Skocz do zawartości

Jakie duze auto rodzinne?


dzibi

Rekomendowane odpowiedzi

O cale 45 litrow?

I sadzisz ze te dodatkowe 45l zalatwi sprawe?

 

Z jednym dzieckiem 410l to wiele za malo, ale z dwiema pociechami (mowa byla tez o trzecim) 455l to juz bedzie komfort.....????

 

oj ciezko sie z toba kolego prowadzi dialog.Ogladnij sobie baganiki aut o ktorych mowa moze wyciagniesz jakies dalego idace wnioski........

a jezeli uwazasz ze Rav 4 ma wieej mejsca niz stara A6 to znaczy ze nawet w niej nie siedziales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 500 litrów ma schowek to mi taki schowek wystarczy :roll:

http://www.skoda-auto.pl/pl/oferta/mode ... fakty.html

Pińcet litrów to masz przy maksymalnie odsuniętej kanapie i zestawie naprawczym. Biorąc w wyposażeniu pełnowymiarowe koło i przysuwając kanapę dla maksymalizacji miejsca w kabinie uzyskujesz na pewno mniej niż 400 litrów. Nie wiem, jak na pojemność bagażnika wpływa napęd 4x4. Miałem okazję oglądnąć ów schowek dodatkowo w zakratkowanej wersji auta i stąd właśnie użycie tegoż słowa w odniesieniu do przestrzeni bagażowej. Zaprawdę powiadam Ci - Forek przy Yeti to TIR :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku będąc na nartach w Szczawnicy, obok nas zaparkował kierownik A6 Allroad. W bagażniku tegoż pojazdu leżały ułożone wzdłużnie dwie pary dziecięcych nart dla bajtli w wieku około 5-6 lat. Narty musiały mieć długość około 100-120 cm (biorąc pod uwagę wiek dzieci). Zrobiłem tylko tak :shock: i poszliśmy na stok.

 

W A6-ce bagażnik rzeczywiście wygląda na duży, sprawia wrażenie (sic!), że jest większy niż specyfikacja podaje.

 

Ponadto, porównując bagażniki o tej samej nominalnej pojemności, zdecydowanie praktyczniejsze są te, o dużej powierzchni ale małej wysokości niż odwrotnie. W SUV-ach często pojemność osiąga się właśnie zwiększając wysokość bagażnika (wysokie tylne siedzenia, wysoko poprowadzona linia szyb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, porównując bagażniki o tej samej nominalnej pojemności, zdecydowanie praktyczniejsze są te, o dużej powierzchni ale małej wysokości niż odwrotnie. W SUV-ach często pojemność osiąga się właśnie zwiększając wysokość bagażnika (wysokie tylne siedzenia, wysoko poprowadzona linia szyb).

 

i dokladnie o to chodzi.Do tego masz kratke/rolete miedzy tylnymi fotelami i teoretycznie bezpiecznie mozesz bagaznik zapakowac nawet pod dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mnie bardziej przeraża kura na masce
To nie żadna kura.

Jest to stylizowana strzała Apacza.

A wg poznanego onegdaj przemysłowca z Słowacji jest to żuraw.

 

Mógłbym się z Tobą zgodzić, mógłbym się nawet zgodzić z przemyslowcem ze Słowacji.

O ile obaj zgodzicie się ze mną, ze ta strzała Apacza, ewentualnie żuraw - wyglądają jak kura :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cale 45 litrow?

I sadzisz ze te dodatkowe 45l zalatwi sprawe?

 

Z jednym dzieckiem 410l to wiele za malo, ale z dwiema pociechami (mowa byla tez o trzecim) 455l to juz bedzie komfort.....????

 

oj ciezko sie z toba kolego prowadzi dialog.Ogladnij sobie baganiki aut o ktorych mowa moze wyciagniesz jakies dalego idace wnioski........

a jezeli uwazasz ze Rav 4 ma wieej mejsca niz stara A6 to znaczy ze nawet w niej nie siedziales.

