Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Aga napisał:

A wystarczy chować piloty do sejfu :mrgreen:

 

47 minut temu, FOR CVT napisał:

albo dziecko   ;)

 

Sejfu nie mamy.

Próbowałem chować (piloty :biglol:) ale skubana podejrzała, że z tyłu TV są przyciski i dała radę odpalić Netflixa bez pilota. 

 

33 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Ma zdolności i co jako ojciec zamierzasz z tym zrobić? :coffee:

;)

 

Żona oczywiście mówi, że ta "krętacka natura" to po mnie :biglol: , a ja w głębi duszy się cieszę, bo to daje nadzieję, że będzie potrafiła sobie poradzić w życiu w różnych sytuacjach ... ;)

 

:drinks:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Blixten napisał:

Sprawdź mnie ;) 

 

59 minut temu, Blixten napisał:

Sejfu nie mamy.

 

Do chowania dzieci służą niebieskie beczki, a nie sejf :P

 

  • Super! 2
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę film Jeźdźcy sprawiedliwości z Madsem Mikkelsenem. Przeczytałem tytuł i na szybko obsadę, to sobie wyobraziłem, czego mogę się spodziewać. Niestety jakoś nie pykło. Później przeczytałem krótką recenzję i oglądnąłem film. Dobre kino, świetny koktajl, oczywiście na miarę dzisiejszych, wątłych czasów kultury... no i to skojarzenie z Obywatelem roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman z Robert Pattinsonem.

 

W mojej ocenie film jest inny niż każdy poprzedni Batman. Klimat jest bardzo mroczny. Trochę nakręcony w konwencji Jokera. Niby się ciągnie, ale prawie 3h minęły jak jak 1h. Film warto oglądać w kinie lub w permanentnej ciemności, bo wiele scen za dnia na normalnym Tv będzie niewidoczna.

 

Lekko zaspojleruję :-) Moja Partnerka nie lubi komiksowych filmów, ale po scenie z odpalania Batmobila powiedziała, że tę scenę chętnie zobaczyłaby jeszcze raz dla tego dźwięku silnika/silników.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NonPhixion napisał:

Batman z Robert Pattinsonem.

 

W mojej ocenie film jest inny niż każdy poprzedni Batman. Klimat jest bardzo mroczny. Trochę nakręcony w konwencji Jokera. Niby się ciągnie, ale prawie 3h minęły jak jak 1h. Film warto oglądać w kinie lub w permanentnej ciemności, bo wiele scen za dnia na normalnym Tv będzie niewidoczna.

 

Lekko zaspojleruję :-) Moja Partnerka nie lubi komiksowych filmów, ale po scenie z odpalania Batmobila powiedziała, że tę scenę chętnie zobaczyłaby jeszcze raz dla tego dźwięku silnika/silników.

Też nie jestem fanem ani DC, ani Marvela a ten Batman pięknie mi "siadł"("Joker" to jednak wciąż liga wyżej). Trochę mnie rozwiązanie rozczarowało. Jak już ciągnęli klimatem z "Seven" to trzeba było równie grubo jechać do końca...trochę tak jakby się przestraszyli tego co stworzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2022 o 07:14, _ONE_ napisał:

To ja polecę film Jeźdźcy sprawiedliwości z Madsem Mikkelsenem. Przeczytałem tytuł i na szybko obsadę, to sobie wyobraziłem, czego mogę się spodziewać. Niestety jakoś nie pykło. Później przeczytałem krótką recenzję i oglądnąłem film. Dobre kino, świetny koktajl, oczywiście na miarę dzisiejszych, wątłych czasów kultury... no i to skojarzenie z Obywatelem roku.

Mnie zachęcił do tego inny film "Na rauszu". Według mnie film niezły. Lekkie humorystyczne sceny przeplatane takim hardcoreem, że aż strach.

 

Prawdziwe męstwo - ekstra western ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uncle Frank (Wujek Frank), bardzo fajnie nakręcony, bardzo dobrze się ogląda, polecam! Zawsze lubiłem klimat przełomu lat 60/70 w USA i zachodzące wówczas przemiany społeczne, więc może jestem mało obiektywny, ale mnie się film bardzo podobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zielona piękność (La Belle Verte).

