Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pumex1 napisał:

Inflacja wywoła też spory ruch na rynku pracy - no i zamieszanie - dlatego, że starzy pracownicy będą opłacani gorzej niż "podkupieni" za wyższą cenę z innej firmy - co może skutkować znaczącym przetasowaniem. Z jednej strony to bardzo zrozumiałe, ale z drugiej może być tak, że spadnie jakość usług - bo zanim nowa osoba się w pełni wdroży i przejmie wiedzę (o ile będzie miała od kogo) to może potrwać. 

z tym, że to dotyczyć może tylko tych branż, które działają niezależnie od koniunktury. Ale w recesji to raczej się zwija zatrudnienie a nie rozwija więc równolegle w branżach cierpiących w recesji np. w budowlance raczej nie spodziewam sie podkupowania. To już było jak była górka - w zeszłym roku duzi gracze podkupili mi dwóch ludzi. Teraz wiem, że sami nie przedłużają wszystkich umów.

Dziś czy wczoraj czytałem, że wskaźnik chęci zwiększenia zatrudnienia jest najniższy od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Po powyższych wpisach sądzę, że chyba niewielu ...   

 

Ty już wszystkich widzę rozpracowałeś po wpisach na forum   

Jak to w życiu bywa, zwykle najwięksi krzykacze i podżegacze w godzinie próby pierwsi podkulą ogony i zwiną się daleko od zagrożenia. Lekcja historii z września 1939 r. się kłania 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

 

Prowokacje prowokacjami, ale gdyby rzeczywiście, teraz czy później ktoś nas zaatakował, ciekaw jestem kto byłby gotowy "stanąć z bronią w ręku, żeby bronić swojej ojczyzny" ??

Po powyższych wpisach sądzę, że chyba niewielu ...   

 

Gotowi będą "zwycięzcy" strzelanek RPG, będąc pewnymi że mają kilka żyć zanim przejdą na następny lewel. Oczywiście znajdą się w armii młodzi zindokrynowani a na końcu ci z pierwszego przymusowego poboru. Wszyscy zginą w pierwszych tygodniach/ miesiącach wojny.

51 minut temu, Blixten napisał:

Chcesz może przez to powiedzieć, że poszedłbyś walczyć za Tuska, a za Morawieckiego już nie ? ;)

Co?! Ojczyzna według @Blixten to Tusk albo Morawiecki? Proszę się ocknać, rozegnać ten tuman wokół głowy.

33 minuty temu, GREGG napisał:

 

Ty już wszystkich widzę rozpracowałeś po wpisach na forum   

Jak to w życiu bywa, zwykle najwięksi krzykacze i podżegacze w godzinie próby pierwsi podkulą ogony i zwiną się daleko od zagrożenia. Lekcja historii z września 1939 r. się kłania 

Wyżej wymienieni mogą nie zdążyć bo obecnie pierwsze uderzenia są wymierzone w centra dowodzenia i gdy wywiad jest dobry to są celne. Niezłym manewrem było by konstytucyjnie/ ustawowo wprowadzenie zakazu opuszczania Polski w stanie wojny, osobom piastującym urzędy państwowe oraz ich sitwesom i pociotkom poupychanym na lukratywnych stanowiskach w spółkach skarbu państwa. :biglol:

 

Oczywiście iluś "patriotom" uda się zwiać, tak jak ponad 400000 Ukraińców w wieku 18-62 lata udało się od 24 lutego wjechać do Polski, choć mają zakaz opuszczania Ukrainy.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real Estate pociągnie banki w dół pytanie tylko jak bardzo. Z drugiej strony stopy dwucyfrowe zarżną gospodarkę. Budowlanka już siada a to ona tak naprawdę napędzała u nas PKB (wraz z eksportem) bo nie był to oczywiście przemysł, którego u nas prawie nie ma. Idą ciężkie czasy

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pumex1 napisał:

Jakoś nie pamiętam kryzysu gospodarki w Polsce, we wczesnych latach 70tych, tak jak to się stało na Zachodzie i Dalekim Zachodzie ;) . Przemysł chodził na najwyższych obrotach, budownictwo tak samo, żywnościowo Polska była samowystarczalna ale nie wyrzucało się wtedy tyle jedzenia do śmietników co teraz.

