Skocz do zawartości

Psy, koty, chomiki, szczury, węże, pająki, krowy,tuczniki...


Thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
47 minutes ago, suberet said:

A chociaż płacą czynsz?

Muszę córki zapytac bo to ona jest landlordem (landlady bardziej) jeśli o ten domek idzie. ;)

Od tamtego czasu koty trochę podrosły poza Bellą, która zajmuje parter i raczej już nie rośnie. Regis, ten z pięterka to miałby teraz problem, żeby tam się zmieścić, a Bella - ta na poddaszu - niby urosła ale wciąż wygląda jak mały kotek, a potrafi zachowaniem, w sposobie poruszania się, przypominać wiewiórkę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17 latach się nasz prążkowany szaraczek przeniósł do kociego raju. Najbogatszy emocjonalnie kot, jakiego miałem - od 6 lat towarzysz mini-Fali, nie odstępujący jej na krok. Rozpacz.

Chlip... 

 

Screenshot_20210511_213735.jpg

  • Haha 1
  • Smutny 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fala napisał:

Po 17 latach się nasz prążkowany szaraczek przeniósł do kociego raju. Najbogatszy emocjonalnie kot, jakiego miałem - od 6 lat towarzysz mini-Fali, nie odstępujący jej na krok. Rozpacz.

Chlip... 

 

Screenshot_20210511_213735.jpg

Na pocieszenie zostają zdjęcia, wspomnienia i świadomość że przynajmniej miał dobre i szczęśliwe życie.. A to już bardzo dużo.., bo nie wszystkie tak mają..

Łączę się w bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. 

Tylko wytłumaczyć to 6ciolatce trudno. 

Po dwóch dniach wszakże już wszystko gra, tak to w tym wieku jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 20:00, skwaro napisał:

20210510_192236 (1).jpg

Fajne.., efekt będzie jak zarośnie..;)

ile litrów?

Moje już po pierwszej przycince.., po 6 tygodniach od startu..

 

Tak to jest jak człowiek głupieje z nudów na izolacji..;)

IMG_0608.JPG

IMG_0609.JPG

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dzik44 napisał:

Fajne.., efekt będzie jak zarośnie..;)

ile litrów?

Moje już po pierwszej przycince.., po 6 tygodniach od startu..

 

Tak to jest jak człowiek głupieje z nudów na izolacji..;)

IMG_0608.JPG

IMG_0609.JPG

300l, 40kg podłoża Rotala Maflora Light, kilkaset szczepek roślin, trochę zabawy było ale jak wyrosną efekt powinien być całkiem fajny :)

 

A u Ciebie też bardzo fajnie, kiedyś miałem taki wystrój mocno korzenny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skwaro napisał:

300l, 40kg podłoża Rotala Maflora Light, kilkaset szczepek roślin, trochę zabawy było ale jak wyrosną efekt powinien być całkiem fajny :)

Łaaa, no to grubo.., (przynajmniej dla mnie..;))Ale efekt też będzie "gruby"..

Gratulację za wytrwałość i samozaparcie..

Ja mam połowę tego, (162L - brutto..) na większe nie znalazłem (póki co..;)) miejsca..

A i tak z podmiankami jest zabawy.. RO itd, ale pewnie masz to samo tzn. 2x więcej " tej radości..."

Do tej pory miałem (i mam nadal..) tylko kostkę 35x35 i tu 10L do podmiany to sama zabawa.. i 5 min pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam otwarte, dzięki czemu nie trzeba nawilżacza w domu, a parowanie jest na tyle duże że praktycznie tylko dolewam :) Paradoksalnie im większy baniak tym mniej roboty bo biotop stabilniejszy i łatwiej zapanować :)

 

A tak wygladaa poprzednia wersja :)

 

20200201_080713.jpg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też fajne było, takie klasyczne..

U mnie "otwarte" nie przeszło.., żona - że światło razi w salonie, pies - fruwające kłaki , kot - rybki ciekawe i woda  najsmaczniejsza jest w akwarium...

Kolejność dowolna..;)

Pokrywa Alu i Chihiros (7200lm)  z modułem wschodu i zachodu słońca.. Sprawdza się i efekt fajny i bezobsługowy..:)

Edytowane przez Dzik44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dzik44 napisał:

Też fajne było, takie klasyczne..

U mnie "otwarte" nie przeszło.., żona - że światło razi w salonie, pies - fruwające kłaki , kot - rybki ciekawe i woda  najsmaczniejsza jest w akwarium...

Kolejność dowolna..;)

Pokrywa Alu i Chihiros (7200lm)  z modułem wschodu i zachodu słońca.. Sprawdza się i efekt fajny i bezobsługowy..:)

Ja lampę LED sam robiłem, można kupić gotowe profile alu pod taką lampę, do tego sztywne paski z LEDami SMD 8520, trochę klejenia, trochę lutowania i wychodzi 1/3 pieniędzy. sensowne gotowce w moim rozmiarze to 1000-1500PLN.

