Skocz do zawartości

Outback 3.6L 2010


Sebastian.R

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem odnalazlem na iphone dane dot spalania - to wrzucam moze sie komus przyda.

Średnia 14.79 l/100km. Nieźle...czyli spalanie H6 ~= 2*BD. Niektórzy twierdzą, że H6 pali 9 l/100km :roll:...

 

 

Minimum jakie osiagnalem to 8,5l/100km - na trasie Lodz-Warszawa - jako, ze jest zatloczona to jadac prawie stale 80kmh. Jakos tak wyszlo, ze w powyzszych spalaniach nie ma ani jednego baku spalonego w 100% w trasie. Bo poruszalem sie na najdalej na trasie Lodz-Waw - a po powrocie zostaje jeszcze pol baku.

Spalanie na trasie 9,xx jest jak najbardziej realne. Tylko trzeba poruszac sie do 120kmh i nauczyc sie jezdzic automatem zeby nie marnowac niepotrzebnie benzyny. Czyli jezdzic plynnie. Trzeba pamietac ze tutaj hamujac silnikiem nadal spala sie benzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem odnalazlem na iphone dane dot spalania - to wrzucam moze sie komus przyda.

Średnia 14.79 l/100km. Nieźle...czyli spalanie H6 ~= 2*BD. Niektórzy twierdzą, że H6 pali 9 l/100km :roll:...

 

U mnie wychodzi 1.5*BD, średnia 10.0l/100km w trasie 8,0-8.5 l/100km do osiągnięcia, temat spalania H6 powraca co jakiś czas jak bumerang :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noga nodze nie rowna , tak jak trasa trasie.

To prawda, testowałem ostatnio A4 2.0TFSI Quattro i spalanie wg FIS wyszło 17 l/100km :P...

U mnie wychodzi 1.5*BD, średnia 10.0l/100km w trasie 8,0-8.5 l/100km do osiągnięcia, temat spalania H6 powraca co jakiś czas jak bumerang :-)

Rewelacja...z chęcią bym już się przesiadł na H6-kę, ale te auta występują na rynku wtórnym rzadziej niż pantera śnieżna w Himalajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat spalania H6 powraca co jakiś czas jak bumerang :-)

 

Dokładnie.

Mój pali średnio ok. 11L a silnik to po prostu poezja. Póki co za wiatrakiem nie tęsknie.Gdyby jeszcze skrzynia miała więcej przełożeń ...no ale przynajmniej mam nadzieję że będzie niezawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie przydaloby sie wiecej (6? , 7?) "ciasniej" zestopniowanych biegow?

O właśnie. Taka np. 8 biegowa jak w BMW :idea:

Akurat w przypadku 8-biegowej skrzyni jest dość sporo zastrzeżeń, także w licznych testach. Nie da się ukryć, że chodzi przede wszystkim o spełnianie norm emisji spalin, ale komfort jazdy na tym cierpi. Szybka skrzynia 6 (7)-biegowa jest optymalna.

 

"8 speed gearbox. Its just TOO MANY GEARS! Its always shifting to another gear, unbelievably annoying."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat spalania H6 powraca co jakiś czas jak bumerang :-)

 

Dokładnie.

Mój pali średnio ok. 11L a silnik to po prostu poezja. Póki co za wiatrakiem nie tęsknie.Gdyby jeszcze skrzynia miała więcej przełożeń ...no ale przynajmniej mam nadzieję że będzie niezawodna.

 

Mnie liczna biegów nie przeszkadza może być i 5 (są w mirę sensownie stopniowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie liczna biegów nie przeszkadza może być i 5 (są w mirę sensownie stopniowane).

 

Mnie też nie przeszkadza bo pomimo że jest 5 biegów to naprawdę skrzynia daje radę.Biegi są bardzo płynnie przełączane. Jeżeli by można było jeszcze coś ulepszyć to faktycznie może dodać jeszcze 1 lub 2 biegi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie liczna biegów nie przeszkadza może być i 5 (są w mirę sensownie stopniowane).

