Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka dot. Unidena 510/520 :

 

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text

 

"(...) W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań). (...)"

Na takie zachowanie powinna wystarczyc homologacja.

 

Mam pytanko do wlascicieli Foresterow. Poniewaz karbowany dach Foresia nie pozwala mi stosowac mojego starego Midlanda ML-145, to musze go przeniesc na uchwyt bagaznikowy.

Ma ktos zdjecialke jak to wyglada na Foresterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dot. Unidena 510/520 :

 

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text

 

"(...) W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań). (...)"

Na takie zachowanie powinna wystarczyc homologacja.

 

Mam pytanko do wlascicieli Foresterow. Poniewaz karbowany dach Foresia nie pozwala mi stosowac mojego starego Midlanda ML-145, to musze go przeniesc na uchwyt bagaznikowy.

Ma ktos zdjecialke jak to wyglada na Foresterze?

 

Obawiam się, że nie rozumiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midland ma magnes po byku - ze 13-14cm srednicy. Aby sie dobrze trzymal, musi byc polozony na nawet ciut obszerniejszym kawalku gladkiej blachy, a Forester (przynajmniej moj s-Turbo) nigdzie na dachu nie udostepnia wiecej, jak 6-7cm.

 

Teraz jasniej?

 

Chcialbym obejrzec, jak wyglada Forek z zamocowana antena na krawedzi drzwi bagaznika oraz jakie rozwiazania zastosowali niektorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midland ma magnes po byku - ze 13-14cm srednicy. Aby sie dobrze trzymal, musi byc polozony na nawet ciut obszerniejszym kawalku gladkiej blachy, a Forester (przynajmniej moj s-Turbo) nigdzie na dachu nie udostepnia wiecej, jak 6-7cm.

 

Teraz jasniej?

 

Chcialbym obejrzec, jak wyglada Forek z zamocowana antena na krawedzi drzwi bagaznika oraz jakie rozwiazania zastosowali niektorzy.

 

Ne zewnetrznej części dachu (od gory) jest miejsca full!!!!

Na krawędzi tylnej klapy nie udało mi się zastosować dostępnego w sklepie uchwytu. Antenę na magnes zalożyłem na dachu z tyłu przy relingu z prawej strony. Kabla szybą od drzwi nie zatrzaśnieś. Uchwyt na reling był za plytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne zewnetrznej części dachu (od gory) jest miejsca full!!!!

Na krawędzi tylnej klapy nie udało mi się zastosować dostępnego w sklepie uchwytu. Antenę na magnes zalożyłem na dachu z tyłu przy relingu z prawej strony. Kabla szybą od drzwi nie zatrzaśnieś. Uchwyt na reling był za plytki.

Mozesz mi pokazac gdzie?

 

Antena jest taka: t_ML145%20MIDLAND_1.jpg

Podstawa ma bodajze 13, czy 14cm srednicy.

 

Dach mojego Forka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie. Ja wiem, ze mowimy o innych rocznikach, ale czy FUKS wie? =)

 

Bzyk moj ML trzymal na nubirze nawet ponad 200kmph, ale na moim Foresiu nie idzie go przytwierdzic (chyba, ze na masce przed oczyma).

Zanim napiszesz, to przeczytaj post wyżej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzna grubość relinga i uchwytu była zbliżona ze wskazaniem na mniejszą uchwutu.

Występuje problem dlugości kabla, a prowadzenie go przez tylną klapę nie wchodzi w grę z uwagi na jego ograniczoną długość. I tak przy magnesie brak możliwości jego całkowitego schowania. Plącze się przy tylnej bocznej szybie w bagażniku; to jest do przeżycia. O niemożliwości przytrzaśnięcia szybą kablem wspominalem. Jednocześnie wykluczyłem robienie otworów technologicznych. Zresztą z boku wiatr byłby zbyt dokuczliwy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie chce mi się demontować podsufitki aby przeciągnąć kabel. Jak bę dę sprzedawał i trafię na takiego, co nie wie, do czego CB służy :roll: :roll: :roll: , to jak potem tłumaczyć, że wróble wydziobały? :lol::lol::lol:

Chcesz sprzedawać za miesiąc? Bo za rok już takiego "ktory nie wie, do czego służy CB" nie znajdziesz. Podobnie, jak takiego, który nie wie "Po co mu GPS". W ostatnich czasach mam nawał telefonów z pytaniem "Co kupić?". "Specyficznego" polecam tylko właścicielom "bush taxi" i Defectorów... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Wy wszyscy tak się boicie wywiercenia dziury w dachu...?

Dziura w dachu w kombi nie jest dobrym rozwiazaniem ze wzgledu na bagazniki dachowe, rowery, narty itd. - ogolnie wykorzystanie relingow. Z przodu zas mam zajefajny szyberdach, ktory zajmuje najlepsze miejsce na antene :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Wy wszyscy tak się boicie wywiercenia dziury w dachu...?

Dziura w dachu w kombi nie jest dobrym rozwiazaniem ze wzgledu na bagazniki dachowe, rowery, narty itd. - ogolnie wykorzystanie relingow. Z przodu zas mam zajefajny szyberdach, ktory zajmuje najlepsze miejsce na antene :D

 

MASZ RACJĘ!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Wy wszyscy tak się boicie wywiercenia dziury w dachu...?

Dziura w dachu w kombi nie jest dobrym rozwiazaniem ze wzgledu na bagazniki dachowe, rowery, narty itd. - ogolnie wykorzystanie relingow. Z przodu zas mam zajefajny szyberdach, ktory zajmuje najlepsze miejsce na antene :D

Jak jedziesz z (długą i szeroką) trumną, to do gniazda na dachu wkręcasz magnesówkę na krótkim kablu. Właśnie wróciłem z 5'000 trasy z trumną 650 l na dachu.

Na codzień masz antenę na stałe. 0 kabli. 0 problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Wy wszyscy tak się boicie wywiercenia dziury w dachu...?

Dziura w dachu w kombi nie jest dobrym rozwiazaniem ze wzgledu na bagazniki dachowe, rowery, narty itd. - ogolnie wykorzystanie relingow. Z przodu zas mam zajefajny szyberdach, ktory zajmuje najlepsze miejsce na antene :D

Jak jedziesz z (długą i szeroką) trumną, to do gniazda na dachu wkręcasz magnesówkę na krótkim kablu. Właśnie wróciłem z 5'000 trasy z trumną 650 l na dachu.

Na codzień masz antenę na stałe. 0 kabli. 0 problemów.

 

W Portugalii na nartach byłeś :shock: :shock: :shock: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...