Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, subleo napisał:

Dopłaty do gorzały proponuję, bo na trzeźwo te pomysły czytać trudno.

 

 

To ja poproszę dopłatę do 4-strefowej klimatyzacji, panoramicznego dachu i hi-endowego nagłośnienia, bo nie zamówiłem, ale może jeszcze zmienię zdanie.

To na kogo głosujemy ? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jaca68 napisał:

To się bezwarunkowy dochód podstawowy nazywa. I kiedyś będzie. ;)

 

W bezwarunkowym dochodzie podstawowym (BDP) pieniądze dostaje każdy. A w omawianym przypadku, korzyści odnosi tylko określona grupa tj. kredytobiorcy.

 

W przewidywalnej przyszłości BDP nie wejdzie. Zwłaszcza po pandemii. Były pilotaże, które wcale nie przyniosły pozytywnych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak pomysły lewicy na poprawę humoru. Oczywiście dopłaty dotyczą tylko grupy, która jest wysoce tolerancyjna, ma w rodzinie co najmniej jednego geja, jedną lesbijkę, jedną osobę (a może nawet nie osobę) bezpłciową i w najbliższej przyszłości dąży do sytuacji, gdzie co najmniej połowa rodziny będzie ciemnoskóra, druga połowa biała, trzecia połowa żółta a czwarta ...

  • Zmieszany 2
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, subleo napisał:

Dopłaty do gorzały proponuję, bo na trzeźwo te pomysły czytać trudno.

 

 

 

Ja bym chętnie dopłacił, i to sporo, żeby tych sejmowych oszołomów z lewa i prawa ktoś wyekspediował daleko stąd...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, GREGG napisał:

 

Ja bym chętnie dopłacił, i to sporo, żeby tych sejmowych oszołomów z lewa i prawa ktoś wyekspediował daleko stąd...   

Jest dwóch gości, którzy mają możliwości... :biglol:

000BQ7NDBJQ25KFD-C122-F4.jpg.130b54cf37c68354b13665425ecbf673.jpg

 

491218392_z27336611QBlue-Origin-Bezos.jpg.4642645cdb0844ca708145f96146a132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem po południu, też zwróciłem uwagę, że sam sobie zadawał pytania i odpowiadał :biglol: (od 38:23)

 

 

Natomiast, w tym wszystkim najgorsze jest to, że wiarygodność jego słów jest na rynkach finansowych zerowa. Pół roku temu też mówił stanowczym tonem dokładnie coś odwrotnego.

 

Powinien się uczyć od prezesa FED-u jak mówić. Tam nigdy nie padają ostre sformułowania, a analitycy rozbierają każde zdanie na czynniki pierwsze i analizują każdy detal, każdy niuans.

 

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można było pobudować nowoczesny budynek o architekturze XXI wiecznej niemal przy samym Placu Zamkowym to co to za wielkie wydarzenie że stawiają bloki wsród domków?

 

W wielu miejscach w Warszawie mogłyby i  nawet miały stanąć nowoczesne, ciekawe budynki, niestety urzędnicy poblokowali inwestycje, zablokowano również zwrot gruntów w naturze spadkobiercom i teraz miasto szpecą rudery i kolejne 100 lat będą stały ruiny z zamurowanymi drzwiami i oknami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek323 napisał:

Skoro można było pobudować nowoczesny budynek o architekturze XXI wiecznej niemal przy samym Placu Zamkowym to co to za wielkie wydarzenie że stawiają bloki wsród domków?

 

W wielu miejscach w Warszawie mogłyby i  nawet miały stanąć nowoczesne, ciekawe budynki, niestety urzędnicy poblokowali inwestycje, zablokowano również zwrot gruntów w naturze spadkobiercom i teraz miasto szpecą rudery i kolejne 100 lat będą stały ruiny z zamurowanymi drzwiami i oknami. 

Co do przeszłości to sprawa zawsze jest trudniejsza niż planowanie na przód. A budowanie bloków na osiedlu domków, to jest typowa polska cebula. Nie ważna w tym przypadku jest otaczająca domy architektura i nawiązywanie do niej. Ważne jest zarobić.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, subleo napisał:

Słuchałem po południu, też zwróciłem uwagę, że sam sobie zadawał pytania i odpowiadał :biglol: (od 38:23)

 

 

Natomiast, w tym wszystkim najgorsze jest to, że wiarygodność jego słów jest na rynkach finansowych zerowa. Pół roku temu też mówił stanowczym tonem dokładnie coś odwrotnego.

 

Powinien się uczyć od prezesa FED-u jak mówić. Tam nigdy nie padają ostre sformułowania, a analitycy rozbierają każde zdanie na czynniki pierwsze i analizują każdy detal, każdy niuans.

 

 

 

Ten pan nie będzie się uczył od nikogo bo już umie tyle, że jest członkiem "z ramienia partii wysuniętym na czoło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek323 napisał:

Skoro można było pobudować nowoczesny budynek o architekturze XXI wiecznej niemal przy samym Placu Zamkowym to co to za wielkie wydarzenie że stawiają bloki wsród domków?

 

W wielu miejscach w Warszawie mogłyby i  nawet miały stanąć nowoczesne, ciekawe budynki, niestety urzędnicy poblokowali inwestycje, zablokowano również zwrot gruntów w naturze spadkobiercom i teraz miasto szpecą rudery i kolejne 100 lat będą stały ruiny z zamurowanymi drzwiami i oknami. 

Protoplaści obecnie zarządzających RP, w PRL, kazali budować co chcieli i gdzie chcieli nie zważając na historyczną tkankę miasta (o prywatnej własności tego i owego nie wspomnę) a nawet z rujnując ją jakby nie była dostatecznie zrujnowana. Przekształcając to co było okrągłe na prostokątne a co było prostokątne na kwadratowe. A kwadratowe na okrągłe. Byłe by tylko zademonstrować, że robią.

 

Urbaniści od lat bardzo ostrożnie wypowiadają się o Warszawie bo właściwie nie wiadomo co powiedzieć - dobrze się stało czy źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Panbenonium napisał:

Co do przeszłości to sprawa zawsze jest trudniejsza niż planowanie na przód.

Po nowemu to się nazywa działanie reaktywne i proaktywne. To drugie jest tak trudne, że właściwie tylko przypadkiem wykonalne. Przynajmniej w moim zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...