 

Mnie też nie przeszkadza bo pomimo że jest 5 biegów to naprawdę skrzynia daje radę.Biegi są bardzo płynnie przełączane. Jeżeli by można było jeszcze coś ulepszyć to faktycznie może dodać jeszcze 1 lub 2 biegi :idea:

 

 

jedyne rozsądne ulepszenie to wstawić 6MT od STI. Przynajmniej silnik miałby szansę popracować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świerze dane ze spalania H6stek na autostradzie, oba auta jechały razem, długa trasa parę tankowań:

1. przelot szybki w jedna stronę:

- OBK 3.6L - 13.5 - 15L

- Legacy 3.0 A/T - 13.5 - 12.5

2. przelot załadowanymi autami w 2ga stronę, tempomat 140km/h

- OBK 3.6 - ~11L

- Legacy 3.0 A/T - 10 - 10.5L

 

Wnioski. Na trasie OBK 3.6 Pali wyraźnie więcej niż 3.0. W miarę wzrostu różnica w spalaniu rośnie nawet do 15%.

I tak subaru H6 pala sporo jak na obecne standardy (jak 3.0 wychodziło to paliło całkiem przyzwoicie na te czasy), biorąc pod uwagę, że są lekkie (OBK 3.6 z pełnym bakiem + trochę bagażu wyszedł na wadze 1660kg). Infinity G37x jest ~200kg cięższe od OBK, ma dużo więcej mocy a pali 2-3L mniej.

W to spalanie A4 2.0TSI quatto kolegi z postu wyżej na poziomie 2.0TDI oczywiście nie wierze:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/audi/a4/b8/silnik-benzynowy-2.0-tfsi-211km-2008-2012/

Ja liczę u mnie spalanie sam. Komputer podaje mi więcej o 0.6-1L nie wiedzieć dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... A propos spalania-ciekawe: średnie spalanie z 10tkm mam 11.2l/100km. Minimalne = 8.2 trasa, v= 100kmh tempomat. Maksymalne = 13, miasto ale ja nie jeżdżę w szczycie więc może dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wnioski. Na trasie OBK 3.6 Pali wyraźnie więcej niż 3.0 (...)

hmm, chyba nie do konca fair te wnioski, bo porownujesz spalanie OBK i Legacy, a jednak to troszke rozne auta (OBK jest nie dosc, ze mniej oplywowy, ale tez i troszke ciezszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie fair, ale jakieś porównanie jest.

OBK 3.6 ma elektryczne wspomaganie kierownicy. 3.6 wg subaru powinien palić mniej niż 3.0 (szczególnie 3.0 przed liftem - inna skrzynia). Nowsza karoseria powinna być lepiej dopracowana aerodynamicznie. Na niekorzyść OBK przemawia większa powierzchnia czołowa, większy prześwit oraz szersze opony.

Spalanie OBK 3.6 po mieście to inna historia, w mieście radzi sobie przyzwoicie. Na trasie widać brakuje bardzo długiego biegu i lepszej aerodynamiki.

Dawniej miałem legacy III kombi 2.5 z ręczna skrzynia. Na trasie nad morze potrafił spalić 8L, po mieście 12. Spalanie w tym aucie mnie generalnie milo zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to spalanie A4 2.0TSI quatto kolegi z postu wyżej na poziomie 2.0TDI oczywiście nie wierze:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/audi ... 2008-2012/

Ja liczę u mnie spalanie sam. Komputer podaje mi więcej o 0.6-1L nie wiedzieć dlaczego.

to srednie spalanie z docierania

 

zdjcie0261m.jpg

 

a to z bardzo spokojne trasy

 

zdjcie0294q.jpg

 

 

widze ze jests z katowic , zatankujesz i mozemy jechac , jak ci zejde na trasie z 7L oczywiscie bez szalenstw ale tez bez okupowania prawego pasa to satwiasz whiskacza , ale nie takiego za 50 tylko za :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kiedyś do jury i spalanie na komputerze miałem ponizej 7.8 w legacy 3.0 A/T. Ale jechałem specjalnie tak, żeby spalanie było niskie 80km/h, zero hamowań itp. A komputer mi zawyża spalanie. Tak wiec teoretycznie jest to możliwe. Liczyłeś spalanie kiedyś sam ? Komputer może pokazywać bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...