Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2/11/2018 o 06:36, adamW202 napisał:

 może miałem zwyczajnego pecha do  tego egzemplarza poprostu ale niesmak pozostał do dziś:cry:

 

Mam podobna historie z zegarkami Tissot. Moj ojciec kupil sobie Tissota, nosil go 5-6 lat, kupil tez Tissota mojej mamie, po kolejnych 3 latach padl zegarek mojej mamy - zegarmistrz powiedzial ze naprawa przewyzsza wartosc zegarka i nie oplaca sie - bo juz po gwarancji bylo. Rok pozniej u ojca w zegarku szkielko poprostu wypadlo... Byly to zegarki kwarcowe, na baterie, i padlo podejrzenie ze przy wymianie baterii zegarmistrz poprostu uszkodzil obydwa zegarki. Zegarmistrz nie w Polsce... Sam sie na takiego tez kiedys natknalem - wymianil mi bateriew Citizen Yacht Timer, ktora dzialala 1.5 roku, porysowal mi zegarek... w sumie to byla moja wina bo poszedlem do miejsca gdzie w 5 minut zmieniaja baterie za 1/4 ceny ktora placilem w bardziej renomowanym miejscu.  Zegarek wyladowal w pudelu a ja sie przerzucilem na kwarce Eco-Drive i jestem zadowolony.  Tego Yacht Timera zanioslem ostatnio do zegarmistrza na wymiane mechanizmu bo wyswietlacz sie rozlal i facet powiedzial ze ostatnia osoba ktora wymieniala baterie podeszla do zegarka brutalnie... Koszt wymiany mechanizmu, nowa szybka - przewyzsza cene za jaka kupilem ten zegarek jako nowy - no ale kupilem go za pierwsze zarobione przezemnie pieniadze - wiec jest sentyment.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Massdrop'ie pojawił się kolejny raz Orient Bambino, nad którym się zastanawiam. Problem jest tylko taki, że nie widzę opcji wysyłki zagranicznej, albo nie ogarniam??'

https://www.massdrop.com/buy/orient-bambino-watch?utm_placement=0&referer=JZ9PPQ&mode=guest_open&utm_campaign=Automated Daily Promotional 2018-02-18&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Daily Promotional&utm_content=1518949243098.847568432006947480741849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te wszystkie Hanovy, Adriatiki czy nawet Tissoty to naprawdę nie jest jakaś wysoka półka (chociaż Tissot to zasłużona historyczna marka) i to, że się psują, to żadna niespodzianka. 

 

Ostatni nabytek zegarkowyIMG_0177.thumb.jpg.723fddebe1143b37cda63fa5ebbbb662.jpg

Edytowane przez paul_78
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10/7/2011 o 19:22, Markus napisał:

Chetnie zanabędę taki stary, ruski zegarek, który posiada świecące wskazówki pokryte radem. Z racji zamiłowania do "radioaktywności" takie cosik mi się przyda, żeby testować na tym moje Liczniki Geigera. :mrgreen:

 

-- 7 paź 2011, o 18:21 --

 

Poza tym, to posiadam ponad 20 letniego citizena automata. niestety od dłuższego czasu go nie noszę, bo wkurza mnie, kiedy trzeba go co 2 tydzień ustawiać, bo spieszy... Niemal jak rus, najszybszy na swiecie. :mrgreen:

 

Temat fajny. Po śp. Dziadku pozostał xtra Atlantic, którego Babcia chce mi dać, a ja nie mam czasu, co by po niego podjechać. Teraz chyba się to wyjaśni. :wink:

Mam takiego Poljota 17 Jewelis :) Piękny klasyk, ma już ponad 45 lat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2018 o 16:32, siewcu napisał:

Znajomy wrzucił foto. Ktoś to widział? Jedyny podobny to Skeleton 50th Anniversary, ale widząc różnice to ten na zdjęciu jest chyba jakąś kiepską podróbą... Czy jestem w dużym błędzie?