3 minuty temu, markos007 napisał:

Real Estate pociągnie banki w dół pytanie tylko jak bardzo. Z drugiej strony stopy dwucyfrowe zarżną gospodarkę. Budowlanka już siada a to ona tak naprawdę napędzała u nas PKB (wraz z eksportem) bo nie był to oczywiście przemysł, którego u nas prawie nie ma. Idą ciężkie czasy

Przemysłu to jeszcze trochę jest, prywatnego ale i nawet tego "uspołecznionego". Polskiego handlu praktycznie nie ma, wielkie i duże sieci handlowe z całego świata wyjadają śmietankę handlując czy popadnie. Obdzierając ze skóry polskich dostawców i wpychając do Polski rozmaite barachło z całego świata.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

Jak to w życiu bywa, zwykle najwięksi krzykacze i podżegacze w godzinie próby pierwsi podkulą ogony i zwiną się daleko od zagrożenia.

 

To jest bardzo prawdziwe i trafne. Wielokrotnie już to obserwowałem w górach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GREGG napisał:

Ty już wszystkich widzę rozpracowałeś po wpisach na forum 

 

Lekcja historii z września 1939 r. się kłania 

 

Jakimś dziwnym trafem kolejny raz przywołujesz te niechlubne karty historii, ciekawe tylko w czyim interesie... 

 

Właściwie to dzięki, że nie wysłałeś mnie do dawniejszej historii, bo przecież wg niektórych od 300 lat to głównie ci źli Polacy napadają na wszystkich dookoła. 

Niedobrze mi się robi jak w kolejnym wątku czytam narrację, że to my jesteśmy źli, powinniśmy bić się w piersi i przepraszać wszystkich, że żyjemy i jesteśmy w tym miejscu na mapie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blixten napisał:

 

Jakimś dziwnym trafem kolejny raz przywołujesz te niechlubne karty historii, ciekawe tylko w czyim interesie... 

 

Właściwie to dzięki, że nie wysłałeś mnie do dawniejszej historii, bo przecież wg niektórych od 300 lat to głównie ci źli Polacy napadają na wszystkich dookoła. 

Niedobrze mi się robi jak w kolejnym wątku czytam narrację, że to my jesteśmy źli, powinniśmy bić się w piersi i przepraszać wszystkich, że żyjemy i jesteśmy w tym miejscu na mapie.

Tuman, rozgonić ten tuman. 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Gotowi będą "zwycięzcy" strzelanek RPG, będąc pewnymi że mają kilka żyć zanim przejdą na następny lewel. Oczywiście znajdą się w armii młodzi zindokrynowani a na końcu ci z pierwszego przymusowego poboru. Wszyscy zginą w pierwszych tygodniach/ miesiącach wojny.

Co?! Ojczyzna według @Blixten to Tusk albo Morawiecki? Proszę się ocknać, rozegnać ten tuman wokół głowy.

Wyżej wymienieni mogą nie zdążyć bo obecnie pierwsze uderzenia są wymierzone w centra dowodzenia i gdy wywiad jest dobry to są celne. Niezłym manewrem było by konstytucyjnie/ ustawowo wprowadzenie zakazu opuszczania Polski w stanie wojny, osobom piastującym urzędy państwowe oraz ich sitwesom i pociotkom poupychanym na lukratywnych stanowiskach w spółkach skarbu państwa. :biglol:

 

Oczywiście iluś "patriotom" uda się zwiać, tak jak ponad 400000 Ukraińców w wieku 18-62 lata udało się od 24 lutego wjechać do Polski, choć mają zakaz opuszczania Ukrainy.

Już jakiś czas temu usunięto zapis o karze śmierci za zdradę stanu...tamci uciekali, bo wtedy ten zapis był obowiązujący;)

 

Co do poboru i walki. Nie łudźcie się, że komukolwiek rozdadzą karabiny...ja wiem gdzie poleciałyby pierwsze strzały :OO:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RedSasza napisał:

Niestety nie znamy odpowiedzi na pytanie, jak w czasie próby się zachowamy. Znamy jedynie odpowiedź na pytanie, jak w czasie próby chcielibyśmy się zachować.

W czasie próby, generalnie, będziemy się zachowywać tak jak będziemy musieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Jakimś dziwnym trafem kolejny raz przywołujesz te niechlubne karty historii, ciekawe tylko w czyim interesie... 

 

Już awansowałem z defetysty na ruskiego trolla? :biglol: 

 

2 godziny temu, Blixten napisał:

Niedobrze mi się robi jak w kolejnym wątku czytam narrację, że to my jesteśmy źli, powinniśmy bić się w piersi i przepraszać wszystkich, że żyjemy i jesteśmy w tym miejscu na mapie.

 

Nie wiem gdzie widzisz tego rodzaju wypowiedzi. Chyba jakaś emanacja kompleksów narodowych się w ten sposób ujawnia  

 

  • Super! 1
  • Lajk 3
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie odpowiedzieć można bardzo prosto. Jako, że wypowiadają się tutaj dorośli ludzie, proszę napiszcie kiedy ostatnio byliście na ćwiczeniach rezerwy ?

