Skocz do zawartości

Jakie duze auto rodzinne?


dzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Stety albo niestety mentalnosc ludzi jest taka, ze jak mogą zaoszczedzic to beda chcieli zaoszczedzic, a zarazem pokazac sie. Wole zeby ktos oszczedzał montując gaz do Cayenne niż jezdzil na łysych oponach i nie robil hamulców na byle jakich zamiennikach.

 

no to raczej wskazuje dokladnie odwrotnie niz uwazasz , skoro oszczedzasz na paliwie to na innych rzeczach pewnie tez :idea: no ale to faktycznie sprawa samego wlasciciela.

 

Nie powiedzialbym. To zalezy od charakteru i swiadomosci uzytkownika. Ja np. na jednych rzeczach oszczędzam , zeby kase wydac na inne.

Np. tankuje na stacji AUCHAN zamiast na Statoilu, bo jest 20 groszy taniej. Ale opony zawsze kupuje nowe i markowe.

 

Oszczędzam na myjniach i nie wydaje kasy na woski do auta. Ale oleje i filtry i inne czesci, zawsze kupuje oryginaly lub najlepsze zamienniki.

 

-- 27 lis 2011, o 19:05 --

 

Racjonalizacja kosztów świadczy tylko o mądrości użytkownika/właściciela.

 

Otóż to. Wolę lepiej zjeść, niż nabijać kasę petrochemiom. A i Kąąbi dostanie lepsze oleum przy okazji.

 

Wobec tego proponuje rower....

 

I aby byc wpelni konsekwentnym, powinienes lancuch smalcem smarowac. :mrgreen:

 

To mogloby byc niebezpieczne, bo sfora psów by biegla za rowerem jakby wyczula smalec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subleo, dokladnie i jezeli zdecydowana większość kierowców traktuje auto jako narzędzie do przemieszczania się i patrzy na nie przez pryzmat ponoszonych wydatków oraz otrzymywanych korzyści to nigdy nie kupi Porsche Cayenne.Takie auto kupi ktos kto che pokazac swoj status lub ktos kto ma bardziej rozbudowana swiadomosc motoryzacyja.Ten drugi pewnie tez wie ze kupic takie auto to jedno a potem jes utrzymac i serwisowac to dwie rozne pary kaloszy.Zreszta taka swiadomosc ma chyba kazdy lub przy naj mniej powinien ze kupujac leciwe auto luksusowe za przyslowiowego nowego glofa wydatki na to auto beda niewspolniernie weksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A6 kombi Tdi,

 

Panowie bijecie piane i bijecie.... a zalozyciel pewnie sie cieszy ze tyle szumu.

 

Moze raz jeszcze przeczytajcie jakie ma wymagania... i nie proponujcie mu pojazdow dla krasnali.

On teraz ma rewke i jest dla niego zamala.

A6 kombi ma jeszcze mniej przestrzeni bagazowej niz rawka............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a6 ma mniej przestrzeni bagazowej? to auto dla krasnali? przeciez kufer w A6kombi jest znacznie dluzszy i szerszy niz w rav4.

 

Poza przestrzenią bagazową wyczytałem, ze jednym z najwazniejszych punktów, jest szerokosc wnetrza z tyłu.

Dlatego tez proponowałem A8 i Cayenne. One wnetrza maja na prawde szerokie. Czy to też auta dla krasnali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jesli będę miał kiedykolwiek dylemat przy wyborze auta, to zapytam wszędzie - ale nie tutaj :mrgreen:

Nie, dlaczego, mysle ze nawet w tym temacie w całym zalewie zartów, zlosliwosci i innych dywagacji nie na temat mozna znalezc sporo prawdziwie wartosciowych informacji. To juz zadanie dla założyciela tematu, aby przefiltrowac wszystko i przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a6 ma mniej przestrzeni bagazowej? to auto dla krasnali? przeciez kufer w A6kombi jest znacznie dluzszy i szerszy niz w rav4.

 

Poza przestrzenią bagazową wyczytałem, ze jednym z najwazniejszych punktów, jest szerokosc wnetrza z tyłu.

Dlatego tez proponowałem A8 i Cayenne. One wnetrza maja na prawde szerokie. Czy to też auta dla krasnali?

 

Kubatura sie liczy. Stosunek pojemnosci bazanika w A6 do rafki jest 0.94

I co wazne polowa pojemnosci kufra w A6 jest nad glowami dzieci w fotelikach.

