Skocz do zawartości

Narty / Snowboard...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Co roku w grudniu jeździmy całą, kilkunastoosobową grupą, tutaj:

https://www.obersulzberggut.at/

Trudno powiedzieć. Taka tradycja od kilkunastu lat ;)

Nie wykluczam, że są lepsze miejscówki w tej cenie.

W każdym razie nie przez przypadek wspomniałem o Radstadt i Ski Amade.

Do tego odległość jest sensowna. Przynajmniej z Krakowa :)

Zdecydowanie polecam też Ischgl/Samnaun, a na rozjeżdżanie przed sezonem - Hintertux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnej miejscówki, tzn. hotelinie będę polecał, ale kurorty.

Zdaję sobie sprawę, że Austria jest najwygodniejsza...bo najbliższa, jednak ja zakochany we Francji jestem ;)

Lepsza atmosfera, pogodniejsi ludzie i jakoś tak bardziej biało-niebiesko ;) 

 

Mój numer 1 to Val Thorens. 

Tu jest wszystko, widoki, setki km tras, karnet można rozszerzyć nawet do wspomnianych tu 600 km. W dwóch miejscach wjeżdżamy na 3500 mnp. 

Żeby autoryzować powyższe dodam, że właśnie w tym miejscu mam swój osobisty rekord prędkości i rekord ilości km. zrobionych w dzień .

Isola 2000.

Jedna z moich ulubionych. Mniejsza, bardziej kameralna, ale narciarsko idealna, a dwóch miejsc widać Morze Śródziemne. Najlepiej samolotem do Nicei, a z niej w nieco ponad godzinkę busem, bądź autobusem, sporo do wyboru za kilka euro.

Les Meniures.

Narciarsko i widokowo doskonale. Po rozszerzeniu karnetu można dojechać do Val Thorens. 

Les Saisies.

Widokowo pięknie, z większości miejsc widać Mont Blanc. Trochę płasko, choć da się znaleźć coś dla prędkości.

La Rosiere

Pięknie i doskonale narciarsko.

Termignon

Fajna miejscówka, ale cały czas padał śnieg, więc tylko pojeździłem...nieco wolniej ;) i nie wiele zobaczyłem 

PSV

Szerokie trasy, można się też zapuścić w wiele węższych. Bez szału, a na dodatek ok 14 jest cień.

Orelle,

Tania wersja Val Thorens. To znaczy, wiocha jest pod gondolą, która Was tam zawiezie w 20 min. No jeszcze trzeba dwoma krzesełkami i trochę pojeździć ;) 

 

W Szwajcarii polecam:

Nendaz

Genialne trasy, super widoki idealna infrastruktura. 

 

Do Austrii jeździłem do Dachstein.

Nie tak wysoko, jak we Francji, tak sobie. Ale jest jeden fajny ciągły zjazd. chyba 12 km.

 

Byłem jeszcze w kilku miejscach, ale nie utkwiły ;) 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.10.2021 o 10:16, Blixten napisał:

To jest rozsądna opcja, tylko nie wiem czy to dobrze być dodatkowo zależnym w obecnych niepewnych czasach... 

ostatnimi czasy też co chwile jakiś wulkan w pobliżu wybucha, pamietam te ileś lat temu jak wybuch na Islandii uziemił wszystkie samoloty i kojarzy mi się że @Przemeq akurat był gdzieś na desce i nie miał jak wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na prośbę @Kytutr napiszę kilka słó o biegówkach w okolicy Masywu Śnieżnika

Trasy są tam rewelacyjne i nie ma ludzi, bez porównania do Jakuszyc. Bardziej jak się szuka kontaktu z natrą bardziej niż wyczynowego sportu.

O szlakach znajdziesz pełno informacji w necie. Trochę info jest na stronie miejscowej wypożyczalni sprzętu, którą bardzo polecam- mają biegówki też dla dzieciaków, prowadzą też instruktaż. http://wild-cat.pl/narciarstwo-biegowe

Utrzymaniem większości tras zajmuje się czeski schronisko Paprsek (trasy są głównie na granicy i po czeskiej stronie). Niestety przez pandemię w ostatnim roku współpraca nieco podupadła i po naszej stronie chyb nie ratrakowali

Ja wyruszałem na trasy z Bielic

IMG_20190206_132350.jpg

  • Super! 4
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym tygodniu byłem przejazdem w Zieleńcu i sezon rusza podobno jutro! Śniegu całkiem sporo dodatkową atrakcją są trudne warunki na drodze dla tych co czterobuta nie mają więc można się trochę pobawić Subaryną :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michall33 napisał:

W tym tygodniu byłem przejazdem w Zieleńcu i sezon rusza podobno jutro! Śniegu całkiem sporo dodatkową atrakcją są trudne warunki na drodze dla tych co czterobuta nie mają więc można się trochę pobawić Subaryną :) 

W takim razie do Pragi mogę pojechać "na skróty" Autostradą Sudecką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2021 o 14:04, Adi napisał:

Zeszły sezon mi wypadł przez wiadomo co.

A w tym zapowiada się, że będzie ok.

Właśnie sprawdzam pogodę na przyszły tydzień, lecę tylko na 3 dni, ale mam nadzieję się wyjeździć za zeszły stracony rok ;) 

 

 

na 3 dni to chyba nie do val thorens? polowe czasu spedzisz w samochodzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tomislaw538158391 napisał:

3 dni to chyba nie do val thorens? polowe czasu spedzisz w samochodzie

 

Odpowiedź na zadany problem brzmi:

 

28 minut temu, BazaN napisał:

Tylko niektóre samochody latają

 

;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..... Z kolei według najnowszego modelu przygotowanego przez zespół covidowy Uniwersytetu Warszawskiego, pod koniec stycznia wariant Omikron, będzie dominującą mutacją w naszym kraju." 

 

Jeśli pod koniec stycznia Omikron ma się u nas rozhulać, to chyba lepiej organizować sobie ferie gdzieś dalej za granicą, gdzie fala zaczęła się szybciej, i można zakładać, że tam szybciej minie. 

 

Osobiście zabukowałem ferie w Polsce na 13-20 Lutego i wygląda na to, że to był błąd... :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...