Skocz do zawartości

Alfa alternatywa dla Subaru ?


ComeToDaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz ostatnio mialem okazje zobaczyc kilka nowych samochodow tej marki, i musze przyznac wygladaly b. ladnie. Z zaciekawieniem wszedlem na strone a tu niespodzianka: Alfa Sportwagon Q4 :shock: Z przodu 2 litry diesel, 150 km, po srodku szpera Torsen, z tylu zgrabny kuferek na psa, albo tesciowa mr. Waldemara. Wszystko zapakowane w zgrabne kombi skrojone niczym dobry garnitur za rozsadna cene 130 tys. zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli już przy Alfie jesteśmy, to ja miałem okazje ostatnio siedzieć w Alfie 147 (Diesel) i urzekło mnie wnętrze tego auta. Niestety nie jechałem tym autem wiec nie wiem jak z jakością, czy trzeszczy coś tam czy nie. Natomiast Azrael kiedyś opowiadał że miał fajną przygode z Alfą 147, ale to może sam opowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak w czerwcu sam widzialem Alfe 156 4x4 na srodku ul. Klonowej, ktora pan omijal obiekt z podporzadkowanej i niestety hamowal tez. Patrzylem potem przez 40 min jak czeka na lawete i "rozmysla" o jakosci Alfy - urwalo mu lewego MacPhersona razem z oska napedowa....Przykra i pewnie jednostkowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem i nie jezdzilem za kierownica alfą ale z wielka checia bym przyjal w prezencie taka 156 1.9 150PS. w klekocie :D albo Avensisa 2.2 177PS. takze w dieslu. Co tu duzo mowic, Subaru nie potrafi zrobic zadnego pozadnego diesla ale moze kiedys to nastapi i jakos mi sie wydaje ze wlasnie to bedzie strzalem w dziesiatke i wielkim sukcesem.

Co do jakosci Alfy to slyszalem naprawde rozne opinie, od tych tragicznych do bardzo dobrych wiec roznie to bywa.

Tak samo mozna powiedziec z Primerą Owoca, dla wiekszosci z was sie nie podoba a dla mnie jest swietna (a urok tego auta tkwi wlasnie w jego srodku- jest poprostu wyjatkowy) Jeden lubi blondynki, drugi brunetki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą Alfę oglądałem,nawet myślałem coby jej nie kupić ale.... za 130kilo to była słabo wyposażona i trzeba było dać 150kilo, nie chcieli dać rabatu a bagażnik jak dla mnie był w wielkościach zbliżonych do Nissana Micra- jeśli porównywać do marek wymienianych w tym poście. Autko bardzo ładne to jest zwłaszcza w tej wersji za 150 kilo(ma wtedy podniesione lekko zawieszenie). A co do silników Fiata JTD- maja najwyższą tolerancje na zanieczyszc zenie w dizlu więc na nasze paliwa są chyba niezłe, myśle,że ten klekot w tej Alfie to lepiej jeździ niż ten reklamowany Toyoty 177KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa :oops: ... - w srodku nic nie trzeszczy od czasow modelu 156 (1997 rok), naped Q4 ma ho ho i ile lat... teraz bedzie 159 3.2 litra 260 KM i wlasnie Q4 - tak samo Brera- piekne coupe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa ... - w srodku nic nie trzeszczy od czasow modelu 156 (1997 rok),

 

 

W nowiutkiej (9 tys. przebiegu) 147 nic nie trzeszczało tylko odpadała gałka zmiany biegów i cos łomotało niepokojąco w zawieszeniu - obstawiam swożeń wahacza albo cos zblizonego z przodu i jakieś gumki z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Alfą jest tak że ona nigdy nie stanie na jezdni i nią nie pojedziesz, tylko będą się psuły takie małe duperele. Albo to wytrzymujesz albo wyklinasz ten samochód

 

W mojej 156 przez trzy lata zadna pierdola sie nie zepsula :) Za to po 8000km przebiegu wymienili caly silnik, gdyz tloki spotkaly sie z zaworami :) Co nie zmienia faktu, ze z checia przyjalbym 159 q4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...