Skocz do zawartości

Przyciemniane szyby


Heller

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podkreslam "często oparty na niepełnej lub fałszywej wiedzy o świecie, utrwalony jednak przez tradycję".

 

Nasza wiedza zawsze jest niepełna.

(...)

Ten "skrótowy, uproszczony i zabarwiony wartościująco obraz rzeczywistości" (...) bywa przerysowany, ale rzadko jest całkowicie nieprawdziwy.

 

Hmm... Sprzeczności tu nijakiej nie widzę... To o co Wy się Panowie sprzeczacie? Dla zasady? :roll: 8)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Sprzeczności tu nijakiej nie widzę... To o co Wy się Panowie sprzeczacie? Dla zasady? :roll: 8)

 

Chyba dla sportu.

:mrgreen:

Bo rozmawiamy przeciez o sportowym, jakże typowym dla rajdow WRC przyciemnianiu szyb.

Pierwsze przyciemnione szyby zainstalowano w 1927 roku w Bugatti. Kierowca włożył na nos lekko przyciemnione gogle. A potem poszlo juz z gorki.

Auto bez dobrego, ciemnego, wlasciwie czarnego przayciemnienia, nie jest autem sportowym. Bez czarnych szyb nie da sie zasadniczo jechac. Oslepia slonce od tylu, refleksy świetlne na zapasowym kole. KOSZMAR JAKIŚ. Stąd to przyciemnianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozmawiamy przeciez o sportowym, jakże typowym dla rajdow WRC przyciemnianiu szyb.

Akurat rajdówki to wręcz muszą mieć oklejone szyby. Chodzi o odpryki w razie rozbicia. A na słoneczne rajdy mało przyciemnia, robi się jeszcze "lustrzankę".... :wink:

o, np taką:

 

img0147.jpg

 

EDIT

Nim mnie arno udusi, dodam że w cywilnych jestem przeciwnikiem, acz umiarkowanym jedynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonujący wątek... O szybach to się za dużo nowego nie dowiedziałem, ale za to o niektórych forumowiczach - masę :twisted: .

 

Aż żałuję, że nie śledziłem tematu na bieżąco - no, ale akurat teraz mam czas, bo udaję, że pracuję, coby uniknąć pomocy w smażeniu faworków... :mrgreen: Lektura, jak znalazł... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie do specow tera: czy w rajdowych zawsze wszystkie sa oklejone a jesli tak czy to oklejenie przyciemnia? Wioskuje, ze ze wzgledu na brak klimatyzacji trza sie bronic przed sloncem tez.

 

 

Oklejenie wszystkich szyb szklanych jest obowiązkowe ze względu na przepisy bezpieczeństwa. Z przyciemnianiem to jak sobie stryjenka winszuje, ale tylne to zwykle tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przyciemnione. Zgodnie z przepisami - tylną plus tylne boczne. Powody?

 

1. Termiczne. Powozić latem mędzącego 4 latka przez kilka godzin, że mu słońce świeci i koniecznie się chce zamienić z 7 latkiem, który siedzi po przeciwnej - wtedy łatwiej zrozumieć

2. Estetyczne - IMHO Legac kombi przyciemniony wygląda dużo ładniej niż nieprzyciemniony.

3. Ekonomiczne - dostałem tę opcję za free przy zakupie

 

Czy ktoś mnie uważa za Gangsta? Dealera? Ludzie, wrzućcie na luz. Jestem Fido__... z Polski. Generalnie to mam w nosie wszelkie stereotypy. Ludzi się ocenia nie po wyglądzie a po rozumie i sercu. A kto ocenia po wyglądzie nie wart poświęcenia mu uwagi. Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przyciemnione. Zgodnie z przepisami - tylną plus tylne boczne. Powody?

