Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dojechały już auta testowe 1.6? Miały być już od 01.08.2018r. ale nie widać na salonie, np. w Zielonej Górze a podali taką informację.

Pozdrawiam.

 

dostałem info na fejsie, że 18.08.2018.r będą

Edytowane przez Tomx Mass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
W dniu 20.08.2018 o 20:28, Karas napisał:

nie spełnia najnowej  normy 6d emisji spalin w cyklu WLTP

WLTP w jego oryginalnej formie spełnia. Sęk w tym, że dołożono pomiary w/g RDE. A w RDE istniej bardzo duży potencjał rozrzutu pomiarów (zależnie od pogody, konfiguracji drogi, temperamentu kierowcy itd. ).  I w takim pomiarze istniej ryzyko, że samochód przy niekorzystnym zbiegu w/w parametrów mógłby normy nie spełnić. A że Japończycy takiego ryzyka nie chcą podejmować ...

 

 

W dniu 19.08.2018 o 11:57, bebeto napisał:

We Wrocławiu też będzie dostępny 1.6 do jazd ?

Naturalnie.

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

Fajnie jakby kamera działała także w paśmie podczerwieni a przy lampach było podświetlanie w tym zakresie. Znacznie podniosłoby to efektywność systemu w nocy.

Dokładnie. Myślę też, że kamery powinny pracować w połączeniu z radarem. Oba systemy mają zalety i wady, łącznie by się uzupełniały.

Jednym z ograniczeń jest zapewne cena rozwiązania, która nie może podnieść ceny łącznej samochodu powyżej  progu dla danej klasy i segmentu. Więcej swobody mają zapewne firmy premium, gdzie system jast płatną opcją (noktowizor w Mercedesie itd). 

BTW - co mi się nie podoba w Eye Sight to, że kamery zabierają dużo miejsca w obszarze przedniej szyby.

Nie jechałem z tym systemem, ale myślę że denerwowaloby mnie ta ilość garbów pod sufitem które przysłaniają szybę.

Do tego jeszcze wciśnięta konsola ISR. Gdyby system był całkowicie ukryty dostępny przez menu centrali multimedialnej czy przycisk SOS wkomponowany w elementy oryginalnej tapicerki jak ma to miejsce w Subaru w USA (STARLINK). Można? Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mechanik napisał:

Nie jechałem z tym systemem, ale myślę że denerwowaloby mnie ta ilość garbów pod sufitem które przysłaniają szybę

Kwestia przyzwyczajenia. Po przesiadce z Legacy też wydawało mi się, że trochę tego obszaru zabiera i widoczność na "dojechany" sygnalizator słabsza... ale przesiadając się do Legacy z powrotem wcale nie czuję bym więcej widział. Może to być też ogólna kwestia większej szyby w XV i innego kąta jej pochylenia. A centralka ISR jest zupełnie poza moją linią wzroku. Ciekawe czy dałoby się sprowadzić z USA kawałek plastiku z przyciskami od StarLinka i podmienić z naszym (czy będzie miał taki sam kolor, fakturę i zaczepy).

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
13 godzin temu, RoadRunner napisał:

Fajnie jakby kamera działała także w paśmie podczerwieni a przy lampach było podświetlanie w tym zakresie. Znacznie podniosłoby to efektywność systemu w nocy.

Zapewne tak. Ale osobiście nie mam zastrzeżeń do pracy systemu w nocy ( "widzi" więcej niż kierowca ). Faktem też jednak jest, że aktualnie samochody z ES mają też reflektory LED ...

11 godzin temu, mechanik napisał:

Myślę też, że kamery powinny pracować w połączeniu z radarem. Oba systemy mają zalety i wady, łącznie by się uzupełniały.

