Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie wrocilem z tczewa. Na obwodnicy skillowalo mnie przy predkosci 190km/h jakies audi A4/S4. Stawiam ze bylo to S4 2,7 T bo szło tak okrutnie ze nie wiedzialem nawet jak co gdzie kiedy i wogole mnie wyprzedzilo. Szok. :shock:

No czekaj, kolego, czekaj, to ze Cie ktos pyknal, bos wolno jechal, to jeszcze nie kill. A 190 to kazdy z nas codziennie do Konstancina osiem razy przekracza.

Rozumiem, ze probowales potem z predkosci 120 go jakos dogonic? Czy po prostu Cie ziutek wyprzedzil jadac szybko?

To mnie tak killuja caly czas nawet trabantem.

Mysle, ze wypada, Przemeczqu, wrzucic tu definicje KILLA czystego. Warunki brzegowe podac i takie tam tego ten.

Po pierwsze, obie strony chca sie nawzajem skillowac. tak?

Musi byc stwierdzone organoleptycznie, ze przeciwnik nie rusza po prostu szybko, ale MUSI nam dowalic.

Przeciwnik musi jechac Mondeo TDI lub Laguna, ewentualnie Vectra ( To sa warunki dla Przemqa jedynie)

Prosze dodwaca warunki, a Przemeq je usystematyzuje. Bo on to nasz Linneusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wczoraj mówił taksówkarz, że w centrum W-wy są 62 nowe fotoradary i tłuką zdjęcia, jak wściekłe. Ponoć jego koledzy już dostali parę "laurek" pocztą :twisted:.

 

Ktoś wie, gdzie w sieci jest jakaś strona, na której byłaby mapa tych pokazująca rozmieszczenie nowych fotoradarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby określic Twoją prędkość nie muszą jechać za tobą ze stałą prędkością. Musza natomiast mieć czas na wykonanie pomiaru, czyli np nie możesz zniknąc z "pola widzenia" wiązki radarowej.

 

 

Eee... A nie wystarczy wysłać fali ultradźwiękowej i na podstawie częstotliwości określić prędkości samochodu poprzedzającego..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja się znam ale wydaje mi się, że aparatura do rejestracji fal ultradźwiękowych jest nieco bardziej kosztowna np ultrasonograf i nie wiem czy to się sprawdza w normalnychwarunkach radar to fale elektromagnetyczne a ultradźwięki mechaniczne. Fale o wysokich energiach raczej nie się nie odbijają tylko przchodzą przez materiał ze stratą natężenie ultradźwiękamiszuka się pęknięć w metalach na przykład dla tego w radarach używa się fal elektromagn. podczerwonych o niższej energii :wink: a ultradźwieki to tak jakbyś mieżył prędkość roentgenem :mrgreen:

 

mnie kiedyś z prawego skillowało BMW... czerone :mrgreen: wyprzedzałem sobie lewym ale ktoś się wychylil z prawegokilka samochodów przede mną (chyba ciężarówke chciał jakiś maruder wyprzedzić) i ulturalnie zwolniłem, a z lewej leci beta, a do tego pasarzer jeszcze okazał palec :evil: gdzieś za Cz-wą to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tego pasarzer jeszcze okazał palec

 

Trzeba było tablice spisać, albo jechać za nim i powietrze pospuszać nożem :twisted:

 

W-wy są 62 nowe fotoradary

W poznaniu miało być 20 nowych, jak narazie to tylko tyle znaków "uwaga fotoradar "postawili :razz:

 

PS. http://www.antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/ - wmiare dobrze aktualizowana stronka - klinijcie na Wa-we nie ma tylu jeszcze. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tego pasarzer jeszcze okazał palec

 

Ja ostatnio wracając z Wrocławia do Wałbrzycha zostałem dość wcześnie ostrzeżony przed kolesiami stojącymi z suszarką w jakiejś małej miejscowości, dzięki czemu zapewne uniknąłem mandatu... Ucieszony tą myślą postanowiłem również być miły i ostrzegłem światłami samochód nadjeżdżający z przeciwka. W odpowiedzi bardzo miły pan pokazał mi środkowy palec... Mój dobry humor zniknął równie szybko jak się pojawił :smile:

 

Sorry za mały offtopic, ale w temacie o killowaniu nie moge wiele powiedzieć z racji posiadania

niezbyt mocnej furki, choć musze przyznać, że rzadko ktoś rusza szybciej niż ja na światłach :smile: :smile: Ale pewnie 90% z nich się wcale ze mną nie ściga... A ja poprostu zawsze ruszam szybko :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że już mnie niewiele zdziwi... A jednak. Wracając z kina pokopaliśmy beemwu 320d w nowej budzie bo jakoś tak się prosił. W sumie jakoś tak drastycznie nie dostał, ale pokopany został. Po fakcie Pan stanął na światłach koło nas, otwiera szybkę i mówi: To diesel. Dwa litry. Trochę mnie zatkało więc odpowiedziałem "Brawo". Całą drogę do domu zastanawiałem się, co takiego chciał nam przekazać kierowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że już mnie niewiele zdziwi... A jednak. Wracając z kina pokopaliśmy beemwu 320d w nowej budzie bo jakoś tak się prosił. W sumie jakoś tak drastycznie nie dostał, ale pokopany został. Po fakcie Pan stanął na światłach koło nas, otwiera szybkę i mówi: To diesel. Dwa litry. Trochę mnie zatkało więc odpowiedziałem "Brawo". Całą drogę do domu zastanawiałem się, co takiego chciał nam przekazać kierowca...

