Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

mnie też to "zbulwersowało" :evil: Dopiero teraz zorientowałem się, że nie mam tego jednego z najbardziej potrzebnych zimą gażdżetów. Ale miejsce na włącznik jest. Kompletnie nie rozumiem takiego postępowania. W STI MY11 brak ogrzewania lusterek ale podgrzewanie wycieraczek jest. W OBK gdzie w poprzednim modelu było to standardem skasowali. No ale Japończycy to indywidualności.

 

-- 30 lis 2010, o 15:51 --

 

mnie też to "zbulwersowało" :evil: Dopiero teraz zorientowałem się, że nie mam tego jednego z najbardziej potrzebnych zimą gażdżetów. Ale miejsce na włącznik jest. Kompletnie nie rozumiem takiego postępowania. W STI MY11 brak ogrzewania lusterek ale podgrzewanie wycieraczek jest. W OBK gdzie w poprzednim modelu było to standardem skasowali. No ale Japończycy to indywidualności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest i dziala !!! tylko trzeba wlaczyc ogrzewanie tylnej szyby :!: Jak jest w szybie spirala to musi dzialac.

 

A wiec ... na tym samym placu auto robi takie same baczki po wylaczeniu ESP jak OBK MY05 MT i robi nosem kolko o srednicy moze 2 m. Jak juz wpadnie w piruet to tez fajnie sie steruje gazem. Zaleta OBK byl reduktor, ktory zwiekszal obroty a nie predkosc :!:

Legacy 2 D po prostu trudniej do tego przekonac bo ma lepsza trakcje ale sie da to NAJWAZNIEJSZE :!:

Zapedze nygusa to zrobi filmik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xanadu, masz grzałkę pod wycieraczkami czy tylko nawiew na szybę?

w Forku mamy ewidentnie spirale, ale w Obku nic nie widać...

gadałem z Raju od Kopera i powiedział, że wg niego musi być ogrzewanie strefy wycieraczek...

wg mnie nie ma, albo nie działa :(

 

EDIT: sprawdziłem w specyfikacji modelu MY 10 i tam JEST podgrzewana strefa wycieraczek...

nic nie kapuję... może jest tak, jak był z nawiewem na tylne fotele... w specyfikacji był, a w realu zabrakło :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: sprawdziłem w specyfikacji modelu MY 10 i tam JEST podgrzewana strefa wycieraczek...

nic nie kapuję... może jest tak, jak był z nawiewem na tylne fotele... w specyfikacji był, a w realu zabrakło :?

Subaru Global także podaje, że jest na wyposażeniu: Climate Control - Windshield wiper de-icer

 

Aczkolwiek jeżeli nie widać spirali...to może zmieniono technologię, na pewno na tańszą :lol:

 

Cytat z forum Legacy/Outback:

"If you look near the bottom at a certain angle, in the right amount of sunlight, and squint and tilt you head the right way you can see it."

 

Pozostaje tylko poczekać na słońce i sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem wracałem do domu głównie drogami 3ciej lub nawet 4tej kolejności odśnieżania i Obek radził sobie bardzo, bardzo dobrze :D

nauczony doświadczeniami poprzedniej zimy, mam odruch wyłączania ESP zaraz po uruchomieniu silnika i mam wrażenie, że tak jeździ się naprawdę najlepiej - nawet polnymi drogami, gdzie leży 30 - 40 cm śniegu :lol:

dzisiaj rano specjalnie pojechałem drogą przez las, ale okazało się, że jacyś nadgorliwi drogowcy ją o dziwo odśnieżyli :x a to dopiero przykra niespodzianka :x

teraz w zasadzie jednym problemem są zbyt wolno jeżdżący kierowcy na letnich gumkach... niestety cały czas ich sporo i bardzo tamują ruch...

kolejną kategorią są przesadnie ostrożni kierowcy (na moich trasach widuję nawet rasowe terenowe wozy, jadące 20 - 30 km/h) oraz nieodpowiedzialni kierowcy ciężarówek...

nie namawiam do zbyt szybkiej jazdy, ale prędkości rzędu 70 - 80 km/h na bocznych drogach przy dzisiejszej aurze to nie jest jazda na krawędzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis u mnie -16 rano -pali od kopa (na razie bez webasto ani grzalki bo nie wiem co zamontowaci obawiam sie ze 2-ga zima minie i znow nie bedzie :? )

a te calkowite nierozlaczenie esp faktycznie wkurza, ale baczki jakos wychodzą..

-moze ktos wie jak go na prawde OFF (bezpiecznik czy cuś)???

