym ze jechał Audi

 

Zastanawiam się w takim razie co powiesz na to......

 

 

A tak na powaznie filmik tak stary jak internet i nawet nie wnikam gdzie byłeś w tym czasie ze go nie widziałeś w każdym razie trochę zdrowego rozsądku bo mam wrażenie że pisząc takie mocne komentarze piszesz je tylko po to żeby zrobić i zacząć dym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na powaznie filmik tak stary jak internet i nawet nie wnikam gdzie byłeś w tym czasie ze go nie widziałeś w każdym razie trochę zdrowego rozsądku bo mam wrażenie że pisząc takie mocne komentarze piszesz je tylko po to żeby zrobić i zacząć dym.....

 

Pieknie odchodza temu GT3 :) jeszcze 10 lat temu zdarzaly sie podobno akcje moze nie tak extrem :)

 

Swoja droga ten gosciu w audi mial farta i tyle. Mi rowniez zdarzylo sie cos podobnego w FWD co prawda na szosie w zakrecie ale tyl mi uciekl cale szcze ze ulica sie nie skonczla. Podejrzewam, ze z AWD auto by nawet nie drgnelo.

Nie zapominajmy ze to stary typ auta bez ESP wyglada na starego Audi A4 odciazylo mu tyl i po ptakach. pech a tak predko tez nie bylo.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc takie mocne komentarze piszesz je tylko po to żeby zrobić i zacząć dym.....

Też mam takie wrażenie :P

 

A odnośnie CC, to naprawdę ładne auto, mi się podoba...co do najmocniejszej konfiguracji i wyposażenia, to też jest fajnie...Samochód celuje chyba jako prestiżowa limuzyna od WV...

Mi osobiście to nowa mazda 6 to piękny samochód, ale o niej już chyba było. Ceny jak za takie auto tez nie straszą, jak dorzucą 4x4 w jakiej kolwiek postaci to będzie mocna konkurencja dla Legacy moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze z AWD auto by nawet nie drgnelo.

Bo?

Naped na 4 kola jest moim zdaniem mniej podatny na watracenie z rownoagi. Moc jest oddawana na wszystkie 4 kola i np metalowe laczenia na wiaduktach w zaktrecie calkiem inaczej oddzalowywuja na auto. Np RWD chwilowo traci calkowicie przeniesienie napedu co powoduje np. zarzcenie tylu a to moze doprowadzic do obrotu.

 

 

Ja pamietam A4 z 2003 i podobnie w srodku wygladalo ... nie wydaje mi sie, zeby Quattro sie tak zachowalo. W kometarzach pod filmem ktos napisal, ze byl znak ostrzegawczy o rozlanym oleju. Ja przy tej marnej jakisci filmu nic nie rozpozalem

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naped na 4 kola jest moim zdaniem mniej podatny na watracenie z rownoagi. Moc jest oddawana na wszystkie 4 kola i np metalowe laczenia na wiaduktach w zaktrecie calkie inaczej oddzalowywuja na auto. Np RWD chwilowo traci calkowicie przeniesienie napedu co to powoduje np. zarzcenie tylu co moze doprowadzic do obrotu.

w AWD tak samo stracisz tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z AWD auto by nawet nie drgnelo.

 

 

pozwole sie nie zgodzic z ta opinia.

 

sam pewnie wiesz jaka wczoraj byla sytuacja w BW i Hessen.

Mialem okazje caly dzien poruszac sie nowym forkiem z salonu we Frankfurcie.

Ruszanie i przejazd przez kopny snieg to bylo cos niesamowitego :) Ale... Myslac ze mam 4x4 to moge wszytsko i nic mnie nie ruszy. Bullshit... Jadac po zasniezonym zjezdzie z BAB 67, dokladnie z ta sama predkoscia co poprzednicy (FWD), wpadlem w poslizg w tym samym miejscu - jedyne co pomoglo SAWD to to, ze szybciej wygrzebalem sie z opresji... Takze nie przeceniajmy AWD - ma swoje niezaprzeczalne plusy ale nie jest lekarstwem na wszystko.

Edytowane przez Pyzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naped na 4 kola jest moim zdaniem mniej podatny na watracenie z rownoagi. Moc jest oddawana na wszystkie 4 kola

Niestety jest to bardzo złudne i jak czasami popatrze zimą, to w stosunku do ilości danych aut, to procentowo wiecej aut 4x4 niż FWD ląduje w rowach itp. Stabilniej, a w zasadzie szybciej będzie tylko przy przyspieszaniu i to mocnym. Auto FWD będzie podstaerowne, a RWD nadsterowne wtedy. Przy jeździe ze stała prędkością, przy zwalnianiu/hamowaniu w zakręcie i delikatnym przyspieszaniu decydują inne czynniki jak opony, zawieszenie i masa. Jestem nawet przekonany że jak weźmiemy taki sam model auta z podobnym zawieszeniem i takimi samymi oponami ale w wersji FWD i 4WD to ze względu na większa masę pojazd 4x4 ciut szybciej pożegna sie z drogą.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze nie ... na ubitym sniegu lub lodzie jest podobnie niobliczalny. Na poczadku przygody z subaru pare razy malo co nie przydzwonilem. I sie opanowalem. FWD widzisz snieg i jestes spokojniejszy w AWD ludzie dala gazu jak widza snieg .. ot caly problem

Sa statystyki, ze samochody z AWD powoduja w zimie stosunkowo duzo wypadkow. Najsabsze ogniwo to lacznik pomiedzy kierownica a pedalem gazu

 

Niedzwiedz

 

Tyl zarzuci ale przod pociagnie ;)

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyl zarzuci ale przod pociagnie

a to inna kwestia.

 

Z AWD jest tak, że jak dasz "przeciętnemu" kierowcy (please nie róbmy dywagacji na trzysta stron kto to taki) auto z awd na śliskim (np śnieg, breja) i poprosimy żeby pojechał po zakrętach, to idę o zakład, że wypadnie z drogi szybciej niż FWD. AWD trzeba umieć jeździć, trzeba być świadomym tego jak takie auto jeździ. Jest powszechne - mylne - postrzeganie , że samochody z AWD nie wpadają w poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...