Skocz do zawartości

Jakie duze auto rodzinne?


dzibi

Rekomendowane odpowiedzi

dzibi, O Mercedesie to teraz mozna zapomniec , zrobil sie z tego awaryjny szajs i tyle sa problemy doslownie we wszystkich , a im mlodszy gotym gorszy.SMax spoko , pogonil mnie taki 2.5T ostatnio , i przyznam ze jak na rodzinne auto to jedzie :shock: , tak ze mysle ze rozsadny byl by to wybor.No i auto w miare mlode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzibi, jak tam poszukiwania?

 

eddie_gt4, powiem Ci, że kiepsko... Jestem jeszcze bardziej niezdecydowany, niż przed rozpoczęciem poszukiwań. Teoria teorią, ale jak się wsiada do tych wszystkich aut i próbuje przejechać kawałek, pomacać środek, obejrzeć dokładnie, to jednak dużo się weryfikuje. To znaczy jedna rzecz jest powiedzmy ustalona - na pewno auto będzie duuuuuże. Rzeczy typu OUTBACK, A6 kombi itd. odpadają jednak. Same w sobie rzeczywiście jak na auto w miarę duże, fajniej się prowadzą, ale jednak to jest typ auta, które sobie sprawię za kilka lat.

czyli ze co, nie czujesz sie tak stary, aby prowadzic np. OBK? :shock: :roll: :mrgreen:

 

i dlatego nadal upieram sie, ze np. taka EXIGA bylaby calkiem fajna opcja dla wielo-dzietnych fanow Subaru :mrgreen:

 

2012-Subaru-Exiga-1a.jpg

 

 

Podsumowując córka już się urodziła, a auta nie zmieniliśmy i w sumie nie wiem zbytnio, jak będą wyglądały nasze wojaże.

gratuluje coreczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jak jesteś gangsterem to jeszcze to

http://otomoto.pl/lincoln-navigator-C23609751.html :twisted:

W tym ogloszeniu najbardziej mi sie podoba okreslenie typu pojazdu.

 

" Typ: Terenowy " :roll:

 

Terenowy tak jak i Punto mojej drugiej połowy :lol: Wjedzie pod każdy krawężnik 8)

Auto warte zastanowienia, tyle że mało praktyczne do miasta :mrgreen:

 

No nie wiem jak opony z tym profilem znosza krawezniki....... ?

 

 

A tak na marginesie, ktory to juz miesiac sie zastanawiamy nad tym wiekopomnym wyborem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzibi, O Mercedesie to teraz mozna zapomniec , zrobil sie z tego awaryjny szajs i tyle sa problemy doslownie we wszystkich , a im mlodszy gotym gorszy.

Miałem s-class trzy lata, zrobiłem 90k km i wymieniłem tylko termostat nie licząc oczywiście klocków i oleju. Sprawdzał się bez zarzutu. Na moją rodzinkę wystarczał, choć bardziej poleciłbym bmw 730ld e65- można podciągnąć pod rodzinne :mrgreen: .Spalanie bardzo pozytywnie powala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, wyglada o niebo lepeij niz nowe Legacy :idea:

tez tak sadze :)

 

linie sa proste i czytelne, a sylwetka calkiem zgradna jak na auto vano-podobne... b=nie wszyscy sa chca jezdzic SUV'ami, niektorzy wola VAN'y, wiec doprawdy nie kumam, czemu tego auta nie ma w swiatowej gamie Subaru :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legend fajny, bagażnik duży, ale jeśli szukasz auta typowo rodzinnego na dłuższe wyjazdy, to moim zdaniem każdy sedan będzie na straconej pozycji.

 

fajny samochód i z napędem na cztery koła, może trochę paliwożerny tzn. ludzie na to się skarżą. Faktycznie sedan jako samochód rodzinny wypada tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legend jest świetnym autostradowym autem. Niesamowicie wygodny, cichy. Jest też szybki, ale nie spodziewajmy się cudów, jazda ma być wygodna, dostojna. Skrzynia nie jest najszybsza. Napęd jest bardzo dobry, w Alpach auto radziło sobie nie gorzej niż Forester Turbo. Bagażnik średni (napęd robi swoje), w kabinie jest ok. Spalanie bardzo przyzwoite, do 11 na autostradzie można zejść. No i najważniejsze, mimo całej elektroniki, radarów, komputerów totalnie bezawaryjne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

duże auto rodzinne to jak już tutaj pisałem to:

1. Grand Voyager - osiągi takie sobie ale wejdzie do środka poza bagażami pies i dwie rodziny. Do wyboru dużo wersji silnikowych a nawet AWD.

2. Honda Odyssey - najszybszy seryjny VAN, są wersje 8-osobowe, wada do Voyagera to brak AWD i składanych w podłogę foteli

3. Toyota Sienna trochę jak nr 2 wyżej ale wolniejsza choć bywa 4x4.

 

poza kilkoma wyjątkami reszta to mini vany :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże auto rodzinne to jak już tutaj pisałem to:

 

2. Honda Odyssey - najszybszy seryjny VAN, są wersje 8-osobowe, wada do Voyagera to brak AWD i składanych w podłogę foteli

3. Toyota Sienna trochę jak nr 2 wyżej ale wolniejsza choć bywa 4x4.

 

poza kilkoma wyjątkami reszta to mini vany :-D

 

niby czemu sienna jest wolniejsza? a odyssey i sienna nie ma nawet takich samych silnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

planujemy wymiane auta sluzbowego na pojemniejsze, ogladamy rozne opcje i na razie faworytem jest nowa Kia Grand Carnival... niestety nie ma AWD, ale wyposazenie i wykonczenie bardzo fajne, jestem pod wrazeniem - kawal porzadnego auta (za swoja cene)

 

kia-carnival.jpg

 

KIA-Carnival-EX-2.2L-DSL-6AT-8P-Limited-

 

sedona-gallery-interior-02-l.jpg

 

http://kiamotors.kz/cars/carnival

 

3.3 V6, 266 KM, 8,6 do setki (szybciej niz Levorg ;):P )

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie wiadomo ile faktycznie pali, bo auta jeszcze nie kupilismy, ale na papierze to pali 15,1 w miescie, 8,5 na trasie i srednio 11,1

 

tutaj u nas 95'a benzyna obecnie jest po 1,8 PLN za litr, wiec tak naprawde spozycie paliwa jest kwestia... malo istotna / nie najwazniejsza przy wyborze auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odkopie watek... :)

 

Kia Grand Carnival - kupilismy jako sluzbowke, to bylo bardzo fajne duze auto, fajnie sie prowadzilo, bylo dynamiczne i w miare oszczedne jak na 3.3 V6, w sumie zaskoczylo mnie na DUZY +

 

ostatnio mialem okazje pojezdzic troszke dwoma 7-miejscowymi SUV'ami - Kia Sorento (2.2 CRDi, 200 KM) oraz Volvo XC90 (D5, 235 KM)

kazde z nich fajne na swoj sposob, Volvo bardzie wyrafinowane, ale uwzgledniajac roznice w cenie, osobiscie wybralbym Kia (chyba ze nie za wlasne pieniadze, to wtedy zupelnie inne kryteria wyboru :biglol: )

 

20160910_114708.jpg

 

20190921_130959.jpg

 

20190921_130847.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...