Skocz do zawartości

Alfa alternatywa dla Subaru ?


ComeToDaddy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 300
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I dochodzimy po raz kolejny do wniosku, ze sa gusta i gusciki i nigdy nie bedzie tak, ze dana rzecz bedzie podobala sie dla kazdego. Dla jednego wiesniakiem bedzie posiadacz Imprezy, dla drugiego posiadacz Hummera a dla trzeciego posiadacz diesla.... Osobiscie troche mnie to smuci.

Kolejna sprawa - uzywanie slowa wiesniak. Jestem pewien, ze nie kazdy pochodzi "z miasta" a uzywajac tego slowa obrazacie ogromna ilosc pozadnych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywajac kogos kretynem/matołem, obrazasz ludzi z wrodzona niedoczynnoscia tarczycy, i powstalym w ten sposob niedorozwojem umyslowym, debilem, osobe z choroba Tay-Sachsa,. To samo tyczy sie imbecyli. Nazywajac kogos dziadem, obrazasz rzesze porzadnych ludzi starszej daty. Mowiac grubej osobie ze jest gruba rowniez ja obrazasz. Nazywajac ksiezy banda pedofilow, obrazasz 95% spoleczenstwa polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywajac kogos kretynem/matołem, obrazasz ludzi z wrodzona niedoczynnoscia tarczycy, i powstalym w ten sposob niedorozwojem umyslowym, debilem, osobe z choroba Tay-Sachsa,. To samo tyczy sie imbecyli. Nazywajac kogos dziadem, obrazasz rzesze porzadnych ludzi starszej daty. Mowiac grubej osobie ze jest gruba rowniez ja obrazasz. Nazywajac ksiezy banda pedofilow, obrazasz 95% spoleczenstwa polskiego.

 

straszne rzeczy opowiadasz....

kretyn to osoba z niedorozwojem umyslowym? Pierwszy raz slysze

debil to czlowiek z choroba Sachsa? Pierwszy raz slysze

polscy księża to pedofile i do tego w 95%? Kto ci to powiedzial? Przegiales chlopie po calej linii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszne rzeczy opowiadasz....

kretyn to osoba z niedorozwojem umyslowym? Pierwszy raz slysze

debil to czlowiek z choroba Sachsa? Pierwszy raz slysze

No widzisz! Człowiek uczy się przez całe życie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kretyn to osoba z niedorozwojem umyslowym? Pierwszy raz slysze

debil to czlowiek z choroba Sachsa? Pierwszy raz slysze

 

Boś młody i jeszcze mało słyszałeś:

 

Kretynizm, matołectwo, obecnie nieużywany termin oznaczający niedorozwój umysłowy ciężkiego stopnia powstały w wyniku wrodzonej pierwotnej niedoczynności tarczycy.

 

Debilizm - nie używany obecnie, ze względu na negatywne znacznie w języku potocznym, termin medyczny określający niedorozwój umysłowy lekkiego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta ty to mowisz z glowy czy za kazdym razem sprawdzasz w encyklopedii?

To ze mlody jestem.... hmm, nie powiem ze stary choc roznie mozna na to patrzec, kilku z moich znajomych ma juz swoje rodziny w tym wieku ;)

To ze malo slyszalem... niestety badz "stety" mam mnustwo kumpli ktorzy by pewnie dla wiekszosci z was nie odpowiadali (tzw. "dresy", "łysi", "chamy") i znam mnustwo obrazliwych slow jakie uzywa sie na ulicy. Lecz jednak panowie ci, o ktorych pisalem, zaden nie nazwalby chora osobe na umysle kretynem, debilem czy matolem a tym bardziej nikt by nie powiedzial ze 95% ksiezy to pedofile

Z calym szacunkiem Aflinta ale niepotrzebnie przytaczasz encyklopedyczne pojecia

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta ty to mowisz z glowy czy za kazdym razem sprawdzasz w encyklopedii?

Sprawdzam, by mnie potem nikt za słówka nie łapał :)

 

Lecz jednak panowie ci, o ktorych pisalem, zaden nie nazwalby chora osobe na umysle kretynem, debilem czy matolem[...]

Z calym szacunkiem Aflinta ale niepotrzebnie przytaczasz encyklopedyczne pojecia

To, że mało kto tego teraz uzywa, nie oznacza, że one nie istnieją. To co było zaprezentowane kilka postów wyżej to było łapanie za słówka. Ty stwierdziłeś, że nigdy o tym nie słyszałeś, dostałeś więc w odpowiedzi, ze jednak takie pojecia istnieją w medycynie i nie były kiedyś obraźliwe. A encyklopedię warto czasem przeglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem Aflinta ale niepotrzebnie przytaczasz encyklopedyczne pojecia

Pozdr

 

Wiesz, Milek - Ty jesteś tego samego zdania, co moja polonistka w liceum...

Kiedyś wszedłem na lekcję prowadzoną przez nią i zapytałem, czy mogę wziąć gramofon (wyjaśnienie dla ludzi współczesnych moim dzieciom - "odtwarzacz płyt winylowych"). Pani ta poprawiła mnie - "Chodzi ci o adapter? Nie należy używać przestarzałych określeń."... Był tylko jeden problem; adapter to tylko część gramofonu - wkładka gramofonowa lub właśnie adapter. Adapter, to również każde urządzenie adaptujące "coś do czegoś"... A "odtwarzacz płyt winylowych" (w/g nomenklatury moich dzieci), to właśnie gramofon...

 

Pewne słowa mają swoje znaczenie. Nic na to nie poradzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem Aflinta ale niepotrzebnie przytaczasz encyklopedyczne pojecia

Pozdr

 

Wiesz, Milek - Ty jesteś tego samego zdania, co moja polonistka w liceum...

Kiedyś wszedłem na lekcję prowadzoną przez nią i zapytałem, czy mogę wziąć gramofon (wyjaśnienie dla ludzi współczesnych moim dzieciom - "odtwarzacz płyt winylowych"). Pani ta poprawiła mnie - "Chodzi ci o adapter? Nie należy używać przestarzałych określeń."... Był tylko jeden problem; adapter to tylko część gramofonu - wkładka gramofonowa lub właśnie adapter. Adapter, to również każde urządzenie adaptujące "coś do czegoś"... A "odtwarzacz płyt winylowych" (w/g nomenklatury moich dzieci), to właśnie gramofon...

 

Pewne słowa mają swoje znaczenie. Nic na to nie poradzisz...

 

Dobrze że jej nie powiedziałeś Patefon :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile znasz 100 konnych benzyn przystosowanych do wożenia towarów z fabryki? Bo ja znam takie benzyny np. z terenówek które się sprawdzą lepiej od tego diesla. Np. silnik z Defendera ostatni benzynowy.

 

Kuba? Kupisz Defendera do wożenia buraków na giełdzie w Broniszach? ;) Będzie to strasznie droga odmiana buraków...

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jej nie powiedziałeś Patefon :mrgreen:

Patefon odtwarzał z wałka, gramofon - z płyt. Chodziło mi o ten drugi. :wink:

 

Patefon to "przestarzałem" określenie gramofonu (sam takowy ma więc wiem) i odtwarza się na nim płyty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...