Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie info mówi, że Toyota na chwilę obecną nie ma nawet silnika do wurca, po wycofaniu projektu z Kolonii. Makinen zaczął prowadzić rozmowy z francuskim tunerem Pipo Moteurs, ale oni są wyłącznym dostawcą dla Hultaja...

 

Cholerni mi się podobała współpraca RK z Citroenem od 2012 roku. A ostatnie słowa Mattona trochę mnie zdołowały. Którego z obecnych kierowców Robert miał zająć miejsce, chyba Ostberga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi byłoby mniej szkoda ew rozbratu z WRC, gdyby Robert utrzymywał swój ton wypowiedzi jeszcze z ubiegłego roku, że czuję się cały czas kierowcą wyścigowym, że nie wie czy będzie na danym rajdzie w przyszłym roku, że szczerze to ma nadzieje że za rok będzie w innym miejscu (vide Niemcy). Przez ostatnie trzy rajdy RK daje tak wyraźne znaki w wywiadach i wypowiedziach na mecie, że chyba bardziej się nie da (i tylko totalny ignorant tego nie zauważy), żeby nie zabrzmiało to już komicznie, bądź tragicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis Maćka Szczepaniaka z FB skopiowany z RKKK.

 

 

Mój emocjonalny wpis z mety powerstage rajdu GB wymaga wyjaśnienia. Rozpocznę od stwierdzenia, które nam nadzieje rozwieje wszelkie spekulacje. Nie zamierzam kończyć mojej przygody rajdowej i nie mam pewności co przyniesie nadchodzący sezon. W mojej głowie jest kilka scenariuszy, który z nich będę realizował zależy od wielu czynników. Dziś na końcu sezonu 2015 chciałbym jednak uderzyć we wspominkowy ton. To były ekscytujące dwa lata pełne wyzwań trudności i wspaniałych momentów. Myślę że Robert pokazał wiele spektakularnych rzeczy nie oglądanych dotąd w WRC. Bardzo niewiele osób wie jak bardzo różnią się zasoby jakimi dysponujemy w starciu z rywalami. Odnieśliśmy kilkanaście zwycięstw oesowych, sensacyjnie prowadziliśmy w Monte 2014 ( to moim zdaniem najlepszy debiut w historii mistrzostw), wygrywaliśmy oesy na każdej nawierzchni. Nie uniknęliśmy tez błędów i wypadków ale, przyspieszony kurs zmiany kierowcy wyścigowego w rajdowego, musi kosztować.
Tak jak pisałem nie wiadomo co przyniesie przyszłość choć składy ekip fabrycznych 2016 są raczej ustalone. Obserwując cyrk WRC od środka od kilkunastu lat mam jeden wniosek. Jeśli Robert będzie zmuszony skierować kroki swojej sportowej kariery gdzie indziej, to będzie to tylko świadczyło o słabości całej serii. Wiem, że mogę być odbierany stronniczo, ale znam wiele osób stąd, które twierdzą że Ten kierowca jest kandydatem na mistrza świata, który w aucie fabrycznym byłby zdolny przełamać hegemonię VW. A jednak….
Niezależnie od wszystkiego pragnę podziękować WAM tysiącom kibiców wspierających nas na trasach i przy komputerach. Bez was ten sport byłby totalnie bezbarwny. Do zobaczenia Najdrożsi
:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to smutne, że z kierowców którzy próbowali nawiązać walkę z VW w tym roku, tylko Paddon ma zabezpieczoną przyszłość w WRC. Meeke, Tanak i Kubica dalej nie wiedzą co będą robić w 2016...

 

Jest plota, że 3 autem M-Sportu pojedzie Bertelli z odpowiednią walizką pieniędzy na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Roberta problemem jest niestety ta niepełnosprawna ręka :(, dlatego tak ciężko o angaż w fabryce. 

No ale w wygrywaniu odcinków i prezentowaniu dobrego tempa mu nie przeszkadzała, więc w czym ma mu przeszkadzać w fabrycznym teamie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Roberta problemem jest niestety ta niepełnosprawna ręka :(, dlatego tak ciężko o angaż w fabryce. 

 

Pewnie w jakichś tam szczególnych okolicznościach jest problemem, ale udowodnił już że nie musi być sprawna w 100% żeby dokładać reszcie. Wiadomo że pewnie biorą ten fakt pod uwagę, ale nie powinien on być jakoś znaczący szczególnie przy uwzględnieniu obiektywnych wyników. Bardziej to sprzęt przeszkadza niż ręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...