Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

3. na śniegu/lodzie dobry kierowca w ośce pojedzie bezpieczniej i szybciej niż przeciętny w 4x4.

 

 

To bardzo zależy od konfiguarcji trasy. Na bardzo szybkich partiach i zwykłuych oponach to ośka jest po prostu szybsza, na bardzo wolnych i nawrotach nawet przy kiepskim kierowcy AWD masakruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo zależy od konfiguarcji trasy. Na bardzo szybkich partiach i zwykłuych oponach to ośka jest po prostu szybsza, na bardzo wolnych i nawrotach nawet przy kiepskim kierowcy AWD masakruje

 

Jak zwykle słusznie prawi :) zresztą awd wystarczy pojechać normalnie (!) po nieodgarniętym i jeszcze krętym... w rear view robi się pusto :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że wiele zależy od trasy, moim zdaniem przy 4x4 (w dodatku bez ESP) przeciętny kierowca będzie się zwyczajnie bał wykorzystać możliwości swojego napędu. (bo tył będzie pływał, bo raz będzie podsterowny a raz nadsterowny etc).

Przecież jazda to nie tylko przyspieszanie ale również dohamowania, trajektoria, umiejętność ciągnięcia za ręczny ( ;) ).

 

Dlatego, uważajcie ponieważ w zimie możecie być skopani przez jakieś seicento z dobrym i zdeterminowanym kierownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeterminowanym kierownikiem

 

wszystko - jak zawsze - zależy od poziomu determinacji kierownika :wink:

kiedyś(?) w USA robili nawet zawody w poziomie determinacji - dwóch kierowników jechało na siebie na czołówkę - chyba wszyscy to widzieli na filmach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego, uważajcie ponieważ w zimie możecie być skopani przez jakieś seicento z dobrym i zdeterminowanym kierownikiem.

 

Nie Seicento, tylko nowe Clio i nie skopany tylko nie mogący skopać. :roll: Posuwał wczoraj taki jeden bardzo ładnie. Aż miło było patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jak jadę na sliskim to uważam a wariatom robie miejsce :mrgreen:

 

Po którymś tam aucie jadącym 50 km/h na drodze krajowej gdzie można 90 (jezdnia jest prawie czarna i przyczepna, jedynie pada pierwszy od dawna śnieg), nie oceniasz tego jako kulturalne zachowanie.

Wariatów również puszczam (nie jestem kamikadze), dzięki temu udało mi się przejechać wieleset tysięcy kilometrów po naszych ukochanych drogach.

Wiem że 4x4 to jednak 4x4, nie dyskutuję z tym że może zmasakrować ośkę i że super się jeździ (zresztą kiedyś pewnie takie auto kupię, przynajmniej dla żony).

Pozdrawiam maskrujących posiadaczy Subaru, również cieszę się że mamy zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, uważajcie ponieważ w zimie możecie być skopani przez jakieś seicento z dobrym i zdeterminowanym kierownikiem.

 

A tam, gadu gadu, ja kiedyś w lecie skilowałem Maluchem Jaguara XJ :cool:

 

Czy coś z tego wynika? W szczególności, że Maluch jest lepszy od Jaga? Na pewno nie.

 

Widzę po sobie, że z wiekiem mam coraz mocniejsze samochody i coraz wolniej (średnio) jeżdżę. Chyba przybywa mi wyobraźni. :???:

 

P.S. Alfa śliczne maszyny robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj skopałem ulubioną przezemnie markę czyli Passata TDI.

A wyglądało to tak, wyszedłem z kursu tańca i stoję do skrętu w lewo w Kasprzaka. Obok mnie ustalił się jakiś koleś w Passku, łysy, leży na lewym boczku i gada przez komórkę, na początku myślałem że kopania nie będzie. Ale ów Pan z pasa na wprost skręcił w lewo w Kasprzaka i stanoł na środkowym pasie na czerwonym świetle na kasprzaka. Ja stanołem na lewym. Jako że wracałem ze swoją panią stwierdziłem że kopać nie będę, bo on dalej gada przez komórkę. No ale zapala się zielone i słyszę buksowanie kuł, ja ruszyłem sobie spokojnie, a więc 1,2 do 4 tys obrotów. Ale że pan był uparty no to stwierdziłem że skopie go do końca, 3 pociągnełem trochę wyżej i odjechałem panu na jakieś 200m. potem już jechałem sobie spokojnie a ów Pan mnie gonił a potem na czerwonym skręcił w kierunku Hotelu Sobieskiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny maluszek, kiedyś zaliczył ze mną lot koszący. Dalej poleciałem, niż bracia Wright :roll:

 

Sie nie chwal, bo wpadnie prezes ULC-u (Urzedu Lotnictwa Cywilnego) i za brak licencji oraz latanie ponizej przepisowych wysokosci wymierzy Ci kare do lat pieciu oraz grzywne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedłem z kursu tańca

Szczególny sposób kopania leżacego... :mrgreen: :wink:

 

Dziś po Kielcach jeździłem trzema autami. Najlepiej kopało mi się najbardziej wołowatym (Suzi SX4), ale na najlepszych zimówkach. Nokiany WR rulez ;-)

 

Jak fajnie buksują te calibry... niestety, żaden pasek tdi się nie nawinął ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kill. kill, kill, kill, wszędzie kill, o i tu kill, skręcam w... też kill, cofam...kill, jadę bokiem - kill!

Boże, jak mi sie podoba ta pogoda!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Piękny post, dzięki :twisted:

 

Kurde, chyba zesikam się ze szczęśćia jak już kupię Evo :mrgreen: jeszcze tylko kilka miesięcy, już za chwileczkę, już za momencik :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel wsiadl na mojego quada (Yamaha Raptor 660) i sprawdzalismy go na odejscie :) Troch mokro bylo i go objechalem ale na suchym nie bedzie tak latwo. Tu wgralem filmik z tej zabawy.

 

 

A tu moje zabawki

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4067&g2_serialNumber=1

 

A tu zabawa w blocie.

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4121&g2_serialNumber=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...