Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

i mam zamiar zaryzykowac z uchwytem na kancie klapy ale nie wiem jak takie rozwiazania sprawdzaja sie w rzeczywistosci
bedziesz zadowolony - taki uchwyt daje o niebo lepsze zmasowanie niz magnesowka.

 

magnesu nawet nie biore pod uwage - wylacznie uchwyt lub dziura w dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam zamiar zaryzykowac z uchwytem na kancie klapy ale nie wiem jak takie rozwiazania sprawdzaja sie w rzeczywistosci
bedziesz zadowolony - taki uchwyt daje o niebo lepsze zmasowanie niz magnesowka.

 

A co chodzi z tym ,,zmasowaniem''? Bo jako przeciwwaga podstawa magnetyczna jest ok. a antena na środku dachu będzie miała na pewno lepszą charakterystykę niż na krańcu.

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam zamiar zaryzykowac z uchwytem na kancie klapy ale nie wiem jak takie rozwiazania sprawdzaja sie w rzeczywistosci
bedziesz zadowolony - taki uchwyt daje o niebo lepsze zmasowanie niz magnesowka.

 

A co chodzi z tym ,,zmasowaniem''? Bo jako przeciwwaga podstawa magnetyczna jest ok. a antena na środku dachu będzie miała na pewno lepszą charakterystykę niż na krańcu.

 

r.

 

Magnesówka ma wytwarza sztuczną przeciwwagę, często (jak nie zawsze) występuje motyw, gdy przesuniesz antene o kilka cm to zmienia się WFS.

 

Uchwyt do klapy, daje bezpośredni kontakt z blachą (tj. z klapą bagażnika), rzeczywiście jest na skraju auta przez co antena staje się odrobine kierunkowa danym kierunku (mało po polsku coś wyszło :P )- jednak przy normalnych antenach na auto jest to nie zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnesu nawet nie biore pod uwage - wylacznie uchwyt lub dziura w dachu

 

 

Roland, mam w tej chwili u siebie zamontowaną antenę na uchwycie SP-S i jest jak najbardziej ok, antena to Santiago 600. (jak wszyscy się chwalą to ja też).

 

Natomiast radio mam wyjątkowo pasztetowe (nazywa się toto Sunker), bez ANL, ASC i HGW ale za to poprawione przez gościa który ma o tym pojęcie. Jest bardzo zacnie. Ponieważ sprzedaję również CB, to mam dostęp do większości radii dostępnych na rynku, bo wiele z nich testuje i mój pasztet, który zresztą początkowo wziąłem do testów okazał się być lepszy od większości kawiorowych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzanek???????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

normalnie ostatnio powylazily skamieliny jakies :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Tej, a propos anteny, to mam nadzieje, ze nie montowales wzmacniaczy i innych takich, ze jak jedziesz ciemna ulica i zaczniesz nadawac to sie robi belgijska autostrada? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzanek???????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

normalnie ostatnio powylazily skamieliny jakies

 

Dzięki, sam jesteś skamielina.

 

 

 

Tej, a propos anteny, to mam nadzieje, ze nie montowales wzmacniaczy i innych takich, ze jak jedziesz ciemna ulica i zaczniesz nadawac to sie robi belgijska autostrada? :mrgreen:

 

 

Nie, po prostu został wyregulowany układ korekcji szumów i czułość nadajnika na wejściu.

Z wyjściem nic nie robiłem, bo rzeczywiście zacząłbym świecić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 min to i tak chyba długo :)
Zależy ;)

 

Mogę ją podkleić :?: :twisted:
Ale tylko klejem przewodzącym prąd.

 

A takie pytanie ile chcą w sklepie za zestrojenie anteny? Albo chociaż za sam pomiar?

Dla mnie taki manewr to góra 10 minut - jeżeli to sprawna antena i wtyczki są dobrze zarobione. I osobiście nie wziąłbym grosza od osoby proszącej mnie o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojedziesz tam gdzie kupiłeś powinni zrobić za free.

Z tego co się orjentuję za regulację i podłączenie liczą od 15 do 20.

