Jump to content

SOLO

Użytkownik
 • Posts

  100
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SOLO

 1. Czy samochód stoi na płaskim? Jeśli tylne koła są różnych poziomach to są problemy z zamknięciem, wystarczy niewielka różnica.
 2. Oczekuje, aby osoba Andrzej Koper odnosiła się z szacunkiem do innych użytkowników forum. Bezczelne, chamskie i pozbawione sensu odpowiedzi raczej dobrego wizerunku nie budują. Mówimy tu o wadach samochody, których usunięcie kosztuje kilkanaście tysięcy i dla większości ludzi jest to zawrotna kwota. Trochę szacunku Panie Koper.
 3. Po przyhaczeniu o słup i przegięciu lusterka w drugą stronę przez ok 12 m. działało z oporami. Z uwagi, że nie składam go codziennie specjalni mi to nie dokuczało. Gorzej jak się zapominałem i chciałem je składać. Wówczas było słychać gruchotanie, wycie i trzaski. Lusterko poległo podczas innej szkody. Koszt 2000zł to była abstrakcja. Jeśli masz całą obudowę (tę w kolorze nadwozia) rozważ portale zakupowe..
 4. Po prawie 60kkm miałem podobny objaw. Na gwarancji zostało wymienione sprzęgło wiskotyczne. Ogólnie to Mikołów Szczypka - choć dodzwonić się to masakra. MM Cars porażka na każdym kroku.
 5. Pierwsza wymiana na gwarancji po ok 2 latach. Kolejna usterka po kolejnych 2, ale auto już po gwarancji. Wg info z ASO to jakaś wiązka/taśma łącząca kierownicę z resztą samochodu. Wówczas koszt 2500 netto bez robocizny. Odpuściłem. U mnie w chłodne dni chodzi w ciepłe (>20st) tylko ścisza co jest szczególnie irytujące przy korzystaniu z BT.
 6. Przyszły mrozy a z nimi niemiła niespodzianka. Współpracy odmówił panel sterowania wentylacją. Sprawa jest o tyle dziwna, że włączeniu zapłonu wszystko przez kilka sekund wszystko działa jak należy. Później wyświetlacz robi się czarny i na nic nie reaguje, z wyjątkiem awaryjnych, lecz włączone funkcje jak AC, moc nawiewu, ogrzewanie szyb działa lecz nie nie da się nimi ustawiać. Czy ktoś musiał zmierzyć się a takim problemem? Czy macie pomysł jak ściągnąć panel centralny?
 7. Oryginały to porażka rodem z Syreny 105L. Obecnie używaj już 4 rok Rigum.
 8. Obawiam się, że będzie bardzo ciężko. Nie wiem czy skuteczniej nie będzie skorzystać a AC? Choć może mieć i ujemne strony.
 9. Używam fabrycznych Mont Blanc. Nie narzekam bo nie mam odniesienia do innych. Myślę, że jest to podobnie oponami trzeba mieć dwa komplety i używać ich zamiennie, aby ocenić które lepsze .A hałas w tym wypadku jest bardziej generowany przez boxa czy rower.
 10. Moja historia kontrolki poziomu oleju: Pierwsza zima -10st - przerażenie dolewka czekanie i nic. Wieczorek laweta do ASO - 1h gotowe - czujnik się zawiesił Koleje kilka tysiów powtórka - wyjazd na urodziny, powrót do domu zmiana auta panika - faktycznie oliwy troszkę wypił Znów parę miesięcy, auto po przeglądzie, oleju full - wizyta w ASO - czujnik się zawiesił Tym razem kilka tygodni - znów. Wizyta w ASO - czujnik się zawiesił - musi się Pan przyzwyczaić. W aucie na 150k zł? To ponury żart. Wymiana. Od tego momentu zapala się gdy zaczyna być sucho, ale trzeba mieć na uwadze, że przy autostradowej jeździe boxer lubi oleju popić. Cóż butelka z ...... jeździ koło zapasu.
 11. Jedna wymiana wiązaki sterowania na gwarancji. Niestety po gwarancji też nastąpiła awaria - koszt ok 2500 netto. Żaden z niezależnych sewrisów nie chciał się podjąć naprawy choć min zdaniem do sprawa jakiegoś kiepskiego lutowania. Ostatecznie podczas przeglądu, w innym serwisie, stwierdzili, że trzeba wymienić panel z przyciskami, ale zgłaśnianie zaczeło działać. Cały problem tkwi w tym, że nie da się regulować głośności BT z pokrętła od radia. Podczas parowania telefonu postępowałem zgodnie ze wskazaniami instrukcji oraz samego zestawu. Musiałem tylko usunąć nieco SMSów.
 12. SOLO

