Skocz do zawartości

Subaru WRX STI [VA] (MY15=>MY18/MY22)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze polisy nie zawarłem gdyż dopiero będę odbierał auto. Lubię wszystko dokładnie przeanalizować zanim coś podpiszę i jeśli coś jest dla mnie niejasne wyjaśniam to. To nikogo nic nie kosztuje a rozwiewa wszelkie wątpliwości. Skoro ubezpieczyciel się pomylił w odpowiedzi (podkreślając, że STI nie jest objęte gwarancją) to sprawę z pewnością zechce wyjaśnić Dyrekcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku polisa jest zawarta, składka zapłacona. Choć poprawdzie nie miałem czasu odebrać jeszcze papierów z salonu. Jutro podjadę, zabiorę i schowam w sobie tylko wiadome miejsce, zanim się komuś odwidzi (mam nadzieję nie zapomnieć, co to za miejsce ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taka mała zagwozdka odnośnie wydłużenia okresu gwarancji.

 

Zapis w warunkach ubezpieczenia:

Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje szkód powstałych w pojazdach zmodyfikowanych w stosunku do oryginalnej specyfikacji producenta/generalnego importera w tym modeli WRX oraz STI.

 

Ubezpieczyciel do tego niejasnego zapisu ustosunkował się tak:

Zgodnie z zapisem powołanego przez Pana paragrafu zarówno modele o oznaczeniu STI jak i WRX nie mogą być objęte ochroną ubezpieczeniową.

Dziwny zapis i jakieś nieprawdopodobne jego wyjaśnienie. Albo znalazł się on w umowie specjalnie żeby zepchnąć z siebie odpowiedzialność albo ktoś bez znajomości motoryzacji wziął się za pisanie umowy. Mam pytanie: a co będzie jak zmodyfikuje się auto na częściach homologowanych, ba, kupionychu u Importera/Producenta z gwarancją producencką? Wtedy też mozna pożegnać się z ubezpieczeniem? Przecież auto straci swoją oryginalną specyfikację. Czy ten zapis dotyczy również elementów eksploatacyjnych? Czy w skrajnym przypadku będzie mi się ubezpieczyciel czepiać nawet ozdobnych końcówek układu wydechowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można iść do innego skoro oferuje to Subaru. W jaki sposób pierwszy lepszy ubezpieczyciel przedłuży gwarancję pojazdu?

Sprawa została ponownie zgłoszona do tego ubezpieczyciela i do SIPu więc z pewnością wkrótce pojawi się odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Mikołowie stoi czarny STI z zarżniętym silnikiem po 3tys.km :(

 

Komuś brakło oleju nie tylko w głowie. Stan seryjnych opon na to wskazuje.

Kto bogatemu zabroni :rolleyes:  ;)

 

Oby takich "bogatych" nie było więcej bo przypuszczam, że ów bogaty będzie chciał naprawiać auto gwarancyjnie.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek zarżnięcia skrzyni biegów po 800 km. Ktosik postanowił, że 500 km docierania wystarczy i pojechał na tor w Poznaniu. Ale to był inny model STI.

Słyszałem o przypadku, że po kręceniu bączków przez 3 minut smok zassał powietrze zamiast oleju i padaka. Ale to było auto używane, nie fabrycznie nowe.

Generalnie zdolnych i napalonych nie brakuje ;):biglol:

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek zarżnięcia skrzyni biegów po 800 km. Ktosik postanowił, że 500 km docierania wystarczy i pojechał na tor w Poznaniu. Ale to był inny model STI.

Słyszałem o przypadku, że po kręceniu bączków przez 3 minut smok zassał powietrze zamiast oleju i padaka. Ale to było auto używane, nie fabrycznie nowe.

Generalnie zdolnych i napalonych nie brakuje ;):biglol:

Pewnie w złą stronę kręcił bączki :D

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie kierownikowi tego zarżniętego STi brakowało oleju w głowie, jednak ja śmiem twierdzić że komuś w FHI też skoro nie dali wskaźnika temperatury oleju w takim samochodzie.

 

Dlatego ja taki wskaźnik montuję ale nawet jeśli go nie ma to i tak powinna zapalić się kontrolka na tablicy informująca o braku oleju, czy przegrzaniu, chyba że się mylę. Nie znamy całej sprawy więc możemy tylko dywagować. Może był tak zaabsorbowany jazdą, że nie zwrócił uwagi. Druga sprawa - jak mu ten olej "wyparował"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mnie dziś stuknęło 1800 km. I zaliczyłem pierwsze odcinki z odcinkami :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

To kiedy będzie można gmerać w pokrętełku ustawień ?  :)

 

 

Teoretycznie to już można. Ale zrobię jeszcze z 200-300 km, wymianę oleju na początku tygodnia i wtedy sruuu :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek zarżnięcia skrzyni biegów po 800 km. Ktosik postanowił, że 500 km docierania wystarczy i pojechał na tor w Poznaniu. Ale to był inny model STI.

Słyszałem o przypadku, że po kręceniu bączków przez 3 minut smok zassał powietrze zamiast oleju i padaka. Ale to było auto używane, nie fabrycznie nowe.

Generalnie zdolnych i napalonych nie brakuje ;):biglol:

Akurat kręcenie baczkow to najszybszy sposób żeby sobie zrobić kuku czy to w nowym czy używanym aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do internetu wyciekł filmik promujący nowe STI JDM, które ma się ukazać 25 sierpnia.

Jak już mówiłem wersja japońska ma silnik EJ20T (308PS), brzydkie (jak dla mnie) BBS-y, srebrne lusterka, inny moduł audio/navi, inny kluczyk Keyless acces i nowość - tylną wycieraczkę!

 

Katalog STI JDM

https://www.youtube.com/watch?v=nQ9G5T1-Ut8

 

Katalog WRX JDM

https://www.youtube.com/watch?v=aDhlHVOKwc4

 

Na koniec trochę zdjęć STI i WRX

10563103_909035049111016_836891718114782

10626376_915179365163251_112502845318632

10608528_915175935163594_163664670005953

 

 

Charakterystyka EJ20T STI JDM

10471390_903336316347556_677215238206809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...