Odpowiedzi pokażą nam wszystkim typowo polski obraz nędzy i rozpaczy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd wprowadza pakiet antyinflacyjny (do którego byłem i jestem sceptycznie nastawiony), a tu taka heca. Wychodzi na to że Orlen sobie dzięki niemu poprawił zyski.
Nie jest to duże zaskoczenie, ale teraz przyznali się do tego otwarcie.

obraz_2022-06-14_205448801.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Panbenonium napisał:

Na to pytanie odpowiedzieć można bardzo prosto. Jako, że wypowiadają się tutaj dorośli ludzie, proszę napiszcie kiedy ostatnio byliście na ćwiczeniach rezerwy ?

Odpowiedzi pokażą nam wszystkim typowo polski obraz nędzy i rozpaczy.

Potwierdzam obserwację. Jesteśmy rozbrojeni za bardzo a teraz jeszcze oddajemy broń na Ukrainę. Czyli ani na siły ani na zasoby liczyć nie można.

 

Ja już ustawowo jestem już po zasięgiem powołania do ćwiczeń rezerwy. Choć gdy byłem znacznie młodszy to odćwikałem ileś tam ćwiczeń rezerwy i nawet mam w kieszonce książeczki wojskowej kartę mobilizacyjną :facepalm: . W razie W nie będę musiał się błąkać tylko zasuwam do... (tajemnica wojskowa).

 

PS. Niepokoi mnie coś innego, na wypadek wojny, ale nie wiem jak to wyrazić żeby nie było zgorszenia. Wyczytałem to między wierszami "Czarnego obelisku" Remarque, w kontekście gwałtownego ubytku mężczyzn w społeczeństwie, w czasie I Wojny Światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szürkebarát napisał:

Potwierdzam obserwację. Jesteśmy rozbrojeni za bardzo a teraz jeszcze oddajemy broń na Ukrainę. Czyli ani na siły ani na zasoby liczyć nie można.

 

Jako społeczeństwo jesteśmy rozbrojeni od dawna, z powodów historycznych (zabory, potem komuna) i tego się raczej nie zmieni

 

Czytałem natomiast ostatnio wywiad z prezesem firmy security, który podpowiadał, że w tej branży jest dużo ludzi obeznanych z bronią, państwo by mogło zrobić z nich jakiś pożytek, zorganizować coś, ale nikt nic nie robi w tej sprawie. Także są różne możliwości i ukryte rezerwy i niekonieczne trzeba od razu pakować miliardy w abramsy, żeby podnieść stopień obronności państwa      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Panbenonium napisał:

Na to pytanie odpowiedzieć można bardzo prosto. Jako, że wypowiadają się tutaj dorośli ludzie, proszę napiszcie kiedy ostatnio byliście na ćwiczeniach rezerwy ?

Odpowiedzi pokażą nam wszystkim typowo polski obraz nędzy i rozpaczy.

Far Cry się liczy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, GREGG napisał:

 

Jako społeczeństwo jesteśmy rozbrojeni od dawna, z powodów historycznych (zabory, potem komuna) i tego się raczej nie zmieni

 

Czytałem natomiast ostatnio wywiad z prezesem firmy security, który podpowiadał, że w tej branży jest dużo ludzi obeznanych z bronią, państwo by mogło zrobić z nich jakiś pożytek, zorganizować coś, ale nikt nic nie robi w tej sprawie. Także są różne możliwości i ukryte rezerwy i niekonieczne trzeba od razu pakować miliardy w abramsy, żeby podnieść stopień obronności państwa      

Za tzw. komuny byliśmy uzbrojeni aż za bardzo. Pomorski i Śląski Okręg Wojskowy były jednoznacznie przeznaczone do działań ofensywnych i doposażone do tych celów. Wszystkie trzy okręgi wojskowe (z warszawskim, tyłowym) liczyły pod koniec lat 70tych XX wieku, około 600000 ludzi skoszarowanych i pod bronią. Już w szkole podstawowej był przedmiot "przysposobienie obronne" i w ósmej klasie strzelało się tam z kbks.

 

Rozmawiałem z kolegą, który poszedł do WOT. Opowieści o metroseksualnych, którzy tam się znaleźli można by opisać w książce.

 

PS. Może tylko w ostateczności wykorzystać ochroniarzy? Bo nie mam o nich dobrego zdania, nie rozumiejąc z jakich powodów młody i sprawny fizycznie człowiek podejmuje pracę stróża.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...