Film z 1996 roku z wyczuwalnymi resztkami poczucia humoru kina francuskiego lat wcześniejszych.

Dojrzali widzowie mogą docenić... lecz nie o humor w tym filmie chodzi.

Jest problem z polską wersją filmu, jest bardzo słabej jakości. Trzeba szukać wersji oryginalnej lub z napisami w innym języku.

Zamiast pisać, o czym jest ten film, zacytuję fragment recenzji znaleziony w sieci:

"...Ulubiona scena to ta, w której Mila ciekawa od dawna co ziemskie kobiety taszczą w tych wielkich torebkach, prosi żonę doktora, aby ta pokazała jej zawartość torebki. Siadają na kanapie pod oknem i po kolei wyciągają bibeloty...
W końcu trafiają na mały przedmiot...
- A to co? - pyta Mila.
- To czerwona szminka. - odpowiada żona doktora
- A do czego służy?
- Nakłada się ją na usta. W ten sposób ... - demonstruje, malując sobie usta na krwistą czerwień.
- Aaaa.... na usta... to lekarstwo - cieszy się, że zrozumiała Mila.
- To żadne lekarstwo. To po to, żeby być pięknym.
- Żeby być pięknym? - nie rozumie Mila.
- Żeby być sexi - wyjasnia dalej
- Sexi?
- Tak. Być atrakcyjnym.
- Och, dla kogo? - pyta dalej Mila
- Dla wszystkich.
- Dla wszystkich? To musi być trudne.
- Wtedy Cię pokochają.
- Ach rozumiem.. to to jest rodzaj lekarstwa, żeby Cię wszyscy pokochali....
- Mniej więcej... ale nie do końca... To trudne do wyjaśnienia... - zwątpiła zona doktora.
- I jeśli się tym nie pomalujesz to Cię nikt nie pokocha?- pyta dalej Mila.
- Tak.. ale...
(...)
- A to co? - zagaduje Mila wyciagając kolejne rzeczy z torebki.
- To zdjęcia. To Max... moi rodzice i dzieci... - wyjaśnia żona doktora
- Ach... to ludzie, których kochasz? - mówi Mila.
- Tak.
- A czemu nie mają pomalowanych ust?..."

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 15:57, Ayu napisał:

The Batman. Dla mnie słaby. Przekombinowany i "wampir" w roli głównej. Nie pykło.

 

W jednej scenie jest jak Mojżesz przeprawiający się przez Morze Czerwone  :mrgreen:

 

Niemniej, potwierdzam, że jest jedna dobra scena. Odpalania Batmobila :thumbup: :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambulans - scenariusz jak i montaż szorują po dnie - nie spodziewałem się wiele, ale ten film jest tak głupi, że jest to wręcz obraźliwe. No i Michael Bay odkrył drony, więc 1/3 filmu to bezsensowne ujęcia z dronów. Nie polecam, są lepsze filmy-preteksty do zjedzenia chipsów, choćby  jego ciut starszy film 6 Underground

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Houdini napisał:

Wiking (The Northman) - wizualnie i podejściem do realności czy szczegółów imponuje, ale jednak zbyt ciężkostrawny jak dla mnie

Planuję obejrzeć w ten weekend jakoś. Podobno jest "ciężki", ale posiada fabułę, która nie jest li tylko pretekstem do pokazania tego co sprawia, że film jest 18+. Podobno jest to historia, której użył Shakespeare w "Hamlecie". Soundtrack brzmi ciekawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Planuję obejrzeć w ten weekend jakoś. Podobno jest "ciężki", ale posiada fabułę, która nie jest li tylko pretekstem do pokazania tego co sprawia, że film jest 18+. Podobno jest to historia, której użył Shakespeare w "Hamlecie". Soundtrack brzmi ciekawie.

 

Nie chcę Cię odwodzić od obejrzenia. To na pewno jest film zrobiony z pełną starannością i kunsztem, ale widziałem na sali zbyt młodego człowieka, którego osobiście bym nie zabrał akurat na ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...