  Wymiana żarników

  Świetnie chłopaki, tylko jak dobrać sie do ksenonów w 2010 - wg instrukcji może tylko ASO
 13. Czy ktoś dokonywał samodzielej wymiany żarników w OBK 2010? Czy można na tej zabawie spędzić pół dnia czy pół godziny? Czy macie jakieś sugestie, dotyczące konkrentnych modeli zenonków?
 14. W moim wypadku do okrągła setka.
 15. Po 90kkm doświadczyłem tego niemiłego wrażenia. Czy ktoś może opanował temat na własną rękę? Czy też pozostaje poduszka pod lędzwie ze skpelu medycznego.
 16. A jaki roczników dotyczyła akcja serwisowa? Miałem problem ze sterowniem z kierownicy (zgłaśniania) i wiązkę wymienioną na gwarancji. Teraj już jestem po i problem się pojawia ponownie. Koszt nowej w info z ASO ok 2500 zł
 17. Zdziwienie i to strasze, ale potwierdzam, że centralnie da się otworzyć tylko pilotem a kluczem tylko od strony kierowcy. Na przeglądzie temat zgłosiłem, ale poinformowano mnie, że ten typ tak ma. Uwierzyłem dopiero po potwirdzieniu w innym ASO.
 18. Miałem podobny przypadek. Dach się dało uchylić ale nie dało się do przesunąć. Najpierw była regulacja, potem znów regulacja. Następnie "specjaliści" wymyślili wymianę silnika szybedachu - podobno był na granicy przepalenia - ale dalej nic. Po kolejnych kolenych wizytach, regulacjach i innych czarach stwierdzono, że trzeba wymieć uszczelkę okna szyberdachu - koszt 2000zł!!!. Suma sumaru gwarancja się skończyła a szyberdach chodzi od roku bez problemu.
 19. Yapco z tego co pamiętam miałeś problemy ze sterowaniem głośnością kilkanaście miesięcy temu. Przypadłość tę mieliśmy prawie w tym samym czasie. Niestety znów nie mogę podgłąśnić BT co powoduje go bezużytecznym. Jak u Ciebie i innych? Niestety juz po gwarancji, ale będę musiał powalczyć.
 20. Wycieraczmi można przecież włączyć bez opcji czujnika deszczu. Czujnik ma możliwość redulacji. Nie rozmumię problemu.
 21. Dla mnie bez chromowanej bleny wygląda jakby w myjni nie do końca go spłukali po myciu pianą. Jeśli chodzi dół drzwi wybrałbym wariant 2 lub całkowicie bez napisów? Czy wewnątrz też chcesz działać?
 22. Na trasie (też po kalibracji) ok 5,5 natomiast w mieście (zima) 8,6
 23. Zalecanego Castrola - dolewka z poprzedniego tygodnia.
 24. Koledzy czyścisie to miejsce stosunkowo zbyt rzadko. Poniżej załączam fotki z wydartym to blachy lakierem. Wg ASO/SIP miejsce to nie było dość systamatycznie czyszczone wiec drobiny piasku się dostały miedzy blachę a podkałdkę co spowodowało wytarcie lakieru w skutek zaniednania właściciela.
 25. Na liczniku prawie 55km i 2.5 roku na drodze. Czy kupiłbym ponownie - na pewno ze względu na walory trakcyjno - pojemnościowe , ale żałuję, że nie mogę jeździć z naklejką "100% China free". Co się w trakcie przydażyło piszę poniżej. Zdaję sobie sprawę z tego, że są to i drobne niedociągnięcia jak i powązniejsze awarie oraz moje subiektywne odczucia 1. Korozja tylnej klapy - gwarancja 2. Wymiana czujnika temperetury zewnętrzenej 3. Awaria sprzęgła wiskotycznoego po 40kkm. 4. Awaria sterowania audio i BT z kierownicy - wymiana wiązki 5. Odchodzące plastikowe nadkole - to oczywiścię błąd tankujących 6. Awaria tempomatu - po roku diagnoz wymienili kilka dni temu czujnik ABSu - zobaczymy czy pomoże. 7. Wytarty lakier pod podkładkami klapy silnika - moja wina bo nie czyściłem 8. Bezbadziejnej jakości plastiku na kierownicy otaz konsoli środkowej, ale to też wina urzytkowników 9. Spalanie oleju na poziomie 1.5l/15kkm. Cena 1l oleju 100zł 10. Przeglądy co 15kkm. 11. Zacinjący się przez rok szyberdach - łącznie auto w serwisie przez prawie 2 tyg. Wymienili silnik szyber, rozebrali go i złożyli i nic. Teraz czekam na wymianę uszczelki szyber. 12. Wszędzie czuję kapuchę - to już skrzywienie psychiczne choć staram się nie przekraczać 1.5 tyś obr/ min przy ruszaniu. 13. Po dwuktornym lawetowaniu i kilku resetowaniach wymienieony czujnik poziomu oleju.
×
×
 • Create New...