Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej szukam jakiegos sposobu mocowania anteny - dzwonek zwykly odpada - klapa forka jest mocno wypukla i albo trzymalby sie tylko na krawedzi, albo trzebaby bylo go doginac.

 

Co do montowania anteny, to naprawdę należy podejść do tego bardzo poważnie. Przy okazji ostatniej wycieczki jednemu z kolegów przy 220 km/h antena się odczepiła i poharatała lakier :roll:. Miał krótką antenkę na niedużym magnesie, zamontowaną na dachu (a więc opory powietrza spore). Moja antena, zamontowana na mega-magnesie na tylnej klapie (tam powietrze nie idzie ostrym strumieniem, a się "podwija") i jeszcze przytrzymana kablem wpuszczonym pod uszczelkę klapy bagażnika nie drgnęła o milimetr :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej szukam jakiegos sposobu mocowania anteny - dzwonek zwykly odpada - klapa forka jest mocno wypukla i albo trzymalby sie tylko na krawedzi, albo trzebaby bylo go doginac.

 

Co do montowania anteny, to naprawdę należy podejść do tego bardzo poważnie. Przy okazji ostatniej wycieczki jednemu z kolegów przy 220 km/h antena się odczepiła i poharatała lakier :roll:. Miał krótką antenkę na niedużym magnesie, zamontowaną na dachu (a więc opory powietrza spore). Moja antena, zamontowana na mega-magnesie na tylnej klapie (tam powietrze nie idzie ostrym strumieniem, a się "podwija") i jeszcze przytrzymana kablem wpuszczonym pod uszczelkę klapy bagażnika nie drgnęła o milimetr :cool:.

 

potwierdzam,

wracajac z Uleza, podczas mijania sie z TIR-em zerwalo mi metrowke na dachu.

Teraz woze ML145 na klapie bagaznika, latalem z nia po 200 i jeszcze sie trzyma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,

wracajac z Uleza, podczas mijania sie z TIR-em zerwalo mi metrowke na dachu.

Teraz woze ML145 na klapie bagaznika, latalem z nia po 200 i jeszcze sie trzyma :mrgreen:

Ano ja tez potwierdzam i tez latalem z ML-145 tak zamocowana w Nubirze po 205 licznikowe, ale w Foresterze na tylnej klapie przeciez nie zamontuje - polaryzacja pozioma odpada - nie mam zamiaru gadac ani z aniolkami, ani z diabelkami =)

 

Ktos montowal w Foresterze na relingach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemm AT-1200 zakupiona i zamontowana za pomoca uchwytu na relingu. Uchwyt jest zmasowany ze sruba mocujaca lampy tylne. Radyjko, to Uniden 510-tka podlaczona do gniazdka.

 

O ile w Nubirze tak zasilane z antena magnetyczna prawie nie bylo zaklocen (no moze z wyjatkiem elektrycznych szyb i czasami ogrzewania szyby tylnej), to w Forku slysze alternator, dmuchawe i klime (wiecej na razie nie sprawdzalem). Tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator, dmuchawe i klime

To masz wszystko w normie ;) To samo radio przekładam z busa do Imprezy (anteny-osobne, zainstalowane i dostrojone w obydwu autach) i w busie cisza a w imprezie ściąga szmery. radyjko też mam 510 z tymże XL, niewiem czy też masz XL czy tylko 510?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest radio w imprezie zamontowane?

 

Ja nie mam zamontowanego na stałe. Natomiast na czas podróży idealnie mieści się w luce pomiędzy fotelem a tunelem środkowym - montuje się je na wcisk i dzięki temu nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest radio w imprezie zamontowane?

 

Ja nie mam zamontowanego na stałe. Natomiast na czas podróży idealnie mieści się w luce pomiędzy fotelem a tunelem środkowym - montuje się je na wcisk i dzięki temu nie wypada.

i znowu potwierdzam :lol:

w GT to tez najlepsza miejscowka, pozniej zrobie fotke jak to wyglada, problem jest tylko z gruszka, ktora najczesciej podczas jazdy lezy na nogach.

I jeszcze dla poprawy odsluchu mam dodatkowy glosnik przymocowany z boku tunelu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealnie mieści się w luce pomiędzy fotelem a tunelem

Zgadza się ;) Tylko żeby cosik słyszeć z fabrycznego głośnika trzeba trochę wysunąć do góry a wtedy wystaje. Też właśnie myślę nad jakimś dodatkowym głośnikiem. Slyszałem dzisiaj fajne określenie radiowozu: 'Miśkowóz' :) A na motor policyjny kiedyś 'hulajnoga' :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa miski na hulajnogach i krokodyle, to moje ulubione =)

 

Choc powiem szczerze, ze fun przy uzywaniu CB jest dosc istotna korzyscia, ale nie najwazniejsza. Malo tego - miski rowniez. Kilka razy juz CB mi dupe uratowalo - a to stado saren na waskiej "sciezce" w lesie, a to dzik pasacy sie na poboczu, a to wypadek przed paroma minutami zaraz za ostrym zakretem.

