Skocz do zawartości

Przyciemniane szyby


Heller

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze tak jak pisze GAL, po drugie to jestem za leniwy żeby je oklejać. A dlaczego mi się nie podobają oklejone- po części dlatego,że z takim stereotypem mi się kojarzą a ja nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Inni tak nie uważają- wisi im to albo co gorsza pasuje im i okleją- no bo im się tak podoba.Pewnie temat jest rozległy i znalazłyby się przykłady oklejenia dyskretnego,które mogłoby się mi i innym przeciwniką tych działań podobać (ale na to ,że się nie chce z lenistwa to już nie ma lekarstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od dzieciństwa wczesnego uczymy się stereotypizacji;

gorące - parzy,

woda - można się utopić

obnażone kły - uwaga!

 

To są pierwsze stereotypy. Później dochodzą następne. Pozwalają one reagować nam bezwiednie, nieomal automatycznie na to, co widzimy, słyszymy naokoło. Bo zazwyczaj, nie ma czasu na analizę - tak w życiu, jak i w samochodzie: Nie mamy wyćwiczonych, stereotypowych reakcji - nie przeżyjemy. Prędzej czy później. Zanim zanalizujemy sytuację - z wszystkimi za i przeciw - będzie za późno.

To nie sa steretypy. Slownik PWN tak definiuje pojecie "stereotyp"

stereotyp m IV, D. -u, Ms. ~pie; lm M. -y

1. psych. socjol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Gal ale stawiasz mnie w niezaciekawym swietle (moze sam sie tak postawilem) Nie jestem zadnym kozakiem, ani karkiem, moze delikatnym cwaniaczkiem nieco nadpobudliwym (podobno tak odbiera mnie czesc ludzi) ale te "wpier..." nie podoba mi sie. Mam pewien szacunek w rozmowie do starszych osob i z pewnoscia bym na Ciebie reki nie wyciagnal nawet gdybys mnie porzadnie wkur... Nic wiecej nie bede pisal w tym stylu bo wychodzi na to, ze burak ze mnie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzieciństwa wczesnego uczymy się stereotypizacji;

gorące - parzy,

woda - można się utopić

obnażone kły - uwaga!

 

To są pierwsze stereotypy. Później dochodzą następne. Pozwalają one reagować nam bezwiednie, nieomal automatycznie na to, co widzimy, słyszymy naokoło. Bo zazwyczaj, nie ma czasu na analizę - tak w życiu, jak i w samochodzie: Nie mamy wyćwiczonych, stereotypowych reakcji - nie przeżyjemy. Prędzej czy później. Zanim zanalizujemy sytuację - z wszystkimi za i przeciw - będzie za późno.

To nie sa steretypy. Slownik PWN tak definiuje pojecie "stereotyp"

stereotyp m IV, D. -u, Ms. ~pie; lm M. -y

1. psych. socjol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wiecej nie bede pisal w tym stylu bo wychodzi na to, ze burak ze mnie

 

No właśnie, Milek, sam się stawiasz w niekorzystnym świetle..

 

Chyba jednak robie to nieswiadomie..... :roll: A ty co, myslisz, ze lepszy jestes? :mrgreen: osobiscie nic a nic do ciebie cycu nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuba. Zaczynamy.

Nie zaczynamy, bo ja nie mam czasu i ochoty na bezsensowna polemike z Toba.

W definicji pisze ze stereotyp jest "często oparty na niepełnej lub fałszywej wiedzy o świecie" a Ty mi piszesz ze jest "rzadko oparty na niepełnej lub fałszywej wiedzy o świecie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam pewien szacunek w rozmowie do starszych osob i z pewnoscia bym na Ciebie reki nie wyciagnal nawet gdybys mnie porzadnie wkur... Nic wiecej nie bede pisal w tym stylu bo wychodzi na to, ze burak ze mnie

Pozdrawiam

Ale na kogos w swoim wieku, kto by cie, jak piszesz, wkur.. to reke bys jak piszesz wyciagnal, czyli podniosl. Tak?

No widzisz, ja bym jednak osoby, ktora mnie, jak piszesz, wkur... nie bił. Podejrzewam, choc może sie jednak mylę, że ob. Gal również.

Ciekawe czy ma to związek z przciemnianiem? Nieee, chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem caly ten watek nie jest bezsensowny, łącznie z pierwszym postem?

Przeciez wszyscy piszacy tutaj nic nie robia tylko marnują czas - ale robia to świadomie, bo to zabawa. A Pan żeś nagle na jakieś takie poważne tony wjechał. I to korzystając z trzytomowego słownika języka polskiego i to pod redakcją prof. M.Szymczaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam pewien szacunek w rozmowie do starszych osob i z pewnoscia bym na Ciebie reki nie wyciagnal nawet gdybys mnie porzadnie wkur... Nic wiecej nie bede pisal w tym stylu bo wychodzi na to, ze burak ze mnie

Pozdrawiam

Ale na kogos w swoim wieku, kto by cie, jak piszesz, wkur.. to reke bys jak piszesz wyciagnal, czyli podniosl. Tak?

No widzisz, ja bym jednak osoby, ktora mnie, jak piszesz, wkur... nie bił. Podejrzewam, choc może sie jednak mylę, że ob. Gal również.