 

P.S. Z tymi lumenami z Chihirosa to trochę marketing, bo oni jadą na diodach 5730. One dają 2500lm na metr taśmy przy poborze 28W/m, 8520 mają 3000lm/1m przy 25W poboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 17:48, Dzik44 napisał:

A mój ma taki  mały "raj na ziemi".., jak chce to w około las, nieustające "polowania", P1010831.thumb.JPG.abd369d4b1bc2b1f8fb811511dfbd6e7.JPG oczko wodne i tylko 100% przyrody przy domu.

Jak mu się znudzi to ciepłe domowe pielesze i pełna miska ze smakołykami.. Do wyboru do koloru..

;)

IMG_0047.thumb.JPG.2e231df96aca2cc0cbe2a6fa7bd16d28.JPG

Raz on poluje, a raz na niego polują.., wtedy chodu do domku i "miaaałłł"!!!

P1010794.thumb.JPG.c34fcf3893bc8d08d85b87c06da31af9.JPG

 

Ale wydaje mi się że jest więcej niż szczęśliwy

 

i pewnie "myśli" że inne koty też tak żyją na co dzień..

IMG_0038.thumb.JPG.2c5aca877f46473b8dc85712cceb39c4.JPG

Czasem tylko przyniesie w ramach "wdzięczności" jakąś myszkę czy nornicę (najczęściej żywą!) i wtedy dostaje smakołyk a zdobycz odzyskuje wolność jak Kicia już nie widzi..:D

Wtedy przyroda jest wdzięczna i daje się podziwiać w pełnej krasie..

P1010810.thumb.JPG.9cc2af945fdaa70d8c05afa5e4210d54.JPG

A nawet zagląda na pomost..

P1010825.thumb.JPG.90a134a483f9a8ad389f4189146781d4.JPG

 

 

 

 

 

 

 

Jest tu silna grupa ludzi lubiących przyrodę i hodowlę kotów też : )

Ziomal jest śliczny. Ja to już będzie ze 4 lata, skoro wiosny pogłębiam norkę zimorodka na małym urwisku na zakolu strumyczka, woda go podmywa i robi owały jak to nastąpi w czasie lęgów przy płytkiej norce, może skończyć się tragedią.

- Tego roku chciałem zaprosić sowy do ogrodu, zrobiono pierwszy domek dla sóweczki ale tu trzeba czasu.

- Kopciuszek miał gniazdko w drewutni w jakiś szafce adoptowanej na potrzeby warsztatowe, zrobionu mu budkę pół otwartą, gniazduje i ma się dobrze. Nawet nie przeszkadza mu szlifowanie, spawania itd.

- Kos już drugi rok z rzędu buduje gniazdo pod maską ciągnika rolniczego C-360, zrobiłem mu dwie inne miejscówki, ale się nie spodobały, on musi mięć dobrze ukryte, nawet na niewielkiej wysokości.

 

Oczko

Bardzo lubię wodę w ogrodzie. Ale wymaga to sporej pracy, by to cieszyło. Najtrudniej pokonać zielona wodę, czy glony nitkowe, temat jest naprawdę obszerny. Jak obserwuję jak wieczorem przylatuję nietoperze do wodopoju i pija w locie, jaskółki i wszelakie ptactwo od garłaczy do brobnej ptaszyny, to cieszy.

 

Filtry - wydajne

Czy macie jakieś swoje patenty na filtry do oczka, tu interesują mnie systemy beczkowe.

Ja obecnie usprawniam filtry na łączna pojemność 1800 litrów,

Mauzer - mechaniczny, szczotki filtrujące i mata japońska na ściance i kokosowa (to nic że  czasem trzeba wymieniać)

4x beczki 200l - jako biologiczne, keramzyt (glina napowietrzona i wypalona) i drobno pocięte peszle elektryczne, załadowane w worki siatkowe i obciążone kamyczkami by wypełniały całą beczkę.  W tych pojemnikach jakieś 25cm od dołu są ruszty na opadające nieczystości filtracyjne i na dnie zamontowane przelotki i zawory 2 cale z tworzywa do czyszczenia filtrów i spuszczenia wody na zimę.

 

Polecam:

http://staw.bieleccy.com.pl/str1_esej_zielona_woda.html

i od tego człowieka zaczęły się poszukiwania praktycznego rozważania filtracji wody:

 

DSC_2228.JPG

DSC_2232.JPG

DSC_2246.JPG

DSC_2247.JPG

DSC_2249.JPG

182146810_834835343776993_4046820737537717289_n.jpg

  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...