 

A tak rozwiazalem kwestie zamocowania radyjka w Foresterze:

kopiapict0136gw3.th.jpgpict0141sj9.th.jpgpict0142yb9.th.jpg

Na razie jeszcze testuje, a antena jeszcze nie zestrojona, nawet pod SWR-miarke nie podlaczalem. Dam znac, jak wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest tylko z gruszka, ktora najczesciej podczas jazdy lezy na nogach.

 

W imprezie z "nowym środkiem" (MY' 06, '05 i chyba 04), gruszka idealnie się mieści w dziurze na napój, obok lewarka hamulca ręcznego :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem cały temat i mój wybór padł na:

CB UNIDEN 520XL

Przykładowa aukcja

Antena Presiden ML 145

Aukcja

Co myślicie o tym zestawie?

Ważne żeby radio było do odebrania w wawie to większości wypadków mam gratis strojenie, regulację, itp.

Unideny 510/520 straciły homologację w Polsce jakiś czas temu. Nie słyszałem by coś się w tym względzie zmieniło.

Problem nieco teoretyczny, bo nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, by policjant poprosił mnie o świadectwo homologacji radia, ale teoretycznie - mogą.

 

Poza tym - radio jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem cały temat i mój wybór padł na:

CB UNIDEN 520XL

Przykładowa aukcja

Miałem nowe, sprzedałem dalej. Łapie wszystkie zaklócenia po kolei. Zwłaszcza w silnikach benzynowych. Mam założone ksenony od Carfita i zmieniłem na Herberta. Nowego. Teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna porownywac Herberta z Unidenem =) To jak porownac STI do poloneza. Uniden lapie zaklocenia, ale to niebo, a ziemia w porownaniu do alana podstawowego.

 

Jak nie jest z pierwszej reki i ma homologacje jeszcze wystawiona, to mozna kupowac.

 

San_Hill sprawdz, czy Midland ML-145 nie ma wiekszego magnesu. Mi midlanda wytrzymywal 205 licznikowe na klapie bagaznika w sedanie - powiniennes byc zadowolony. Z magnesowek ciezko kupic lepsza antene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem najmniejszego radyjka które można upchnąć w foresterku i wybór padł na TEAM MC-8 z anteną Alan montowaną na klapie bagażnika .Radyjko włazi do połowy schowka między siedzeniami do którego doprowadziłem kabel antenowy w 10 minut a gdzie jest też jak wiadomo zasilanie .Zestaw działa bardzo dobrze , jedynie w miastach są małe kłopoty z nadmiernymi szumami .Łatwo go montować i rozmontowywać a gdy go nie używam radyjko się mieści w jednym ze schowków pod podłogą bagażnika .Nie stwierdziłem zakłóceń od silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo - właśnie sprawdzam, dzięki.

 

FUKS tzn. że Uniden to niezbyt dobry wybór? Najbardziej zależy mi na waszej opinii, bo rozumiem słodzenie i gadanie na allegro. Jednak najważniejsza jest opinia osób które już używają i mają doświadczenie z CB.

Jakiś lepszy wybór do 350 zł za sam odbiornik? Pliss radźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo - właśnie sprawdzam, dzięki.

 

FUKS tzn. że Uniden to niezbyt dobry wybór? Najbardziej zależy mi na waszej opinii, bo rozumiem słodzenie i gadanie na allegro. Jednak najważniejsza jest opinia osób które już używają i mają doświadczenie z CB.

Jakiś lepszy wybór do 350 zł za sam odbiornik? Pliss radźcie

Koledzy widocznie mają porównanie tych modeli przećwiczone, ja opieram moją opinię na użytkowaniu 510 i Johnny II. Moje argumenty za Unidenem są następujące:

- Uniden nie różni się w czułości na zakłócenia od tego Presidenta.

- Johnny II ma ASC ale 520 też je ma (510 nie ma, więc trudno porównywać),

- Presidenty są produkowane przez Unidena, a nie odwrotnie

- Budowa porównywalnych Unidenów i Presidentów jest niemal, lub całkowicie identyczna (coś jak Impreza i Saab 9.2 :cool: )

- Uniden jest znacząco tańszy od odpowiadającego mu Presidenta

- Przy używaniu Unidena zdarzało mi się słyszeć komplementy od innych na temat "dobrej modulacji", albo "czystego przekazu". Przy Johnny II - jeszcze nie (ale fakt, że używam go od niedawna).

- Z zakłóceń, w Unidenie słychać w OBK silnik wycieraczek. W Johnny II - to samo.

 

Dla eliminacji zakłóceń istotny jest sposób podłączenia - bezpośrednio pod akumulator a nie do gniazda zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Z zakłóceń, w Unidenie słychać w OBK silnik wycieraczek. W Johnny II - to samo.

 

Dla eliminacji zakłóceń istotny jest sposób podłączenia - bezpośrednio pod akumulator a nie do gniazda zapalniczki.

 

Bądź naprawy strony elektrycznej słyszanego elementu auta w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...