Ciekawe czy ma to związek z przciemnianiem? Nieee, chyba nie ma.

 

szukasz arno dziury w calym. Wszystko zalezy od sytuacji. Gdyby ktos mnie jak to piszesz wkur... to wdalbym sie co najwyzej w "gadke" albo i nie, gdyby ktos z kolei zaczal mnie perfidnie obrazac i ponizac to na pewno nie stalbym jak cipa ze spuszczona glowa i nie ma to najmniejszego zwiazku z ciemnymi szybami Arno. Konczymy panowie ta rozmowe bo staje sie juz to nieprzyjemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Gal ale stawiasz mnie w niezaciekawym swietle (moze sam sie tak postawilem) Nie jestem zadnym kozakiem, ani karkiem, moze delikatnym cwaniaczkiem nieco nadpobudliwym (podobno tak odbiera mnie czesc ludzi) ale te "wpier..." nie podoba mi sie. Mam pewien szacunek w rozmowie do starszych osob i z pewnoscia bym na Ciebie reki nie wyciagnal nawet gdybys mnie porzadnie wkur... Nic wiecej nie bede pisal w tym stylu bo wychodzi na to, ze burak ze mnie

Pozdrawiam

 

Nie traktuj tej dyskusji zbyt poważnie - mój "PS." był tylko żartem sytuacyjnym - nawiązaniem do Twojego posta do Owoca, który też był żartem - jak rozumiem...

 

Odbiór "ciemnych szyb" jest w dużym stopniu związany z wiekiem i doświadczeniami - wiem, że wielu młodych ludzi uważa, że takie szyby są cool , czy si, czy jak to tam jest obecnie. Ale dobrze byłoby, gdyby się dowiedzieli, jak te "ciemne szyby" bywają odbierane przez innych i, że przeszkadzają one innym kierowcom. Nie muszą się tym przejmować, ale wiedzieć powinni... 8)

 

Pozdrawiam,

 

Gal [/i][/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bezczelnie wracajac do tematu..

Czarne evo z ciemnymi szybami bedzie za bardzo bandyckie?

:roll:

 

Nie patrz na to co napisza inni, jak Ci sie to podobaja i przyda, to przyciemniaj :) .Ale odpowiadajac na pytanie, to wtedy rzeczywiscie EVO bedzie straight gangsta pimpin :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shodan, Jak na moj gust to trzeba uscislic, czy dla jaj czy tak na powaznie. Moim np. marzeniem jest citroen c15 w dieslu max rdza edyszyn z pelna paleta tjuningowych nalepek, najchetniej z wielkim napisem "drut tuning club" z tylu i jakims fikusnym logiem i napisem ComeToDaddy na zderzaku przednim. No ale mam czym jezdzic, a co tu duzo gadac kupowanie takiego tworu to nie najlepszy sposob wydania paru K zl ;)

 

Ps. Bad look obowiazkowy :twisted::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuba. Zaczynamy.

Nie zaczynamy, bo ja nie mam czasu i ochoty na bezsensowna polemike z Toba.

W definicji pisze ze stereotyp jest "często oparty na niepełnej lub fałszywej wiedzy o świecie" a Ty mi piszesz ze jest "rzadko oparty na niepełnej lub fałszywej wiedzy o świecie"

 

W definicji niewątpliwie jest napisane tak, jak zacytowałeś, ale pozwól mi na własną interpretację stosowania wyrażenia "stereotyp". Tak w życiu, jak i w tej dyskusji, słowo to jest nadużywane. Stosuje się je obecnie do każdej "opinii generalizującej".

Jak napisałem wcześniej, każdy normalny człowiek ma świadomość, że taka opinia nie obejmuje wszystkich przypadków, ale jako reguła - sprawdza się.

 

To nie jest nasza pierwsza bezsensowna dyskusja. Bezsensowna - mam wrażenie z punktu widzenia Twojego i mojego - reszta czyta i ocenia.

 

Ignor na tym forum działa - wystarczy skorzystać i zająć się sensownymi dyskusjami na temat kształtu spojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W definicji niewątpliwie jest napisane tak, jak zacytowałeś, ale pozwól mi na własną interpretację stosowania wyrażenia "stereotyp".

To w jaki sposob wyobrazas sobie normalna dyskusje z Toba kiedy uzywasz zwrotow o definicji znanej tylko Tobie? To tak jakby kazdy wiedzial ze biale jest biale, a dla Ciebie biale jest szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W definicji niewątpliwie jest napisane tak, jak zacytowałeś, ale pozwól mi na własną interpretację stosowania wyrażenia "stereotyp".

To w jaki sposob wyobrazas sobie normalna dyskusje z Toba kiedy uzywasz zwrotow o definicji znanej tylko Tobie? To tak jakby kazdy wiedzial ze biale jest biale, a dla Ciebie biale jest szare.

 

Ja nie kwestionuje samej definicji, a użycie słowa. Zwróć, Kuba uwagę na słowo "stosowanie"...

 

Czy użycie słowa "stereotyp" w tej dyskusji, odpowiadało definicji słownikowej?

 

Jeżeli nie, to powoływanie się przez Ciebie na definicję, nie miało sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...