 

Kurcze, mowie Ci ze ogladalem.

Mnie bagaznik i cala RAV4 nie odpowiadaly z kilku wzgledow mimo ze jest wiekszy od np. Outbacka.

Naprzyklad; mam sporego psa i w nazwijmy to klasycznym kombi moge wstawic walize lub dwie i pies sie zmiesci.

W RAV4 bedzie z tym klopot bo pies bedzie musial siedziec na walizach.

Trzeba bylo widziec miny ludzi w salonach kiedy wlazilem do bagaznika a zona zamykala klape.

Winszowalem tez sobie mozliwosc postawienia samochodow obok siebie bo wtedy dobrze widac roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie temat też na topie. Szukam auta dla rodziny 2+2 i po przewertowaniu netu i porównania wszystkich za i przeciw padło wstępnie na Volvo V70 D5 - uważam, że ma bardzo dobry stosunek komfortu i miejsca jakie oferuje do ceny. Silnik diesla już CR a nie klekoczący PD, spalanie rozsądne ( znajomy ma w automacie to pali mu 8l w mieście ). Ja szukam oczywiście manuala.

 

Co do A6 to miałem kiedyś S6 C5 w Avancie i powiem wam, że tam bagażnik jest naprawdę mega duży. To chyba jedyne auto w którym nie musiałem planować pakowania tylko wrzucałem wszystko po kolei i się mieściło, także polecam. Gdyby nie kiblowaty 2,5TDi to pewnie szukałbym takiego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu potrzebuję oszczędnego klekota

 

No i to jest piękny eufemizm. Każde dziecko na forum wie, że diesle nie są oszczędne. A to dwumasa, a to DPF padnie, nic ino koszty i koszty z tymi dieslami :wink:

 

A Skoda i Subaru mają wiele wspólnego, oni mają kurę a my kurnik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu potrzebuję oszczędnego klekota

 

No i to jest piękny eufemizm. Każde dziecko na forum wie, że diesle nie są oszczędne. A to dwumasa, a to DPF padnie, nic ino koszty i koszty z tymi dieslami :wink:

 

A Skoda i Subaru mają wiele wspólnego, oni mają kurę a my kurnik :mrgreen:

 

I tu sie mylisz kolego gzyp1, aktualnie jeżdżę Seatem Altea 1,9TDi w którym przez 1,5 roku wymieniłem jedno łożysko i kilka żarówek, a dodatkowo pali mi 7l w mieście i 5l w trasie, a nie jednego potrafi zawstydzić :mrgreen: . Program robiony u Mastersa. Także nie generalizowałbym :P . Poza tym diesle mieszczące się w moim budżecie nie wiedzą co to DiPieF :P

 

A czemu Skoda :shock: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu potrzebuję oszczędnego klekota

 

No i to jest piękny eufemizm. Każde dziecko na forum wie, że diesle nie są oszczędne. A to dwumasa, a to DPF padnie, nic ino koszty i koszty z tymi dieslami :wink:

 

A Skoda i Subaru mają wiele wspólnego, oni mają kurę a my kurnik :mrgreen:

 

I tu sie mylisz kolego gzyp1, aktualnie jeżdżę Seatem Altea 1,9TDi w którym przez 1,5 roku wymieniłem jedno łożysko i kilka żarówek, a dodatkowo pali mi 7l w mieście i 5l w trasie, a nie jednego potrafi zawstydzić :mrgreen: . Program robiony u Mastersa. Także nie generalizowałbym :P . Poza tym diesle mieszczące się w moim budżecie nie wiedzą co to DiPieF :P

 

No to jak licytacja to licytacja.

16 lat, 500 tys,

Wymienione..... jeden kompresor AC, chyba 3 akumulatory, jeden oring i dwie uszczelki na pompie (bez zdejmowania pompy), jeden rozrusznik, pompa wodna... i to wszystko.

Nie wspominam oczywiscie o klockach, paskach, filtrach czyli normalnych materialach...

Passat TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...