Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

początkowo (jakieś dwa lata temu) nie doceniałem potęgi cb

wg mnie nie ma znaczenia jakie cb ma się w aucie, ważne że w ogóle jest i działa (jedno na 5 km, inne na 30km),

to że ochrania przed suszarą to super ale jeszcze lepiej można omijać wszelkie korki, wypadki itp

faktem jest też, że od dłuższego czasu jeżdżę emerycko tylko co z tego jak dostawałem mandat za 80/60 a nigdy za np 180/90 :lol: więc tym bardziej cb pomaga w starciu z zaczajonymi pałkami o pierwszej w nocy w krzakach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CB o alanach bardzo dużo słyszałem różnych opinni.

Siedziałem jakiś czas temu w temacie i mój wybór świadomy padł

na Presidenta Harry II ASC + ML145. Po regulacji odbiornika

efekt jest całkowicie zadowalający.

Szczeże wybieraj z ASC i unikaj Midlandów i Cobre.

Antenka- im dłuższa tym lepszy zasięg, im większa podstawka

tym większa gwarancja że Cie nie opuści :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim skromnym zdaniem to generalnie cobry zawsze były dobrze wykonane, a tym urządzeniem miałem przyjemność się "bawić" i stwierdzam, że jest ok. Tylko mi osobiście ciężko było się przyzwyczaić do tego, że głośnik sobie wisiał, a nie leżał gdzieś przy nogach, jak zazwyczaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Chcialem sie pochwalic, ze wlasnie pojawila sie u mnie antena (sirio ml145) z radiem (uniden 510). Calosc ~450zl.

 

Wracalem wczoraj do domu DK 8 i wiecej aut mialo CB niz ich nie mialo, wiec postanowilem nie pozostawac w tyle... kolejny powod jest taki, ze DK 8 zostala objeta pionierskim projektem poprawiania bezpieczenstwa na drodze... oczywiscie nie przez poprawienie bezpieczenstwa samej drogi. :twisted:

Jak Uniden się spisuje? Właśnie rozważam zakup takiego radyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio chyba straciło hologację na Polskę oraz Unideny 510, 520

Co w naszych warunkach oznacza, że nie można ich sprzedawać. Można natomiast ich używać :twisted:

WRC fan,

 

Lepiej dołożyć więcej kasy i kupić coś z Presidenta.

Kupisz dziadostwo i później będziesz szukał na forach tematów pt

"Mam .... i wielki problem"

I z tym się zgodzę. Kupiłem właśnie Midlanda 1001z i podziałało dwie godziny (samo się wyciszyło). Przejrzałem fora internetowe i dowiedziałem się, że kupiłem największy shit jaki mogłem (no może z wyjątkiem najtańszych modeli cobry) :???: Mojego radia nawet nie wysyłałem do reklamacji bo z opinii ludzi mających ten sam problem co ja (częste w tych modelach midlanda) reklamacja polega najczęściej na kilkukrotnym wysyłaniu radyjka na trasie użytkownik->serwis->użytkownik->serwis itd. Dałem radio do serwisu i za 40 pln mam działający sprzęt.

Polecam forum http://cb-radio.pl/phpBB/index.php Wiedzą chłopaki o CB tyle co my tutaj o subaru :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas,

Można natomiast ich używać

No nie do końca możesz używać. Jeśli jakiś upierdliwy misiek poprosi Cie o homologację to co wtedy?

Ja sam używam Presidenta Jacksona ( 10-te moje radio) i zawsze wożę papier. Poczytać trzeba na cb-radio.pl o homologacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier jakiś tam na ten sprzęt mam :cool: Misiek musiałby się nieźle orientować, że akurat ten konkretny model stracił homo w 2004 czy 2005 roku. Inna sprawa, że właśnie na forum CB w jakimś wątku chłopaki doszli do wniosku po lekturze jakiejś ustawy, że brak homo oznacza TYLKO zakaz wprowadzania tego sprzętu do obiegu.

Nie wiem. Ja tam prawnik nie jestem. Dobrze, że to radio kosztowało 199 pln + 40 pln naprawa. Po pierwszej trasie się zwróciło. Nawet jak misie mi je zabiorą to z czystym sumieniem kupie sobie drugie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jabar napisał/a:

Roland napisał/a:

i mam zamiar zaryzykowac z uchwytem na kancie klapy ale nie wiem jak takie rozwiazania sprawdzaja sie w rzeczywistosci

bedziesz zadowolony - taki uchwyt daje o niebo lepsze zmasowanie niz magnesowka.

 

 

magnesu nawet nie biore pod uwage - wylacznie uchwyt lub dziura w dachu

 

bylem dzisiaj w dwoch miejscach zajmujacych sie montazem CB i magnes odpadl z obawy ze... odpadnie lub bedzie rysowal lakier. chcialbym miec antene na bagazniku wiec Pan spec pokazal mi wlasciwa antene o dlugosci z 1,6m. czy mocowanie przy takiej dlugosci anteny, po przekroczeniu pewnej predkosci nie wygina blachy? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny, nie Ale zdajesz sobie sprawe, jaki jest świst przy tak długiej antene przy takiej prędkości? Może ciut mniejsza? np. metrowa?

 

podobno 2/3 anteny musi wystawac ponad dach auta kiedy bat jest montowany na klape bagaznika, tak aby lapac sygnal 360 st.

 

nie znam sie na tym totalnie, narazie przegladam oferty Unidena 520XL, wydaje sie byc fajnym srzetem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny,w cb nie chodzi o długość anteny tylko o długość tzw."fali".Skracając: cb pracuje na częstotliwości 27mhz i przy kupnie sprzętu tj.anteny i kabla stosuje się tzw.wielokrotność fali czyli najgorsza jest 1/2 troszkę lepsza 3/4 a b.dobra 5/8.Kabla też nie tnie się na pałe tylko stosując technike wielokrotności.Bawiłem się w cb ładnych parę lat temu i montowałem takowe ustrojstwa.Moja rada;kup antenę 5/8 fali i pojedz zamontować do kogoś kto ma sprzęt i wiedzę bo po samodzielnym montażu możesz się zdziwić że słychać Cię na 5km i radio się grzeje.Dobrzy fachowcy wiedzą że najlepszy efekt uzyskuje się wiercąc dziurę w aucie bo musi być b.dobra masa a że ludność niechce niszczyć aut więc stosuje magnetyczne,oczywiście sprzedawcy polecą Ci magnetyczną bo najmniej problemów z montażem.Myśle że mój wywód pomógł Ci troszkę ogarnąć temat bo to nie jest tak proste jak wszyscy mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawka35, wszystkie mobilówki to teraz skracane elektrycznie 5/8 lambda :razz:

 

chojny bo to są fajne radia. Chociaż już bez homologacji. Jak niechcesz martwić o cb-radio w czasie kontroli prewencji to kup inne.

Druga sprawa, nie musi, ktoś z forum nawet ma na klapie antene nie wystającą ponad dach i sobie chwali. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...