Sęk w tym, że radar i kamera daje zupełnie inne informacje. Oznacza to, że system musiałby być znacznie bardziej skomplikowany. To nie tylko kwestia ceny ( jak już słusznie Pan zauważył ), ale także prostej statystyki - im więcej komponentów, tym większa szansa błędu. Niemniej ceny komponentów elektronicznych generalnie spadają, a ich wydajność się zwiększa, więc w przyszłości .... kto wie.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. To co mamy przyczepione przy szybie ;), w innych samochodach jest chowane w obrębie zderzaka. Jest w tym przypadku mały problem - błoto śniegowe. W lexusie radar jest schowany za logiem na zderzaku. Miałem już konieczność zatrzymania się w zimie i oczyszczenia radaru z lodu i śniegu. Układ przestał działać :angry:

Nie wiem jak jest u innych producentów. Może w xv będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, art5525 napisał:

Witam kolegów. To co mamy przyczepione przy szybie ;), w innych samochodach jest chowane w obrębie zderzaka. Jest w tym przypadku mały problem - błoto śniegowe. W lexusie radar jest schowany za logiem na zderzaku. Miałem już konieczność zatrzymania się w zimie i oczyszczenia radaru z lodu i śniegu. Układ przestał działać :angry:

Nie wiem jak jest u innych producentów. Może w xv będzie lepiej

Chyba każdy co ma kamerę ma przy lusterku na górze szyby. Jak w Lexusie masz PCS (pre crash system) to kamerę masz tam gdzie Subaru i dodatkowo radar, tak jak mówisz, przy logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydowy XV wchodzi do sprzedaży w Japonii:

 

https://www.carscoops.com/2018/09/japans-subaru-xv-gains-e-boxer-hybrid-version-us-spec-crosstrek-doesnt/

 

Abstrahując od dyskusji nt. napędu, wizualnie jakoś do mnie nie przemawia, szczególnie wnętrze, jakieś takie smurfowate, brrrr...

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest tak, że jak czerwony kolor dodaje mocy i prędkości to niebieski czy zielony czyni samochód bardziej eko.Sam jeżdżę zielonym a żona srebrnym i Jej pali dużo więcej .  

Edytowane przez Boryster
  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Posiadam XV z 2016 rok i  jak zobaczyłem jak jest zkorodowane podwozie, po tych nie calych dwoch latach,to jestem w WIELKIM SZOKU,jest tam wiecej korozji niż w moim 9-cio letnim SEACIE.

Napiszcie,czy wy tez coś takiego zauważyliście w swoich samochodach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KAROL70 napisał:

Posiadam XV z 2016 rok i  jak zobaczyłem jak jest zkorodowane podwozie, po tych nie calych dwoch latach,to jestem w WIELKIM SZOKU,jest tam wiecej korozji niż w moim 9-cio letnim SEACIE.

Napiszcie,czy wy tez coś takiego zauważyliście w swoich samochodach.

 

zrób zdjęcie bo nie uwierzę jak nie zobaczę. U mnie podwozie czyste oprócz układu wydechowego - ale z tego co zauważyłem wszystkie Subaru tak mają łącznie z forkami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ,że DEALER umywa ręce i że on nic nie moze zrobić ,jestem troche zaskoczony,bo jesli samochow jest na gwarancji to powinien być zainteresowany.

Znając życie to pewno korozja podwozia,nie podlega gwarancji.

Ciekaw jestem strasznie w takim razie co podlega gwarancji,bo to już kolejna rzecz ,od ktorej SUBARU sie odcina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2018 o 10:33, KAROL70 napisał:

Witam serdecznie.

Posiadam XV z 2016 rok i  jak zobaczyłem jak jest zkorodowane podwozie, po tych nie calych dwoch latach,to jestem w WIELKIM SZOKU,jest tam wiecej korozji niż w moim 9-cio letnim SEACIE.

Napiszcie,czy wy tez coś takiego zauważyliście w swoich samochodach.

 

Wklej jakieś zdjęcia jeśli możesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 17:31, peteres napisał:

Hybrydowy XV wchodzi do sprzedaży w Japonii:

 

https://www.carscoops.com/2018/09/japans-subaru-xv-gains-e-boxer-hybrid-version-us-spec-crosstrek-doesnt/

 

Abstrahując od dyskusji nt. napędu, wizualnie jakoś do mnie nie przemawia, szczególnie wnętrze, jakieś takie smurfowate, brrrr...

 

a czy wiadomo coś o osiągach tego smerfnego pojazdu? Czytałem, że nowy Forek z tym samym motorem ma lepej przyspieszać nż wersja 2.5 182KM...

Edytowane przez raveout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...