 

-u mnie spoczynek wycieraczek grzeje- nawet widac rano jak paruje woda z tych miejsc, dotykam palcem-cieplo... na prawde spoko rozwiazanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis u mnie -16 rano -pali od kopa (na razie bez webasto ani grzalki bo nie wiem co zamontowaci obawiam sie ze 2-ga zima minie i znow nie bedzie :? )

ja korzystam z grzałki Defa na 220V, a dodatkowo wsadzam farelek do środka w większe mrozy :lol:

wszystko sterowane przez włącznik / wyłącznik czasowy podłączony do przedłużacza

działa rewelacyjnie - auto się szybko nagrzewa, szyby "same" odmarzają, mniej pali, no i kosztuje kilka razy mniej niż webasto :lol:

jedyna wada, to, że nie wszędzie jest podejście do 220 V - na w razie czego mam w bagażniku przedłużacz 10 m :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie wtedy sa tez podgrzewane lusterka boczne oraz szyba przednia o czym wczesniej PISALEM :roll:

 

 

w OBK d..pa. Sprawdzałem nie działa. Co więcej nie widzę żadnych wklejonych w szybę metalowych pasków jak to było w poprzedniej wersji i jak jest w Legacy.

To jakaś zdrada. W spec jest jak wół napisane, że ma. Chyba, że jest tak jak z nawiewem na tył i niby 7 calowymi felgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w OBK d..pa. Sprawdzałem nie działa. Co więcej nie widzę żadnych wklejonych w szybę metalowych pasków jak to było w poprzedniej wersji i jak jest w Legacy.

Żeby zobaczyc cienkie paski trzeba rzeczywiscie wiedziec gdzie są i wtedy mozna je dojrzeć.....( z trudem :mrgreen: ) ja po parokrotnych próbach przy pomocy palca kol. Raja je zobaczyłem 8) ...jakby tuż pod miejscem gdzie dolega piórko wycieraczki.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego słabo grzeją bo cienkie są :mrgreen: w poprzednim modelu przy -10% to aż parowało. W obecnym ma problem z odmrożeniem przymarzniętych piór wycieraczek. Na tylnej szybie bez zarzutu. Lód o grubości 5mm potrafi roztopić.

 

-- 1 gru 2010, o 13:52 --

 

może dlatego słabo grzeją bo cienkie są :mrgreen: w poprzednim modelu przy -10% to aż parowało. W obecnym ma problem z odmrożeniem przymarzniętych piór wycieraczek. Na tylnej szybie bez zarzutu. Lód o grubości 5mm potrafi roztopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-9 i ciągle pada śnieg. Pojechałem do parku na polanę gdzie około 30-40 cm śniegu i OBK idzie jak burza...

Bączki na śliskiej odśnieżonej wychodzą idealnie :)

Odnośnie opon letnich to dziś spotkałem po drodze 2 tiry które nie radziły sobie z lekką górką. Przy drugim nerwowo nie wytrzymałem tej blokady pasów i zadzwoniłem pod 112. Pan Policeman zdziwiony że dzwonię, odpowiedział że nie ma obowiązku jeżdżenia na zimówkach :twisted: i że nic nie może zrobić :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OTB jest za zimno !!!,

troche zmrozilo w okolicy i mam takie wrazenia - OTB 2010 nie da sie nagrzać w temp. -15 st. Na przednich fotelach jest ledwo co znosnie perzy wlaczonym grzaniu foteli - na tylnej kanapie LODOWKA !! Bez sensu jest brak nawiewu na tylna kanape - mimo ze kiedys w opise techniczym bylo zamiszczone ze confort OTB 2,0 d ma taki nawiew - niestety w praktyce bark tam nawiewu.

Grzanie jest bardzo slabo wydajne (bez dogrzewacza typu webasto)

Na szczescie mam webasto - przed uruchomieniem grzeje auto od od 30 do 50 minut wtedy jest OK. Niestety podczas jazdy juz mniej OK , znosnie tylko wtedy jak webasto dzial caly czas.

Generalnie webasto potrafi na parkingu stopic calu snieg z szyb samochodu - polecam.

Pozostaly opis wrazen z webasto w innym poscie:

viewtopic.php?f=13&t=137220&view=unread#unread

 

Co do grzania wycieraczek to tez slabiuchno - pod wycieraczkami gromadzi sie masa sniegu a po jego stopieniu lodu !! Grzanie niewiele pomaga przy tem. -15 i duzej predkosci.

 

-- Cz gru 02, 2010 10:39 pm --

 

albo u mnie nie ma albo muszę pójść do okulisty. Jeżeli jest to jak to się włącza ?

