Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

osobiście byłoby mi wstyd jeździć bulgoczącym autem które nie jedzie.  Co innego takie tuningi w XT'ku czy STI tzn kiedy moc jest okraszona odpowiednią oprawą dźwiękową.

Imo w wypadku 1.6i takie modyfikacje są żałosne. Mam nadzieje że nikogo nie uraziłem .B)

Ale sama robota profi . Mając sportową bestię z chęcią bym taki wydech przytulił

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś pisałem że mi nie przeszkadza dynamika auta - tylko brzmienie - całkowicie bezpłciowe. Mój pierwszy Forek wolnossący 125 KM demonem szybkości nie był ale pod koniec obrotomierza całkiem fajnie było słychać że to bokser. Dźwięk XV zdecydowanie zniechęca do wciskania gazu.
A że żona się przesiadla z 2.5XT z końcowym tłumikiem prodrive to cały czas mi szuszyłeb że to nowe nie jedzie i dźwięku nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gazik napisał:

Dla mnie dźwięk boksera jest jedną z ikon Subaru.
Poprawienie wydechu by brzmiał jak bokser traktujecie jako wieśtuning? Sorry nie rozumiem....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja też nie. Wieś to jest dla mnie montaż głośniczków w wydechu emitujących dźwięk, np. w takim Audi SQ7 za pol miliona. Choć samo w sobie auto znakomite, to tego jakoś nie przyswajam. Tak trudno było wydech wystroić? 

`pewnie, że lepiej by było żeby XV był szybszy. Ale nie jest. A fajne brzmienie... do tej pory mi tęskno do mojego TurboForka, gdzie jak się odpalało to ten bulgot zawsze wzbudzał uśmiech na twarzy :) 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dźwięk boksera jest jedną z ikon Subaru.
Poprawienie wydechu by brzmiał jak bokser traktujecie jako wieśtuning? Sorry nie rozumiem....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie traktuję tego jako wiestuning, ale wg mnie taki rasowy dźwięk bardziej pasuje do mocniejszego, szybszego samochodu (Subaru) i tyle. Chciałbym lekki bulgot usłyszeć w swoim XV bo czasami to wydaje mi się, że mam diesla ale fabryka nie zrobiła.
Każdy robi pod swój gust, ja zmieniłem plejady na orange jednym się podoba innym nie



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gazik napisał:

To koledzy ustalmy forumową definicję od jakiej mocy można modyfikować wydech bo blejzu też by chciałemoji16.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przy obecnym standardzie silników Subaru, powiedzmy że od 116 KM :)

Ciekawe czy ktoś podejmie temat. Obstawiam, że jednak cena takiego wynalazku skutecznie odstraszy potencjalnych chętnych. 

Brzmienie silnika i wydechu może uprzyjemnić bądź nie jazdę... nawet w dyszlu. Nowa rzędówka w Volvo brzmi jak traktor (na szczęście auto super wyciszone to w środku nie słychać) ale już pomruk wkręcającego się na obroty V6 Daimlera brzmi naprawdę fajnie. I mimo że moce i moment podobne, odczucia subiektywnie zupełnie inne. Może jakbym taki wydech do OBK 2,5 obczaił to bym go jeszcze miał...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, blejzu napisał:

Prawdziwych pasjonatow nie odstrasza cena, prawda? :D

Sądzę że nie. Ale prawdziwego pasjonata nie kręci nic z obecnej gamy Subaru, auta te kupują jak już ustalono ludzie, którzy za kółkiem emocji nie szukają. Stąd moja teza, że nikt tych 4 tysięcy nie wyda. A może się mylę? Zaskoczysz mnie? ;)

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gazik napisał:

Siostra miala D5 w XC60 a bardzo miły dźwięk jak na dyszla


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo to pewnie był jeszcze ten 2,4 pięć cylindrów. Też miałem, fakt, fajnie brzmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blejzu napisał:

Nie sadze :) Ale subiektywnie lepiej przyszpiesza, prawda? ;P

Nie spodziewalem sie od Ciebie innej odpowiedzi :)

Czy lepiej przyspiesza „subiektywnie”? Nie wiem, nie jeździłem, to skąd mam wiedzieć? Według mojej wiedzy taki mod osiągów nie poprawi. Czy poprawi przyjemność korzystania z przedmiotu codziennego użytku? Według mnie tak, według Ciebie nie. I na tym polega piękno tego świata, jedne lubi bułki a inny córkę młynarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA do silników 2,5 kolektor UEL też jest. Nikomu nie przeszkadzał bulgot antycznego Legacy z silnikiem 115km i nie traktowano tego jako wieś tuning. Tu nie chodzi by tylny tłumik dłubać żeby głośniej było, ale by był odpowiedni kolektor by był bulgot. Oczywiście modyfikacja może być okupiona pewnym pogorszeniem osiągów (taka cecha tego kolektora i dlatego się go od dawna fabrycznie nie stosuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Czy poprawi przyjemność korzystania z przedmiotu codziennego użytku? Według mnie tak, według Ciebie nie.

Jezeli poprawi przyjemnosc to subiektywnie lepiej przyszpiesza :) Absolutnie sie zgadzam, ze taki wydech dobrze brzmi. Co wiecej, moj poprzedni Subar bulgotal calkiem zacnie :)Pisalem absolutnie powaznie pytajac o wydech. Niekoniecznie teraz bo gwarancja, etc ale w przyszlosci, kto wie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blejzu napisał:

Jezeli poprawi przyjemnosc to subiektywnie lepiej przyszpiesza :) Absolutnie sie zgadzam, ze taki wydech dobrze brzmi. Co wiecej, moj poprzedni Subar bulgotal calkiem zacnie :)Pisalem absolutnie powaznie pytajac o wydech. Niekoniecznie teraz bo gwarancja, etc ale w przyszlosci, kto wie? :)

Czy ja wiem? Niech będzie :)  Wiem, że lubisz jak przyznać Ci rację, co niniejszym czynię. Na pewno cieszy ucho. Jak dla mnie czad. Teraz to w ogóle z tymi wydechami słabo jest. Poprzednia A-klasa AMG brzmiała obłędnie, a nowa... lepsza pod każdym względem tylko dźwięk jakiś nijaki... No cóż, takie czasy.

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gazik napisał:

Dla mnie dźwięk boksera jest jedną z ikon Subaru.
Poprawienie wydechu by brzmiał jak bokser traktujecie jako wieśtuning? Sorry nie rozumiem....

 

5 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Ja też nie. Wieś to jest dla mnie montaż głośniczków w wydechu emitujących dźwięk, 

Można sobie poprawić, ale bez przesady ;) Moim zdaniem zdecydowanie przekombinowane i zbyt głośne jak na takie auto i pasuje do... no właśnie w sumie do niczego poza widzi mi się właściciela.

No ale każdy przystraja, jak mu się podoba :) Ważne, że coś się dzieje

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...