Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

rozyc napisał/a:

odradzam mocowanie anteny na mokrej lub swiezo woskowanej powierzchni

 

 

czemu?

 

 

mowie tu o antenie na magnes.

na mokrej i sliskiej powierzchni antena trzyma sie dobrze i nie odpadnie ale czesto sie przesuwa i moze porysowac lakier bo przeciez nie czyscimy calego dachu zeby zalozyc antene.

przynajmniej ja to zaobserwowalem na moim samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chayenne, ja kabelek puscilem sobie z bagaznika do srodka samochodu i jak nie uzywam radia to jest schowany pod tylna wycieraczka a antena lezy w bagazniku.

jak uzywam to antene przekladam pod otwarta klapa bagaznika i stawiam na dach. 8)

 

mi sie sprzezalo z antena od radia jak stalo na bagazniku, ale to moze byc tylko w moim przypadku

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja osobiscie korzystam z Presidenta Harry II (bez ASC) i anteny President Missouri.

Glownym kryterium bylo kupno dobrej jakosci radyjka - jak najmniejszego w miare tanio komplet kosztowal okolo 650pln. Radio dziala swietnie - nie szumi, co do anteny to niestety fabryczny magnes trzymal ja do 180km/h, za to zdarzalo sie ze ciezarowka lecaca z przeciwka zdmuchnela ja z dachu :( dlatego wymienilem magnes na taki o srednicy 150mm i mozliwosci samochodu koncza sie duzo wczesniej niz tego magnesu :) (przy 220 antena sie trzyma jakby byla przyspawana), antena stojac na rogu dachu (tak aby kabel nie miotal sie po nim przy duzej szybkosci - co bardzo rysuje lakier) ma zasieg o promieniu ok 7 km (zakladajac ze radio jest tak zestrojone aby slyszec wyraznie rozmowce), w trudniejszym terenie spada do okolo 3-4km, co i tak wg mnie jest zupelnie wystarczajace.

Informacje w GPSie o radarach, podaja niestety wszystkie miejsca gdzie moga stac wiec zwalnianie tam (poza uzasadnionymi przypadkami) za kazdym razem i tak wiazalo by sie respektowaniem kazdej 70ki i 50ki na drodze.

U mnie bilans wyglada tak lata 2005 jazda bez radia (65kkm) 35pkt karnych + egzamin, :(

2006 - 30kkm - 0 pkt karnych (z radiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 220 antena sie trzyma jakby byla przyspawana

 

Mam tak samo :D. Jedyna wada takiego rozwiązania jest taka, że demontaż bazy anteny trzeba robić z dużym wyczuciem, żeby nie porysować lakieru.

 

U mnie bilans wyglada tak lata 2005 jazda bez radia (65kkm) 35pkt karnych + egzamin, :(

2006 - 30kkm - 0 pkt karnych (z radiem)

 

Wiem coś o tym :twisted:.

 

Nota bene byłem dość zdziwiony podczas ostatniego długiego weekendu - rok temu samochody osobowe z CB były niezbyt częstym widokiem, w tym roku antenę miało mnóstwo osobówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kasy trza wydac na cb ?

 

PISAŁEM! :twisted:

 

najprostszy zestaw, radio z anteną z ogromniastym magnesem = 500 PLN.

 

A co - podłapałeś mandacik wracając z Plejad? :mrgreen:

gorzej w grudziadzu grzalem troche gadalem przez komore i foto radar dal mi po ryju :twisted:

bede mial fote do avatara :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło A. Kopra. Firma "Mikar". Dodatkowa marża za posiadanie subaru i to nowego: + 30% ceny.

 

Przetestowane na własnej skórze.

 

:twisted:

 

PS. Ja tego gościa jescze kiedyś dopadnę, urwę mu głowę i nasikam do środka :twisted:.

znaczy sie pasztet kawiora zrobil w bambo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kasy trza wydac na cb ?

 

PISAŁEM! :twisted:

 

najprostszy zestaw, radio z anteną z ogromniastym magnesem = 500 PLN.

 

A co - podłapałeś mandacik wracając z Plejad? :mrgreen:

gorzej w grudziadzu grzalem troche gadalem przez komore i foto radar dal mi po ryju :twisted:

bede mial fote do avatara :mrgreen:

 

cholera ja chyba tez dostane fote :evil:

o ile nie dwie :twisted:

a wszystko po jednym powrocie z krk :x

 

a w poniedzialek montuje CB

jak zwykle madry polak po szkodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja zamontowalem CB majac 23pkt :roll: prawko mam nadal, punkciki juz sie wykasowaly. A co do cb w osobowkach to fakt, jest coraz wiecej-i bardzo dobrze :D tiry nie zawsze moga jezdzic (np dlugie weekendy itd) a wtedy jest najwiecej suszarek (wracajac z nad morza w ostatni weekend miedzy poznaniem a wroclawiem naliczylem 15 suszarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie... bede niedlugo sie zwracal do glownego importera CB na polske... znana bardzo firme i wiem ze maja w swojej ofercie Alany, Presidenty, Unideny i inne firmy...

 

czy bylby ktos zainteresowany (najlepiej z warszawy) na zakup?

jak bede wiedzial miejwiecej ile osob chce to bym mogl moze lepsiejsza cene wynegocjowac :)

watpie czy uda mi sie po ich kosztach, ale z niewielka marza na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...