Jump to content

Alfa alternatywa dla Subaru ?

ComeToDaddy
 Share

Recommended Posts

Poniewaz ostatnio mialem okazje zobaczyc kilka nowych samochodow tej marki, i musze przyznac wygladaly b. ladnie. Z zaciekawieniem wszedlem na strone a tu niespodzianka: Alfa Sportwagon Q4 :shock: Z przodu 2 litry diesel, 150 km, po srodku szpera Torsen, z tylu zgrabny kuferek na psa, albo tesciowa mr. Waldemara. Wszystko zapakowane w zgrabne kombi skrojone niczym dobry garnitur za rozsadna cene 130 tys. zl.

• Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli już przy Alfie jesteśmy, to ja miałem okazje ostatnio siedzieć w Alfie 147 (Diesel) i urzekło mnie wnętrze tego auta. Niestety nie jechałem tym autem wiec nie wiem jak z jakością, czy trzeszczy coś tam czy nie. Natomiast Azrael kiedyś opowiadał że miał fajną przygode z Alfą 147, ale to może sam opowie :wink:

Nie dalej jak w czerwcu sam widzialem Alfe 156 4x4 na srodku ul. Klonowej, ktora pan omijal obiekt z podporzadkowanej i niestety hamowal tez. Patrzylem potem przez 40 min jak czeka na lawete i "rozmysla" o jakosci Alfy - urwalo mu lewego MacPhersona razem z oska napedowa....Przykra i pewnie jednostkowa sprawa.

Włosi są naprawdę świetni jeśli chodzi o projektowanie samochodów, polecam wystawę shapemission w Muzeum Techniki, ale co do jakości to troszkę im brakuje.

A takie [moderator czuwa] up'y trafiaja się innym producentom, nawet Subaru- kilka osób na forum ma z nimi problemy...

Nigdy nie mialem i nie jezdzilem za kierownica alfą ale z wielka checia bym przyjal w prezencie taka 156 1.9 150PS. w klekocie :D albo Avensisa 2.2 177PS. takze w dieslu. Co tu duzo mowic, Subaru nie potrafi zrobic zadnego pozadnego diesla ale moze kiedys to nastapi i jakos mi sie wydaje ze wlasnie to bedzie strzalem w dziesiatke i wielkim sukcesem.

Co do jakosci Alfy to slyszalem naprawde rozne opinie, od tych tragicznych do bardzo dobrych wiec roznie to bywa.

Tak samo mozna powiedziec z Primerą Owoca, dla wiekszosci z was sie nie podoba a dla mnie jest swietna (a urok tego auta tkwi wlasnie w jego srodku- jest poprostu wyjatkowy) Jeden lubi blondynki, drugi brunetki....

Ja tą Alfę oglądałem,nawet myślałem coby jej nie kupić ale.... za 130kilo to była słabo wyposażona i trzeba było dać 150kilo, nie chcieli dać rabatu a bagażnik jak dla mnie był w wielkościach zbliżonych do Nissana Micra- jeśli porównywać do marek wymienianych w tym poście. Autko bardzo ładne to jest zwłaszcza w tej wersji za 150 kilo(ma wtedy podniesione lekko zawieszenie). A co do silników Fiata JTD- maja najwyższą tolerancje na zanieczyszc zenie w dizlu więc na nasze paliwa są chyba niezłe, myśle,że ten klekot w tej Alfie to lepiej jeździ niż ten reklamowany Toyoty 177KM.

Alfa :oops: ... - w srodku nic nie trzeszczy od czasow modelu 156 (1997 rok), naped Q4 ma ho ho i ile lat... teraz bedzie 159 3.2 litra 260 KM i wlasnie Q4 - tak samo Brera- piekne coupe...

Alfa ... - w srodku nic nie trzeszczy od czasow modelu 156 (1997 rok),

W nowiutkiej (9 tys. przebiegu) 147 nic nie trzeszczało tylko odpadała gałka zmiany biegów i cos łomotało niepokojąco w zawieszeniu - obstawiam swożeń wahacza albo cos zblizonego z przodu i jakieś gumki z tyłu.

Mnie sie w WRXie galka odkrecila :wink: a i w zawieszeniu caly czas cos lomota - w serwisie mowia, ze wszystko OK z zawieszeniem... poprostu jest glosne i tyle...

A Alfą jest tak że ona nigdy nie stanie na jezdni i nią nie pojedziesz, tylko będą się psuły takie małe duperele. Albo to wytrzymujesz albo wyklinasz ten samochód

W mojej 156 przez trzy lata zadna pierdola sie nie zepsula :) Za to po 8000km przebiegu wymienili caly silnik, gdyz tloki spotkaly sie z zaworami :) Co nie zmienia faktu, ze z checia przyjalbym 159 q4 :)