Skocz do zawartości

Jakie duze auto rodzinne?


dzibi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Generalnie wracając do tematu... Ciągle nie wiem - bo tak nigdy nie podróżowałem, ani nie miałem z nikim kto tak podróżował styczności - dlaczego np. niektórzy tutaj nie zalecają wożenia dziecka z przodu z dezaktywowaną poduszką przednią (fotelik na ISOFIX)?

 

 

Ponoć najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie, jeśli chodzi o montaż fotelika samochodowego dla dziecka, to miejsce pośrodku tylnej kanapy, o ile jest ono wyposażone w 3-punktowy pas bezpieczeństwa lub mocowanie ISOFIX.

juz pisalem, ale powtorze: w intrukcji obslugi euro-Tribeki B9 jest napisane, ze to miejsce jest niebezpieczne z powodu poduszki powietrznej pasazera...

a najbezpieczniejsze miejsca dla fotelikow dzieciecych to miejsca z boku (tj. za fotelem kierowcy czy pasazera) na tylnej (5-miejsc) albo na srodkowej (7-miejsc) kanapie

 

jako ciekawostke podam, ze euro-Tribeka w tym miejscu (tj. po srodku na tylnej/srodkowej kanapie) nawet nie ma spec. uchwytu na montaz fotelika, a wersje US maja (pewnie rozne przepisy :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ortografie poprawiaj prezydentowi.

 

Ortografię bede poprawial Tobie, bo z Toba rozmawiam.

Jesli Cie to podnieca i nie masz nic lepszego do zaoferowania... Prosze bardzo.

Uwazaj jednak na wspomniane mleczaki.

Sugerowal bym tez, znacznie bardziej chwalebne i potrzebne ojczyznie wykorzystanie talentu.

 

-- Wt lis 29, 2011 3:42 pm --

 

Skonczyly sie argumenty? Probujesz gryzc, uwazaj na mleczaki.

 

Argumenty byly dwie linijki wyzej.

Rozumiem ze nie zauwazyles, powtorze wiec:

 

Marne argumenty.

 

-- Wt lis 29, 2011 3:54 pm --

 

Ano tu; pierwsze zdjecie od lewej.

http://www.toyota.com/rav4/photo-gallery.html

tylko mi nie mow ze do trzech zliczyc nie potrafisz.

 

a mozesz przestac wklejac przykady za wielkiej wody ? bo to sie ma chyba ni jak do europejskiej rzeczywistosci.W ofercie Toyota motor palnad nie ma takie auta do ktorego sie odnoscisz wiec temat chyba mozna zamknac nie uwazasz :roll:

 

Az tak boli ze Toyota sprzedaje w Europie stare konstrukcje? Wolisz o tym nie wiedziec?

 

W brew pozorom Europejska rzeczywistos az tak nie odbiega od tej z za wody.

Trzy tygodnie temu widzialem w Paryzu salon Cadillaca. W korkach nie stoja juz same euro-econoboxy :)

A kolejka z CDG do centrum .... to juz prawie Harlem.

 

Wracajac jednak do RAV4, dlaczego modele sprzedawane w GB nie maja zapasu na drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr,

rozważ opcję poluzowania warkoczyka. Jakaś niepotrzebna agresja leje się z części Twoich postów . Jak sie będziesz niepotrzebnie unosił, to Ci żyłka pieprznie, a to forum nie jest tego warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr,

rozważ opcję poluzowania warkoczyka. Jakaś niepotrzebna agresja leje się z części Twoich postów . Jak sie będziesz niepotrzebnie unosił, to Ci żyłka pieprznie, a to forum nie jest tego warte.

 

Czasy kiedy moglem miec warkoczyk przeminely z "wiadrem" :)

Nie ma wiec takiej mozliwosci. O uniesieniu mowy tez byc nie moze bo nie bylo do czego.

 

Zwyczajnie, raz jeszcze powtarza sie stary schemat. :roll:

Ale moze masz racje, za bardzo sie zaangazowalem w ta komedie wybierania auta nie do wybrania :oops:

 

-- Wt lis 29, 2011 4:15 pm --

 

 

Czy ktoś tutaj nie czytał o małych dzieciach tylko w książce i ma je naprawdę i robi z nimi dłuższe trasy samochodem? :lol:

 

 

Tak dla zasady. Mozesz uprzejmie zdefiniowac pojecie "dłuższe trasy samochodem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to sorki,dopiero na forum sie o takiej wersji dowiedzialem a i na oczy nigdy 7 osobowej ravki nie widzialem.