 

Bleu on mowil o Twoim aucie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wczoraj mówił taksówkarz, że w centrum W-wy są 62 nowe fotoradary i tłuką zdjęcia, jak wściekłe. Ponoć jego koledzy już dostali parę "laurek" pocztą :twisted:.

 

Ktoś wie, gdzie w sieci jest jakaś strona, na której byłaby mapa tych pokazująca rozmieszczenie nowych fotoradarów?

Ja ostatnio przyuważyłem że sporo kamer/fotoradarów które są umiejscowione centralnie na światłach nad jezdnią, wszczególności na wylotówkach z Wawy.

W centum wawy nie zauważyłem, ale będziemy obserwować bo przecież my jeździmy 50 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą drogę do domu zastanawiałem się, co takiego chciał nam przekazać kierowca...

Sugerował po prostu, że skopaliście leżącego.

 

A złodzieji w kradzionych samochodach też ostrzegacie że stoi milicja ?

Kolega ma niekatualne informacje - chłopaki już dawno dały pały do poświęcenia, i odtąd się nazywają "policja"! :wink:

A co do meritum: tak, złodziejaszków też ostrzegam, chcąc-nie chcąc, bo ostrzegam wszystkich.

Gdyby mili-poli-cjanci nie chowali się pasjami po krzakach w oczekiwaniu na jelenia, co to jedzie 60 na ograniczeniu do 40, za znakiem dotyczącym robót drogowych zakończonych tydzień temu... tylko łapali prawdziwych piratów - to bym nie mrugał. I wtedy mogliby sobie obławy robić spokojnie na złodziei.

Tak bajdełej - jak mijam ekipę z bronią długą i kolczatki w pogotowiu, to o nich oczywiście nie ostrzegam. Natomiast jak przy radiowozie tkwi z suszarką i kanapkami dwóch brzuchatych tatusiów... to migam, bo przecież oni bandyty i tak zatrzymywać nie będą, jakby się im przypadkiem napatoczył. Zasalutują i pożyczą szerokiej drogi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry humor zniknął równie szybko jak się pojawił

 

mi by sie w takije sytuacji tylko humor poprawil ;) Bo to smieszne jest!

 

Jakoś wtedy nie było mi do śmiechu, za to pojawiły sie mordercze myśli i marzenia o zawróceniu i dogonieniu delikwenta... ehh marzenia :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czekaj, kolego, czekaj, to ze Cie ktos pyknal, bos wolno jechal, to jeszcze nie kill. A 190 to kazdy z nas codziennie do Konstancina osiem razy przekracza.

Rozumiem, ze probowales potem z predkosci 120 go jakos dogonic? Czy po prostu Cie ziutek wyprzedzil jadac szybko?

jechalem 190km/h (sto dziewiećdziesiąt kilometrow na godzine) i siadł mi na ogonie ow samochod. Po czym wyprzedzil mnie niczym odrzutowiec. :shock: I bynajmniej nie byl to Trabant. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiaty Stilo - to sa samochody operacyjne, czyli jeżdżące "w cywilu" po ulicach. Czy mają jakies urządzenia do pomiaru prędkości - nie wiem, ale raczej nie. Jeśłi już to nieliczne. Przypuszczam, że sa one głównie do patrolowania, śledzenia, obserwacji itp. Koledzy pracujący "w resorcie" przyjeżdżali juz do mnie różnymi cywilnymi pojazdami ( niektóre bardzo OK) i żaden z nich nie miał aparatów.

 

Co do pomiaru prędkości - na pewno nie ma tam żadnych urządzeń emitujących? Wydaje mi się, że to jednak dośc zawodny sposób pomiaru prędkości, taka jazda za innym samochodem. Nawet jazda przez 100 m mogłaby być podważona. Przecież trzeba byłoby utrzymać stałą odległość z dość dużą dokładnością. Ja rozumiem, że za kierownica siedzą doświadczeni policjanci, ale czy mają aż takie zdolności?

 

A co do tych 60 fotoradarów - no proszę Państwa. Czym jak czym, ale takim czymś to Policja by się pochwaliła. Temu sprytnemu taksówkarzowi chodził pewnie o system monitoringu miasta, który może rejestrować przejazdy na czerwonym świetle itp.

 

Jeszcze w sprawie monitoringu - jak kilka dni temu zaczęto mówić o tym że w Warszawie, podobnie jak w Krakowie istniało coś, co określali "łowcami blach" a podejrzenie było, że to właśnie z takiego centrum dzwonią pracownicy do laweciarzy, to rzecznik stołecznej policji zarzekał się, że "stąd telefonem komórkowym to nie można nigdzie zadzwonić". Nastepnie reporterzy wzieli swój telefon i zadzwonili gdzie tylko chcieli. Trzeba było widzieć jego minę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA, te kamery centralnie nad światłami, to ich najbardziej prawdopodobną rola jest monitorowanie natężenia ruchu.

To chyba te co automatycznie wychwytują kradzione wózki(po tabl. rej.)

Ja tylko zauważyłem że jest tego coraz więcej w Wawie. A wiadomo technologia teraz jest bardzo rozbudowana i mogą one też robić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo radarow i fotoradarow to pomiar trwa ulamek sekundy i nie trzeba iles tam jechac za namierzanym samochodem - zliczana jest roznica czasu pomiedzy dwoma sgnalami "puszczonymi z radaru" różnica czasu powrotu wiazki sygnalow daje roznice przedkosci namierzanego i namierzajacego - tak wiec trza uwazac bo tych radarow w warszawie jest coraz wiecej niestety - fotke mozna dostac nie za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...