Skocz do zawartości

Alfa alternatywa dla Subaru ?


ComeToDaddy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 300
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Młodziak, tak... bo 159 ma byc dynamiczna limuzyna... bo 156 nie byla ani lekkim sportowym GT ani limuzyna...

Ale 159 wogóle nie ma cuore sportivo, a bez tego hasła Alfa wogóle nie istnieje. Wersja z silnikiem 3.2 ma niewiele lepsze osiągi niż 2.5 V6 w 156 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki od Opla...wogóle 159 to dla mnie padaka, jest o wiele większa od 156 i waży jak słoń

 

Fan Alfy a tu takie rzeczy wypisuje:)

Silniki w 159 diesla sa dzielem Fiata, zarowno alfa jak i opel raczy sie tymi silnikami, ale to fiat je skonstruowal.

 

Do tego doliczyc trzeba jakze porzadnego Saaba. Niektore silniki ma wlasnie te "oplowskie" miedzy innymi diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znalazlem na szybko:

 

"Otrzymując dzisiaj nagrodę w Stuttgard (Niemcy), Paolo Ferrero Odpowiedzialny Product Engineering Fiat Powertrain Italia powiedział: "Z produkcją 405.000 jednostek w roku 2004, silnik 1.3 reprezentuje nowy rozdział w technologii diesel Fiata. Tak jak było nim w 1988r. uruchomienie Fiat Croma 1.9 TDI, pierwszy samochód seryjny na świecie wyposażony w napęd diesel z wtryskiem bezpośrednim. Oraz dziesięć lat później pojawienie się 1.9 JTD, pierwszy silnik diesel z wtryskiem bezpośrednim wyprodukowany z technologią Common Rail rozwiniętą przez Fiat."

 

 

"W roku 2003 Fiat Auto będzie dysponował innowacyjnym silnikiem, który przeznaczony będzie dla szerszej grupy odbiorców. Silnik 1.3 JTD 16V

to niezwykle innowacyjna jednostka napędowa. Po pierwsze jej niewielkie rozmiary pozwolą na jej stosowanie także w małych samochodach, po drugie jest rozwinięciem zastosowanej po raz pierwszy w roku 1997 przez koncern Fiata w Alfie Romeo 156 JTD wyrafinowanej technologii JTD powstałej na bazie układu Common Rail technologii "Unijet".

 

Badania Fiata zaowocowały osiągnięciami związanymi z systemami wtryskowymi Common Rail umożliwiającymi rozpoczęcie prac nad drugą generacją silników JTD - wielowtryskowych Multijet. "

 

Wiec chyba Fiat JTD konstruowal, gdzies widzialem, ze przy 1.3 mutlijet JTD przy wspolpracy z GM...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,3 Fiata powstał w czasie, kiedy znacząca część akcji tej firmy należała do GM i współpraca w tym przypadku wyglądała w dużym uproszczeniu tak, że GM dał kasę a Fiat za nią skonstruował silnik.

Efekt tego jest taki, że nawet obecnie, kiedy GM wyzbył się, jak się okazało, nierętownych i obciążających jedynie go finansowo udziałów, to dalej korzysta z tych silników w swoich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,3 Fiata powstał w czasie, kiedy znacząca część akcji tej firmy należała do GM i współpraca w tym przypadku wyglądała w dużym uproszczeniu tak, że GM dał kasę a Fiat za nią skonstruował silnik.

Efekt tego jest taki, że nawet obecnie, kiedy GM wyzbył się, jak się okazało, nierętownych i obciążających jedynie go finansowo udziałów, to dalej korzysta z tych silników w swoich modelach.

 

A czy to nie jest ten sam silnik który ładują teraz do Opla Corsa (1.3 TDci)?

Średnie spalanie 3,6 l/ na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz piszecie że subaru ni może zrobic diesla ale czy subaru nie jest włascicielem isuzu, która to firma dostarczała i dostarcza nadal silniki dla wielu marek. nawet hondowski 2,2coś coś tam był projektowany na bazie silników isuzu. Co do koligacji to właściwie juz każda marka na świecie ma powiązania z każdą fiat miał wspólne płyty podłogowe z saabem saab jest w mariażu z GM a GM z subaru chiba, więc za rok dwa impreza może byc na tej samej płycie co jakaś alfa.

 

Tylko czemu włosi zarzucili boxery tak fajnie chodziły, ale teraz zato maja "wspaniałe" rzędówki wariatory i berlusconiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

Co do Alfy, Forda i silników diesla w Subaru...

 

-Alfa jest piękna, chyba w tej chwili najpiękniejsze auto, nie licząc Ferrari Porsche itp. supersportowcych samchodów, niestety jakość wykonania woła o pomstę do nieba, może rozwiązaniem jest 4 lata gwarancji jakie daje Alfa...

Ford...heh posiadam Focusa...TDCI....ładne i fajnie auto, ale napewno ostatnie tej marki w moim życiu, jestem w tej chwili 2 miesiące po gwarancji kosztowało mnie już ponad 2000 w serwisie, dodam jeszcze że na lawecie już jechałem 3 razy... myślę że wystarczy.

Co do silników diesla w Subaru, podczas mojej ostatniej wizyty w salonie (przymierzam się do Imprezy) poinformowano mnie że jest możliwe że Subaru podpisze umowę na diesla z Sabbem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...