Niestety, choć sprawa wygląda na podłączeniu kabelka, przekręceniu

gałki, wyjęcie kabelka i wsadzenie do odbiornika:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie to zalutowanie dwóch wtyczek, podłaczenie SWR-metra - skalibrowanie go - odczyt WFS. Poprawienie szczytówki anteny, ponowne odczytanie WFS, podłączenie anteny bezpośrednio do radia - życzenie klientowi miłego dnia. ;) Chyba zacznę w Poznaniu stroić anteny CB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwa nowe fajne określenia zasłyszane wczoraj, które poprawiły mój humor dość zasadniczo:

 

1. Uwaga, poszukiwacz węży na marginesie, na 437km w stronę wawy (czytaj: pijany w sztok, posuwa się poboczem w kierunku stolicy)

 

2. Co Ty się dziwisz kolego, że on tak jedzie. On prawo jazdy znalazł w czipsach (chyba nie wymaga komentarza :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie pochwalic, ze wlasnie pojawila sie u mnie antena (sirio ml145) z radiem (uniden 510). Calosc ~450zl.

 

Wracalem wczoraj do domu DK 8 i wiecej aut mialo CB niz ich nie mialo, wiec postanowilem nie pozostawac w tyle... kolejny powod jest taki, ze DK 8 zostala objeta pionierskim projektem poprawiania bezpieczenstwa na drodze... oczywiscie nie przez poprawienie bezpieczenstwa samej drogi. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawostek - policja juz calkiem otwarcie pokazuje, ze prowadzi nasluch na 19-stym kanale. Ostatnio paru gosci na TVN Pirat sie nadzialo - udalo sie jakiemus WRX-owi zwiac na Torunskiej - ale jadacy za nim Golf z antentka juz zostal zdjety. Fajnie sie chlopaki tlumaczyly " panie wladzo, my biedni studenci... z golfa wracamy" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimof napisał/a:

citan napisał/a:

(uniden 510).

 

 

Rozumiem, że używane?

 

 

Nie, a czemu używane?

 

Stracił homologacje? Wiadomo, że używać można, ale jak upierdliwy będzie pan policjant, to na wszystkim będzie się starał zarobić.

 

pumex1 napisał/a:

ze prowadzi nasluch na 19-stym kanale

 

 

Nie rozumiem, czemu taki nasłuch miałby pomóc? Sorry, moze niekumaty jestem.

 

Mogą chciażby ściemniać, ze policja nie stoi ;) Chociaż przepis mówi jasno, że CB nie może służyć zarobką... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracił homologacje? Wiadomo, że używać można, ale jak upierdliwy będzie pan policjant, to na wszystkim będzie się starał zarobić.

 

A to niee, to ja panie mam to CB od 3 lat i ja nic nie wiem... ale mam nadzieje, ze sie upierdliwy nikt nie znajdzie... a i wiem z wlasnych przezyc, ze i za jazde zgodnie z przepisami mozna dostac chociaz ten 1 punkt karny (i uslyszec przy okazji "prosze ze mna i niech pan wezmie portfel").

 

Mogą chciażby ściemniać, ze policja nie stoi Chociaż przepis mówi jasno, że CB nie może służyć zarobką...

 

O tym nie pomyslalem... ale ciezko mi uwierzyc, ze ktos mogl sie chwycic tego sposobu (i to bylo w TV?!)... przeciez to jest "citizen band", ale moze ja nic nie rozumiem i tu nie chodzi o wymiane informacji i nie-niszczenie pewnej spolecznosci. :neutral: Juz nawet pomijajac zarobkowosc, o ktorej piszesz i to, ze policja nie moze prowokowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się pisać :shock: Zaraz mnie kosmici napadną :wink:

 

Pkt karny nie, tyle że radio jak milicjant się uprze będziesz musiał oddać radio do badań do UKE. A po co kolejny kłopot sobie robić. Najlepiej nie używać przy nich i już.

 

Odnośnie drugiej sprawy, nie było to w tv, ale można było to tak odebrać.

Natomiast mając antene na dachu w "cywilnym" wozie są mniej rozpoznawalni, jedziesz sobie, patrzysz w lusterku, o to swój CB ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...