 

1. Termiczne. Powozić latem mędzącego 4 latka przez kilka godzin, że mu słońce świeci i koniecznie się chce zamienić z 7 latkiem, który siedzi po przeciwnej - wtedy łatwiej zrozumieć

2. Estetyczne - IMHO Legac kombi przyciemniony wygląda dużo ładniej niż nieprzyciemniony.

3. Ekonomiczne - dostałem tę opcję za free przy zakupie

 

Czy ktoś mnie uważa za Gangsta? Dealera? Ludzie, wrzućcie na luz. Jestem Fido__... z Polski. Generalnie to mam w nosie wszelkie stereotypy. Ludzi się ocenia nie po wyglądzie a po rozumie i sercu. A kto ocenia po wyglądzie nie wart poświęcenia mu uwagi. Howgh!

Jak chcesz wyglądać Gangsta to musisz mocniej przyciemnić- trzeba sie bardziej postarać. Po drugie w żadnym kombi z segmentu D nikt cię nie weźmie za Gangsta bo oni kombiakami nie jeżdrzą- to dla nich obciach :mrgreen:

PS. 1.Znam z autopsji-szczera prawda to jest

2. Dyskusyjne ale o gustach się...

3. Bezdyskusyjne - powód nie do odrzucenia haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mnie uważa za Gangsta? Dealera? Ludzie, wrzućcie na luz. Jestem Fido__... z Polski. Generalnie to mam w nosie wszelkie stereotypy. Ludzi się ocenia nie po wyglądzie a po rozumie i sercu. A kto ocenia po wyglądzie nie wart poświęcenia mu uwagi. Howgh!

 

Dobrze napisane. Subaryta mial racje mowiac, ze rowny z ciebie gosc ;) Pozdro

 

 

Polini, szczerze mowiac to nie mam pojecia ale chyba dobrze napisales co to za model. Szare fegi bardziej mi sie podobaja od czarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polini, szczerze mowiac to nie mam pojecia ale chyba dobrze napisales co to za model. Szare fegi bardziej mi sie podobaja od czarnych

Ja też wolę szare, ale niektóre czarne ładnie wygladaja, te akurat tak sobie. Cikawe są też niektóre bronzowe, o antracycie nie wspominając (takie jak Prodrive'y michała). :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie juz zmeczyl ten temat, wiec tak, latanie bokami po zakretach moze i jest fajne dla tego kto prowadzi, ale w opini przypadkowej osoby na ulicy trzeba byc skonczonym idiota zeby cos takiego robic. Przyciemnione szyby moze i wygladaja ladnie, ale jezeli ktos mysli ze bedzie fajnie wygladal w obklejonym na czarno samochodzie, to proponuje wybic to sobie z glowy za pomoca czegos ciezkiego, albo isc do wizazystki tez poprawi wyglad, a z dwojga zlego wole odpicowane mordy w subaru, niz nazelowane kostropate ryje za to za przyciemniona szyba. A jak ktos nadal uwaza ze jest extra cool, to niech pomysli ze drechol smazacy gumy na swiatlach w swoim bmw 7 tds (turbo dres sport) przy upojnych lomocie "the best of silownia" tez jest przekonany o tym ze wszyscy na niego patrza z zazdroscia i uznaniem. Wspaniala bawarska marka popsula sobie swoja wspaniala marke, wlasnie dzieki temu ze kupowali te auta ludzie uwazajacy ze lekko przyciemnione szyby w czarnym aucie, na duzych alusach "to jest to!". Sporo dystansu do siebie, a tym bardziej upiekrzania sie za pomoca auta i takie tematy wogole nie beda potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos nadal uwaza ze jest extra cool, to niech pomysli ze drechol smazacy gumy na swiatlach w swoim bmw 7 tds (turbo dres sport) przy upojnych lomocie "the best of silownia" tez jest przekonany o tym ze wszyscy na niego patrza z zazdroscia i uznaniem.

Dlatego jak obok takiego przechodzę, to albo nie patrzę, albo okazuje pogardę, albo się śmieje. Może to niezbyt grzeczne, ale zwyczajnie nie mam szacunku dla dresiwa, bezszyjnych bydlaków napadających na młodzież etc. Wiele się nasłuchałem i raczej zdania nie zmienię, pomimo tego, że taki człowiek nie z reguły jest zły. Ja mam takie mniemanie, brzydkie, ale cóż... Na jakiejś podstawie sobie zdanie wyrobiłem, nie ma nic za darmo. :roll:

 

CTD jak zwykle konserwatywny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...