Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ja mam Uniden PRO 510XL. Ma tylko podstawową 40tkę, ale dość fajnie się spisuje. Antenka na klapie ok 120cm (daje +3db). CB - super sprawa, Bardzo szybko się spłaca. Defakto po uniknięciu 1 kontroli :) Uciekniesz przed mandatem 500zł, komplet spłacony. Reszta to czysty zysk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam używkę Herberta. Jestem bardzo zadowolony. O korzyściach tzw. suszarkowych, info post wyżej. Dochodzi do tego uzupełnienie nawigacji, objazdy korków, czy wypadków, etc.

Przygotuj się na bluzgi w radiu. W dni wolne to noga raczej z gazu. Jeździ mniej aut. A misiaczki także mają CB i potrafią powiedzieć, że czysto i maja pacjenta. Tak robi ciemnozielone Mondeo na 5 w okolicach Wrocławia-Rawicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

antenka jak najbardziej (chociaż magnesówki złodzieją się podobają- jedną już pozbyłem, bo łatwy łup), a radio chyba jakiś dziwny wynalazk, ale może ok jest (chociaż lepiej jakieś bardziej firmowe), np Uniden ma podzespoły z Alana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520XL ma dodatkowo regulację czułości... I mimo, że te radia cieszą się wielką popularnością, to właśnie znalazłem, że zarówno 510 jak i 520 nie spełniają norm :-)

 

Poczytajcie sobie http://www.urtip.gov.pl/uke/index.jsp?p ... &page=text

 

Ale dżem :) Przecież jak kupiłem nowe to dostałem homologację, a teraz się okazuje, że mi radio skasują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520XL ma dodatkowo regulację czułości... I mimo, że te radia cieszą się wielką popularnością, to właśnie znalazłem, że zarówno 510 jak i 520 nie spełniają norm :-)

 

Poczytajcie sobie http://www.urtip.gov.pl/uke/index.jsp?p ... &page=text

 

Ale dżem :) Przecież jak kupiłem nowe to dostałem homologację, a teraz się okazuje, że mi radio skasują??

 

"Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK

Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań

Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w

dostawców."

 

Jeśli masz radio z tych źródeł, to pewnie mogą. I to nie skasować, a pobrać do badań. Ale niby kto to ma zrobić? IMHO rzecz do wzięcia na luzie. Takie radio w samochodzie generuje zakłócenia w pobliżu kilku metrów (jeśli już). I o ile to ma znaczenie kiedy je masz w domu (sąsiadowi radio trzeszczy np), o tyle w samochodzie raczej wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytan

- w którym miejscu instalujecie cb w subarakach? pod siedzeniem, pod radiem?

- moze ktos wkleic zdjecie jak wyglada wnetrze z cb.

- Antena na magnes jest na tylnej klapie czy na dachu i czy bardzo rysuje powierznie

- wrzuccie namiary na jakis konkretny zakład który nie popsuje roboty i zrobi instalacje estetycznie

 

dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, jakie CB wybrać na miasto i poza miastem? Kto może coś doradzić?

 

Przeniosłem Twój (zdublowany) wątek do już istniejącego.

 

Była już dyskusja na ten temat, ale wyszukiwarka nie znalazła. Może ktoś pamięta gdzie to było ?

 

Mod zawsze na straży 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...