Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

ta ktora podalem jest bez magnesu

 

a czy antena nie rysuje lakieru? tzn ten magnes?

 

 

nie rysuje, natomiast moze troche wygiac blache na dachu i znam przypadki ze w deszczu spadla z dachu (ale to chyba odosobniony przypadek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo jak dla mnie jest roznych opcji... wolal bym zeby byla jedna tylko antena i jedno CB, nie mial bym problemu z wyborem...

 

szczegolnie ze zadna z danych technicznych nic mi nie mowi.. dlugosc fali? czestotliwosc strojenia? jak to sie je? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugosc fali? czestotliwosc strojenia? jak to sie je?

 

patrz tylko na wzmocnienie fali czyli zysk. zestroja Ci to po zalozeniu, bo trzeba to zrobic do konkretnego auta i miejsca w ktorym bedzie zamontowana

 

dlugosc fali-podobno lepiej 1/2...ale nie ma to znaczenia

 

dlugosc anteny - ponad dach musi wystawac, im wyzsza tym lepszy odbior i wiekszy zasieg...ale bez przesady 20KM to az za duzo (tyle ok lapie moja)

 

 

 

 

aaaaa jest jeszcze 1 patent

 

zamiast anteny na magnes zakladasz na klape zaczep i przykrecasz do tego antene-tez dobre rozwiazanie-napewno lepsze niz magnes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest maly ruch na drodzde i sie leci okolo 160km na godzine to jaki zasieg miec anteny najlepiej?

 

naprawde 20km wystarcza. Informacje masz od kierowcow jadacych z naprzeciwka, zawsze informuja nawet jak jakis radiowoz sie kreci w okolicy i szuka miejsca do ustawienia...no ale na mniej uczeszczanych trasach (lokalnych)(niestety w osobowkach CB nie jest tak popularne, TIR ma kazdy) zdarza sie ze nie dostaniesz zadnego info :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że robię się monotematyczny, ale wciąż nie jestem w stanie zrozumieć, jaki sens mają dywagacje na temat modeli odbiorników CB - według mnie najtańszy możliwy jest dla kierowcy, używającego radia tylko do weekendowych wypadów, w zupełności wystarczający.

 

Sprawdzone empirycznie 8).

 

Co do prędkości - jechałem ze swoją anteną 210 km/h i pięknie się trzymała. Ale fakt - magnes jest po prostu rozmiaru tarczy hamulcowej z estiaja :wink: :D.

 

PS. Ten pomysł z folią niezły - chyba też coś takiego zrobię. Na razie przed wyjazdem dokładnie myję zarówno klapę, jak i podstawkę anteny, ale dzięki takiej folii byłbym dużo spokojniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taaa!! Tak się złożyło, że w zeszłym tygodniu przejechałem z pożyczonym CB jakieś 600km po Polsce - dla niezdecydowanych, kupić czy nie kupić to jest najlepszy test. Zaraz potem trafiłem na ten wątek. No i raz, dwa, trzy... jedna wizyta na Allegro i wczoraj wieczorem znajomy zamontował mi Unidena Pro 510 XL z anteną (na magnes) Hustlera. Po południu wybieram się ze znajomym do Białegostoku (ciekawe do kogo i w jakiej sprawie :wink: :wink: ), więc będę mógł wypróbować.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chayenne, z kolega sprawdzalismy sirio ml 145 na tylnej klapie... przy ok. 200 sie trzytmala :) takze bez obaw :) wygiela sie pod kątem 90 stopni ale z miejsca sie nie ruszyla :)

 

To proponuje przy predkosci ok 170 przejechac kilkanaście cm od tira jadacego z przeciwka - pieknie sie te antenki odrywaja od pedu powietrza :!: Od piewszej mojej takiej przygody, uciekam na pobocze gdy widze tirka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Why, ja siro ml 145 mam zmontowana tak jak na focie tutaj http://mitglied.lycos.de/polll/P1010002.JPG i nieraz zdarza mi sie szybko jezdzic... i jeszcze nigdy jej nie zerwalo :) moze mam farta :) nie wiem :) a na imprezie ta antena jechala na klapie i mijalismy cos i tez nie spadla wiec uwazam ze sie niezle trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...