Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee, coś nie teges z tą efektywnością... Możesz przybliżyć? Na lewym stoi 5 samochodów, na prawym (kończącym się po 100m) stoi też pięć. W jaki sposób jodełka 5+5 ma być bardziej efektywna od 10 samochodów ruszających z lewego?

 

o zależy od kierowców, ale jeżeli potrafią faktycznie kulturalnie spiąć się do jednego pasa jodełką, to ruszanie z dwóch pasów będzie efektywniejsze, bo kierowca, który ruszałby normalnie jako 10 w kolumnie, będzie to robił jako piąty - ma większe szanse na przejazd przez skrzyżowanie (jest bliżej, rusza wcześniej, bo mniej osób przed musi zrobić to samo - a często robią to zbyt leniwie).

Podobnie jest z ciężarówkami (byle nie przeładowanymi i starymi), wolę ustawić się za dwoma niż za 8 autami. Bo druga ciężarówka rusza prawie natychmiast, a ósme auto jednak chwilę czeka na ruszenie reszty - czyli mam większe szanse przejazdu przez skrzyżowanie, mimo tego samego dystansu do pokonania oraz teoretycznie wolniejszych pojazdów przedemną. A w ruchu miejskim cenniejsze jest przetoczenie się na drugą stronę skrzyżowania, niż prędkość z jaką to zrobię - przynajmniej jak wszystko jest przyblokowane :)

 

Ufff, aflinta mnie wyręczył w odpowiedzi - tak w przypadku efektywności "jodełki", jak i komentarza na marginesie, który również chciałem dodać, dotyczącego stawania na światłach w najkrótszej kolejce - nawet, jeśli są w niej autobusy, czy ciężarówki 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nic nie przebije tego

 

Troche jestem ciekawy kto prowadzil, bo moze to byc perfidna zemsta zdradzonego meza. :mrgreen:

a moze to reklama jakiejs niezle trzymajacej sie (patrz. na auto) agencji towarzyskiej? :o:lol:

 

 

p.s. ciekaw tez jestem, czy sytuacja z ulotkami reklamowymi takich agencji ostatnio zmienila sie w Wawce, czy tez nadal je mozna znalezc niemal na kazdym kroku? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zostałem brutalnie skopany :mrgreen: , co gorsza kopaczem bylo "zło wszelakie" zółte evo :wink: . Na trasie Łowicz - Soczaczew dogoniłem ww Miśka i wyprzedziłem. Przez chwile jechaliśmy razem dość dynamicznie, a gdy zrobiło sie troche luźniej wcisnąłem od 3 biegu na maxa, walczyłem tak do 5 ale wyraźnie blokowałem Miśka :lol: , wiec włączył lewy kierunek i przejechał obok, nie ledwo wyprzedził tylko minął mnie jak kapelusza :mrgreen: :shock: :wink: a jechaliśmy juz chyba blisko 2xx. Przy okazji pozdrawiam Kierownika, oboje mieliśmy ubaw z tej sytuacji, wymieniliśmy kiwki i rozjechaliśmy sie na rondzie w Sochaczewie kazdy w swoją stronę. Oczywiście byłem świadom ułomności mojego wrxa w porównaniu do evo, ale mam nadzieje ze był zdłubany bo jesli nie to :shock: ... ja nie chce nawet myslec jak latają dłubniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lezacy, nie lezacy... ale skopalem straszliwie... ojjj.... az sam nie wierze jak bardzo - wsciekle czerwone Alfa Romeo 3,2 24V.

Snujac sie dostojnie Grojecka i podziwiajac dzwiek wydechu mojego GT zostalem dostrzezony przez rzeczona Alfe. Kierownik Alfy widzac Subaru dostal kociokwiku - czyli aktywnie zaczal zarzadzac pasami Grojeckiej kombinacja: lewy, srodkowy, lewy, srodkowy, prawy - i ponownie szybki unik i skrajny lewy :lol: A ze korek byl spory - sunalem dalej dostojnie srodkowym pasem - dochodzac momentami do 50 km/h... ale nie wytrzymalem kiedy zobaczylem doklejone na tylnej klapie 310hp... Wjezdzajac w Al.Krakowska, zmienilem gwałtownie pas na prawy, przyspieszylem znaczaco - bo az do 60-ciu km/h i zostawilem posmutnialego kierownika Alfy na lewym pasie, sterczacego w korku... To sie nazywa udany dzien :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my mowimy, ludzie. 1.000 zl wyrzucone w bloto? Co to jest 1.000zl! Pikuś! pestka! Można przeżyc! nic wielkiego!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gorzej jak ktoś na durną tablicę wyda 440.000 funtów :mrgreen:

:arrow: http://driving.timesonline.co.uk/tol/li ... 252162.ece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście byłem świadom ułomności mojego wrxa w porównaniu do evo, ale mam nadzieje ze był zdłubany

 

z dużym wiadrem zamiast wydechu

 

Sam sobie dałeś odpowiedź - w DUŻEJ WIĘKSZOŚCI przypadków wymiana wydechu w Evo na takie wiadro (HKS pewnie) jest jednoznaczna z dłubnięciem.

 

Możesz spać spokojnie 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc wczoraj w "konwoju" na spot pod piasecznem mineliśmy (troche tam ktoś na początku poganial więc trzeba było cisnąc aby sie utrzymac w konwoju) jakiegoś opla w dyszlu; ja jechałem ostatni i trochę zamarudziłem z uwagi na wymianę zdań i zerkanie na cd która moj 'pilot" akurat w tym momencie chiał odpalić i sie dopytywal "a co to ?", więc po chwilowym zamarudzeniu odstawałem tak jakieś 200 metrów od poprzedzającego mnie, i musiałem docisnąć będąc akurat na równi z rzeczonym oplem (ktory byl juz skilowany przez cały konwoj) - jak docisnałem to tylko widziałem gdzies z boku chmurę czarnego dymu od tego opla ale moj pilot stwierdził ze bezcenny widok był patrzać na zaciętego kierownika w oplu - najpierw z szesć subarynek go kilnęło a potem jeszcze jeden - ech życie :mrgreen:

 

niemniej dzięki wszystkim spotowiczom za zbiorowy kill (mam wrażenie ze nawet nie zauważyliście tego mijanego opla) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spać spokojnie .

 

właśnie nie mogę :mrgreen: . Jak juz pisałem wyciskałem siudme poty, a mimo wszystko byłem zawalidrogą :lol: . Mój wymarzony samochód okazuje sie być straszna wozidupą :wink: i coraz częściej widzę jego braki na tle innych z tej samej grupy docelowej. Od kiedy mój przyjaciel (m.wrc) kupił Sti 06, mam często okazję do porównań i niestety nasze samochody dzieli przepaść :shock: podobnie jest z evo nawet seryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...