W rawce kuferek zaczyna sie nizej od podlogi......

 

Najwazniejsze punkty? W takiej dlugiej liscie ciezko sie zorientowac co naprawde jest wazne a co jest mrzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc liczą sie: ponadprzecietne bezpieczenstwo, mocny silnik, swietny naped 4x4, szerokosc wnetrza i duzy bagaznik.

Nie wiem czy w cenie do 100 tys cos lepiej spelnia te warunki niz A8 lub Cayenne

 

Jesli ma byc nowe to moze faktycznie klopot. Ale moze jednak uda sie wykaslac te pare groszy wiecej jesli w ofercie jest;

225 hp and 286 lb.-ft - 255 hp and 350 lb.-ft albo 305 koni i moment 420 funtow

I naprawde sluszna ilosc miejsca w srodeczku.

http://www.ford.com/trucks/eseries/

 

Sa pewnie tez lekko uzywane.... to i moze w setce sie zmiesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydawało ze A6 ma wiekszy bagaznik, ale nie mialem pod ręka danych statystycznych.

 

-- 27 lis 2011, o 19:53 --

 

Ponoc liczą sie: ponadprzecietne bezpieczenstwo, mocny silnik, swietny naped 4x4, szerokosc wnetrza i duzy bagaznik.

Nie wiem czy w cenie do 100 tys cos lepiej spelnia te warunki niz A8 lub Cayenne

 

Jesli ma byc nowe to moze faktycznie klopot. Ale moze jednak uda sie wykaslac te pare groszy wiecej jesli w ofercie jest;

225 hp and 286 lb.-ft - 255 hp and 350 lb.-ft albo 305 koni i moment 420 funtow

I naprawde sluszna ilosc miejsca w srodeczku.

http://www.ford.com/trucks/eseries/

 

Sa pewnie tez lekko uzywane.... to i moze w setce sie zmiesci.

 

Z tego co pisal zalozyciel nie musi byc nowe.

Ale musi byc BEZPIECZNE. Wg tego co rozumiem jako bezpieczenstwo aktywne, zadne pick-upy, terenówki na ramie, amerykanskie vany itp wywrotne okręty nie wchodzą w grę.

Jak ma byc bezpieczne to auto musialoby sie prowadzic jak Subaru, albo w sposób dosyc zblizony. Wg mnie nie ma lepiej prowadzącego sie SUVA niz Cayenne. Do 100 tys zł. No, moze z nim jeszcze konkurowac X5 poprzedniej generacji (to jest chyba e53)... ale on ma nie za duzo miejsca z tyłu (Choc i tak na pewno wiecej niz RAV4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydawało ze A6 ma wiekszy bagaznik, ale nie mialem pod ręka danych statystycznych.

 

-- 27 lis 2011, o 19:53 --

 

Ponoc liczą sie: ponadprzecietne bezpieczenstwo, mocny silnik, swietny naped 4x4, szerokosc wnetrza i duzy bagaznik.

Nie wiem czy w cenie do 100 tys cos lepiej spelnia te warunki niz A8 lub Cayenne

 

Jesli ma byc nowe to moze faktycznie klopot. Ale moze jednak uda sie wykaslac te pare groszy wiecej jesli w ofercie jest;

225 hp and 286 lb.-ft - 255 hp and 350 lb.-ft albo 305 koni i moment 420 funtow

I naprawde sluszna ilosc miejsca w srodeczku.

http://www.ford.com/trucks/eseries/

 

Sa pewnie tez lekko uzywane.... to i moze w setce sie zmiesci.

 

Z tego co pisal zalozyciel nie musi byc nowe.

Ale musi byc BEZPIECZNE. Wg tego co rozumiem jako bezpieczenstwo aktywne, zadne pick-upy, terenówki na ramie, amerykanskie vany itp wywrotne okręty nie wchodzą w grę.

 

Rawka ma wiekszy bagaznik od A6.

 

A jesli chodzi o BEZPIECZENSTWO..... to skoro podpieramy sie efektami dzwona Q7 i ...co tam bylo... no nie wazne.

To ja chcialbym zobaczyc co zostaje z Q7 po kolizji z wlasnie z proponowanym okretem.

A do tego, wyobraz sobie jakim szerokim lukiem wszyscy by go omijali :)

 

Wywrotny? Kazdy sowek jest bardziej wywrotny od tego autobusu.