 

Wracajac jednak do RAV4, dlaczego modele sprzedawane w GB nie maja zapasu na drzwiach?

 

Moze specjalna wersja.W Polsce tez mozesz takowa zakupic.W USA wprowadzoli w wersji SPORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj jednak na wspomniane mleczaki.

 

obawiam sie ze musisz doprecyzowac, bo nie wiem czy to juz lapie sie pod kk

 

QbaqBA napisał(a):

TyrTyr napisał(a):

Skonczyly sie argumenty? Probujesz gryzc, uwazaj na mleczaki.

 

 

Argumenty byly dwie linijki wyzej.

Rozumiem ze nie zauwazyles, powtorze wiec:

 

 

Marne argumenty.

 

buhahahahahahaahahaahahahahaahahahaahahahahaahahahahaahahahaahahahaahahahahahaahahahahahaahahahah

 

a teraz konkretniej

chetnie przeczytam twoje NIE-marne argumenty czemu uwazasz zamiane europejskiej rav4 na audi a6 avant za niekorzystne ze wzgledu na ilosc miejsca. kolejny raz (jak do tej pory bezpodstawnie) wierze, ze poznam odpowiedz. w koncu zapewne nie jestes takim mentalnym ogorem na jakiego wskazuja twoje dotychczasowe posty i uda ci sie cos sklecic

 

przepraszam pozostalych za offtop, zdaje sobie sprawe ze kompletnie watek ten nie ma znaczenia i jest beznadziejny,

ale zwyczajnie razi mnie jak ktos bez powodu ubliza innym, samemu majac problemy z logika i czytaniem ze zrozumieniem.

a to juz kolejny temat w ktorym sie to dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaniem ze zrozumieniem

 

nie wiem czy z logika ale czytamniem ze zrozumieniem na pewno bo ja odnosze sie do do samochodu ktory kolega dzibi ma obecnie wiec RAV 4 EU i w tym kontekscie porownuje samochody wiec kolega sie chyba troszke rozjechal zprzykladami.

 

dzibi, birac pod uwage twojego ostatniego posta , kup vana i po problemie , chodz dziwie sie troche twoim obawa gdyz znam mase ludzi z dwojka malych dzieci ktorzy maja dwa folteliki maja duze kombi i daja rade i nie ma z podrozowaniem zadnego problemu.Do tego niemowlak to tylko problem okresowy na pare miesiecy , wiec nie do konca rozumie po co na sile komplikowac sobie zycie i szukac troche na sile problemow tam gdzie ich w sumie nie ma , no moze za wyjatkiem wzrastajacej potrzeby na przestrzen bagazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo sie zaangazowalem

 

+ 1

 

 

Dzibi, moim zdaniem stoisz przed pewnym wyborem - rezygnujesz z 4x4 i wtedy spektrum aut bardzo się poszerza, możesz kupić S-Maxa z fajnym silnikiem 2.5T i z tylu bez problemu żona siadzie z dwójka maluchów (i to jest moje rozwiazanie nr 1).

Upierajac się na 4x4 i na to, aby auto miało z tylu 3 osobne miejsca, zostają Ci praktycznie tylko "hamerykance", albo jakieś kosmiczne wynalazki, zupełnie nie nadające się np do jazdy po mieście. Nie mówię, ze amerykaniec to będzie zły wybór, ale moim skromnym zdaniem, rezygnacja z czterech łap jest dużo lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj nie czytał o małych dzieciach tylko w książce i ma je naprawdę i robi z nimi dłuższe trasy samochodem? :lol:

Tak dla zasady. Mozesz uprzejmie zdefiniowac pojecie "dłuższe trasy samochodem".

dobre/wlasciwe pytanie :)

 

Upierajac się na 4x4 i na to, aby auto miało z tylu 3 osobne miejsca, zostają Ci praktycznie tylko "hamerykance", albo jakieś kosmiczne wynalazki, zupełnie nie nadające się np do jazdy po mieście (...)

niekoniecznie... szczegolnie w zaleznosci od odpowiedzi na powyzsze pytanie co do dlugich/dluzszych tras... np. w Tribece, ktora nie jest mistrzem "szerokosci", da sie zamontowac z tylu dwa foteliki i usiasc miedzy nimi (moja zona daje rade, ale jest dosc szczupla)

owszem, na trasie do Wloch czy Hiszpanii taka jazda bedzie dosc uciazliwa, ale podrozujac po Polsce, to mysle mozna spokojnie tak jezdzic...