IMG_0428.JPG

Omega nie wypuściłaby czegoś tak odrażającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wiekszosc nurkow jest stylizowana na Rolexa (pare postow wczesniej), no coz to jest ponadczasowy design. Ale ja nie chce „klona”, Homage, tylko cos, co ma wlasny charakter. 

 

Spodobal mi sie bronz i rozwazam zakup jakiegos nietuzinkowego „patyniaka”  rozmiaru 41-43 mm. Przegladam tez divery od Oris, Tudor, Stowa i Steinhart. Panerai jest mi za wielki, ale w patynie wyglada super. 

 

G.Gerlach wyglada solidnie, ale nie przekonam sie  juz nigdy na zakup zegarka z tanim chinskim werkiem, np. SeaGull, nawet jesli na zegarku stoi Made in Poland lub Made in Germany (zle doswiadczenie z tym ostatnim, a wlasciwie kosztowne).

 

Jesli juz, to sprawdzone werki Miyota/Citizen Seiko sa do przyjecia jesli cena za calosc produktu jest na akceptowalnym poziomie i jakosc wykonania odpowiednia. Mam sentyment do Seiko 5 Sports i nawet podstawowy Automat 7S26/7S36 sprawuje sie niezle.

 

Za Steinhartem przemawia dobra cena, sprawdzony werk ETA 2824-2, jakosc wykonania, Superluminowa i bardzo dobry serwis. Za pare stowek wiecej to nie tylko bronz, ale nawet calkiem fajny tytan sie trafi. 

 

Za Gerlachem - wlasny design, sentyment, bo polskie i prosty automat od Seiko. Cena jest do zaakceptowania, pod warunkiem, ze calosc i obsluga posprzedazna jest OK. Niestety nawet na stronie internetowej nie ma pelnych informacji technicznych, ktore mnie interesuja. Stad dylematy. 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2018 o 20:08, paul_78 napisał:

Panowie, te wszystkie Hanovy, Adriatiki czy nawet Tissoty to naprawdę nie jest jakaś wysoka półka (chociaż Tissot to zasłużona historyczna marka) i to, że się psują, to żadna niespodzianka. 

 

Ostatni nabytek zegarkowyIMG_0177.thumb.jpg.723fddebe1143b37cda63fa5ebbbb662.jpg

To prawda, ale Tissot i np.nie wspomniany Atlantic ma bardzo sympatyczne modele. Do Adriatica mam uraz juz chyba do końca życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gerlacha. Sam przymierzałem się do Navigatora ale opinie /o zegarkach, obsłudze po, serwisie/ na forum zegarkowym KMZiZ ostudziły mój zapał /dziś pojawił się nowy niespecjalnie miły wątek o tej fundacji/

Polecam lekturę przed zakupem i wyciągnięcie swoich  wniosków. 

Z polskich producentów oferujących nurki to jest jeszcze Balticus - ostatnio była nawet promocja na jeden ze starszych /sprzed roku czy dwóch/  modeli

Edytowane przez piotrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, piotrr napisał:

Co do Gerlacha. Sam przymierzałem się do Navigatora ale opinie /o zegarkach, obsłudze po, serwisie/ na forum zegarkowym KMZiZ ostudziły mój zapał /dziś pojawił się nowy niespecjalnie miły wątek o tej fundacji/

Polecam lekturę przed zakupem i wyciągnięcie swoich  wniosków. 

Z polskich producentów oferujących nurki to jest jeszcze Balticus - ostatnio była nawet promocja na jeden ze starszych /sprzed roku czy dwóch/  modeli

 

 

Daj link do tego watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/159649-fatalna-transakcja-uwaga-na-firmę-g-gerlach/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/150713-g-gerlach-problem-ze-zwrotem/

i polecam ten ogólny wątek przejrzeć - opinie są różne, alej jakoś akurat tej polskiej firmie zdarza się chyba więcej wpadek /choć jak wiadomo nie myli się ten który nic nie robi, ale z drugiej strony istotne jest to jak postępuje ze swoimi klientami jak już się czasem pomyli/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70339-gerlach/page-121

Edytowane przez piotrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...