"Rear " ?

 

 

jest adam - nie stresuje sie i oszczedz okuliscie,

w forku jest spirala ze slepy by ja zobaczyl w OTB jest nizej i bardziej dyskretna ale dziala slabiuchno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzania wycieraczek to tez slabiuchno - pod wycieraczkami gromadzi sie masa sniegu a po jego stopieniu lodu !! Grzanie niewiele pomaga przy tem. -15 i duzej predkosci.

 

a czego właściwie oczekujesz od podgrzewania wycieraczek w trakcie jazdy przy -15 i dużej prędkości? :roll: bez żartów. jedyne rozwiązanie na taka pogode to ew. cała podgrzewana szyba a nie podgrzewany kawałeczek szyby pod wycieraczkami, ktorego zadaniem jest ogrzanie piór po odpaleniu auta. co tu gadać, w takich warunkach płyn od spryskiwaczy na szybie natychmiast przymarza... nie ma co narzekac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzania wycieraczek to tez slabiuchno - pod wycieraczkami gromadzi sie masa sniegu a po jego stopieniu lodu !! Grzanie niewiele pomaga przy tem. -15 i duzej predkosci.

 

a czego właściwie oczekujesz od podgrzewania wycieraczek w trakcie jazdy przy -15 i dużej prędkości? :roll: bez żartów. jedyne rozwiązanie na taka pogode to ew. cała podgrzewana szyba a nie podgrzewany kawałeczek szyby pod wycieraczkami, ktorego zadaniem jest ogrzanie piór po odpaleniu auta. co tu gadać, w takich warunkach płyn od spryskiwaczy na szybie natychmiast przymarza... nie ma co narzekac :wink:

 

 

wychodzi że efekt podobny jak w aucie bez podgrzewania miejsca spoczynku wycieraczek ale za to z dobrym ogrzewaniem ktorego w OTB dieslu brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedniej zimy jezdzilem paroma samochodami i bez ogrzewania dysz spryskiwacz w zadnym nie dzial tylko w OBK bo jest schowany przed wiatrem. N autobanie to byla tragedia. u nas dzis bylo -8 i nie narzekam ale -15 to moze byc rzeczywiscie niewesolo. W Legacy 2D nawiew na tylne fotele jest pod przednimi fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wychodzi że efekt podobny jak w aucie bez podgrzewania miejsca spoczynku wycieraczek ale za to z dobrym ogrzewaniem ktorego w OTB dieslu brak...

 

Nie mam doswiadczen z dieslem Subaru ale przez 14 lat mialem Passata TDI.

Z ogrzewaniem bylo tak sobie od nowosci.

Czytalem troche Kanadyjskie forum i tam wszyscy jak jeden powiedzieli ze juz przy -20

zostawienie uruchomionego silnika na wolnych obrotach jest bez sensu.

Dawka paliwa jest tak mala ze auto nie ma szans rozmarznac.

Nawet probowalem liczyc ile ciepla moze dac takie strzykniecie miligramem ropy no i wyglada to mizernie.

 

Ludzie nawet "projektuja" samorobki do przycisniecia pedalu gazu.....

 

Oczywiscie dobrze jest sprawdzic kondycje termostatu.... ale nowe Outbacki tego nie ulatwiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK też ma nawiew pod tylnymi fotelami, ale trudno to coś nawiewem nazwać. Przy maksymalnej sile dmuchawy i temperaturze z trudem cokolwiek z tyłu wyczuć, nie mówiąc o nagrzewaniu wnętrza i bagażnika :P .

Przy małowydajnym ogrzewaniu drażniące jest wyłączające się po 15min ogrzewanie tylnej szyby, którego w zasadzie używam non stop by cokolwiek widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje Comfort navi mają nawiewy pod fotelami oraz na tylne szyby.

Odnośnie ogrzewania to już myślałem, że się starzeje i kości marzną a tu wygląda na masowy objaw. Przy -15 i wolnej jeździe faktycznie jest zimno. Nawet jak się silnik rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wam dziala klapa bagaznika przy mrozach

- u mnie przy ok-10 amortyzatorki slabo unoszą klape do góry (dzis rano WALŁEM ŁBEM O KLAPE) bo z przyzwyczajenia sadzilem ze jest up.. masakra -dobrze ze czapa na glowie..

generalnie mam frajde podczas podrozy do pracy

-tylko szkoda ze ten ESP -caly czas mnie nurtuje pytanie czy jest obejscie...bo mam fajny OES do robotki i chcialbym przy wiekszej predkosci boczkiem boczkiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...