 

no i jeszcze jedna rzecz, dzibi

w jakim wieku masz dzieciakow? byc moze starszy z nich juz moze podrozowac na przednim fotelu pasazera? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w Tribece, ktora nie jest mistrzem "szerokosci", da sie zamontowac z tylu dwa foteliki i usiasc miedzy nimi (moja zona daje rade, ale jest dosc szczupla)

 

To prawda, osobiście się z tym rownież zgadzam, sam bym się spokojnie zmiescil (teraz np mieszczę się z dzieckiem w Imprezie). Ale Dzibi wyraźnie zaznaczył, ze zależy mu na trzech osobnych fotelach z tylu, a takich Tribeca, z tego co wiem, nie ma :)

Na szczęście mamy tak rozwinięty przemysł motoryzacyjny, ze dla każdego coś miłego i myśle, ze Dzibi tez coś sobie spokojnie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzibi, moim zdaniem stoisz przed pewnym wyborem - rezygnujesz z 4x4 i wtedy spektrum aut bardzo się poszerza, możesz kupić S-Maxa z fajnym silnikiem 2.5T i z tylu bez problemu żona siadzie z dwójka maluchów (i to jest moje rozwiazanie nr 1).

Upierajac się na 4x4 i na to, aby auto miało z tylu 3 osobne miejsca, zostają Ci praktycznie tylko "hamerykance", albo jakieś kosmiczne wynalazki, zupełnie nie nadające się np do jazdy po mieście. Nie mówię, ze amerykaniec to będzie zły wybór, ale moim skromnym zdaniem, rezygnacja z czterech łap jest dużo lepszym rozwiązaniem.

trafna uwaga , pytanie jeszcze tez czy rodzina 2+2 to faktycznie potrzeba na vana.

Np : w skandynawii 2+2 to standard i duze kombi + box daja bez problemu rade .Pytanie tez ile ktos jezdzi z ta rodzina i czy faktycznie ma sens kupno vana tylko dla tego ze raz w roku jedzie sie na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Dzibi wyraźnie zaznaczył, ze zależy mu na trzech osobnych fotelach z tylu, a takich Tribeca, z tego co wiem, nie ma :) (...)

a to sorki, przegapilem/zapomnialem juz o tym :oops:

musialbym sprawdzic, czy trzy foteliki wejda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo stara rawka jest mala bo ma maly rozstaw osi.

Porownaj rownie stare A6......

A ty dalej swoje :roll: porownuje obecnie uzykowany pojazd do potencjalnego nastepcy i kozysci z tego wynikajace w porownaniu do starego A6 raczej nie ma zadnego sensu , no chyba zeby ci udowdnic ze sie mylisz bo stare A6 i tak jast wiekszym autem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że trochę na wyrost są te wymagania co do miejsca :D

Mam X5, żonę i dwójkę małych dzieci. Mieści mi sie tam wózek, spaecrówka, dwa foteliki i na upartego wejdzie piąta osoba między foteliki.

A co do Twoich wymagań to może Skoda Yeti? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti to całkiem ciekawy samochód, tylko szkoda, że za tylnymi fotelami zamiast bagażnika ma schowek.

Jeśli 500 litrów ma schowek to mi taki schowek wystarczy :roll:

http://www.skoda-auto.pl/pl/oferta/mode ... fakty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to zboczenie i stereotyp - ale mnie bardziej przeraża kura na masce ;)

Coś w tym jest. Ale najczęściej mówia tak ludzie , którzy skody nie mieli albo nią nie jechali :wink:

To podobnie jak z BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownaj rownie stare A6.....

 

A mogę starsze, mogę ?

 

http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... a6/c5.html 455-1590.

 

I lekko starsze.

 

http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... a6/c6.html 565-1660.

 

Teraz tak.

Udowodnij mi ze stara RAV4 ma tylko 410 litrow bagarznika bez kola zapasowego na klapie.

to jedno a drugie

Jak kupic to nowe, wieksze quatro z silnikiem conajmniej 200 koni za jedyne 100 tys zl. ?

 

-- Śr lis 30, 2011 4:17 pm --

 

Ja wiem, że to zboczenie i stereotyp - ale mnie bardziej przeraża kura na masce ;)

Coś w tym jest. Ale najczęściej mówia tak ludzie , którzy skody nie mieli albo nią nie jechali :wink:

To podobnie jak z BMW.

 

Ja jechalem skoda.

Bez worka piachu w bagazniku jechalo sie, no powiedzmy tak sobie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...