Ide o zaklad ze nigdy nie miales okazji czegos takiego prowadzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc liczą sie: ponadprzecietne bezpieczenstwo, mocny silnik, swietny naped 4x4, szerokosc wnetrza i duzy bagaznik.

Nie wiem czy w cenie do 100 tys cos lepiej spelnia te warunki niz A8 lub Cayenne

 

Jesli ma byc nowe to moze faktycznie klopot. Ale moze jednak uda sie wykaslac te pare groszy wiecej jesli w ofercie jest;

225 hp and 286 lb.-ft - 255 hp and 350 lb.-ft albo 305 koni i moment 420 funtow

I naprawde sluszna ilosc miejsca w srodeczku.

http://www.ford.com/trucks/eseries/

 

Sa pewnie tez lekko uzywane.... to i moze w setce sie zmiesci.

 

O żesz.... ale obciach... myślę, że nic brzydszego jeszcze nie padło tutaj... No i każda ilość części zamiennych u nas na giełdach do tego monstrum - tylko kupować :D.

I nie tylko na drogach omijali by go szerokim łukiem... ale również pod przedszkolem i pod szkołą jego własne dzieci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy :?:

Quod erat demonstrandum ;)

 

Panowie, nie ma co zasypiać gruszek w popiele, powinniśmy się przygotować na dowód, że jednak 400 > 560 :roll:.

 

Jesli liczbe 400 wyssales z kciuka to rady na to nie ma.

 

Sprawdz sobie ile litrow jest w jednej stopie szesciennej. Ja uwazam ze ponad 28.3

 

RAV4 bez zlozonych siedzen ma 36.4 cu.ft

http://www.toyota.com/rav4/specs.html

 

Czy Audi A6 Avant posiada trzy rzedy siedzen? Chyba nie.

Czy juz rozumiesz... :P

 

-- N lis 27, 2011 10:15 pm --

 

Ponoc liczą sie: ponadprzecietne bezpieczenstwo, mocny silnik, swietny naped 4x4, szerokosc wnetrza i duzy bagaznik.

Nie wiem czy w cenie do 100 tys cos lepiej spelnia te warunki niz A8 lub Cayenne

 

Jesli ma byc nowe to moze faktycznie klopot. Ale moze jednak uda sie wykaslac te pare groszy wiecej jesli w ofercie jest;

225 hp and 286 lb.-ft - 255 hp and 350 lb.-ft albo 305 koni i moment 420 funtow

I naprawde sluszna ilosc miejsca w srodeczku.

http://www.ford.com/trucks/eseries/

 

Sa pewnie tez lekko uzywane.... to i moze w setce sie zmiesci.

 

O żesz.... ale obciach... myślę, że nic brzydszego jeszcze nie padło tutaj... No i każda ilość części zamiennych u nas na giełdach do tego monstrum - tylko kupować :D.

I nie tylko na drogach omijali by go szerokim łukiem... ale również pod przedszkolem i pod szkołą jego własne dzieci :D

 

Ale tylko w tym "obciachu" zona mogla by w czasie jazdy chodzic kolo dzieci jak stewardesa.

A tego on chcial. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Audi A6 Avant posiada trzy rzedy siedzen? Chyba nie.

Czy juz rozumiesz...

 

 

tak juz rozumie , ze nie masz pojecia o czym piszesz i juz rozumie co koledzy maja na mysli :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Audi A6 Avant posiada trzy rzedy siedzen? Chyba nie.

Czy juz rozumiesz...

 

 

tak juz rozumie , ze nie masz pojecia o czym piszesz i juz rozumie co koledzy maja na mysli :roll: :mrgreen:

 

Nie nadrabiaj agresywnoscia tylko podaj fakty.

 

No chyba ze dla Ciebie i dla innych jest calkiem bez problemu porownywanie przestrzeni bagazowej jednego samochodu ze zlozonymi siedzeniami a innego z postawionymi.

Byly juz i takie kwiatki na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wlasnie abys popatrzyl jaka pojemnosc ma bagaznik obu aut przy miejscach dla 5 osob

a potem najlepiej idz zapakuj do pełna kufer a6 avant i nastepnie zmiesc to wszystko do bagażnika rav4

 

-- 27 lis 2011, o 22:42 --

 

Byly juz i takie kwiatki na tym forum.

 

podasz przyklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...