Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, B-52 napisał(a):

Grunt to się nie przestać oburzać. Większość już tego nie robi w imię patologicznie pojmowanego obiektywizmu, czyli de facto symetryzmu. Dopóki się oburzamy jest nadzieja, że kiedyś będzie inaczej.

Jest taka stara bajka o chlopcu ktory krzyczal "wilk!" - wydaje mi sie ze gdyby opozycja nie krytykowala kazdej decyzji rzadu, to ludzie bardziej by sie teraz oburzali... a tak to porpostu ludzka natura... Kto ma ochote byc oburzonym przez 8 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Eryk napisał(a):

wydaje mi sie ze gdyby opozycja nie krytykowala kazdej decyzji rzadu

i to jest sukces pisowskiej propagandy, która to wmówiła ludziom a wszystko dzięki Sikorskiemu i jego słowom o totalnej opozycji. W rzeczywistości jest nieco inaczej i wiele jest ustaw rządowych popartych przez opozycję. Nawet są tam ustawy krytykowane za oczywiste wrzutki i babole ale w imię ogólnego interesu poparte. Oczywiście sa tez ważne ustawy nie popierane bo ilość i waga tych bubli przewyższała cel ustawy. zdarzyło mi sie w ostatnim czasie czytać / słuchac kilku polityków z KO, SLD etc. potrafiących wymienić kilka dobrych / względnie dobrych ustaw PiSu i to nie tylko tak oczywistych jak pierwsze działania covidowe czy "ukraińskie". Mam wrażenie, że to PiS jest bardziej "totalny" w swoim antynastawieniu do opozycji - do tego stopnia, że żadne logiczne i oczywiste poprawki naprawiające błędy tak żenujące nie sa przez PiS głosowane na "tak" tylko dlatego, że zgłasza je opozycja. A potem muszą to naprawiać w nowelizacjach etc.

 

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, STIFF napisał(a):

zdarzyło mi sie w ostatnim czasie czytać / słuchac kilku polityków z KO, SLD etc. potrafiących wymienić kilka dobrych / względnie dobrych ustaw PiSu i to nie tylko tak oczywistych jak pierwsze działania covidowe czy "ukraińskie".

Ale teraz to juz "po ptokach"...  Okreslenie "totalna opozycja" to byl strzal kolano PO, ktory dal PiS'owi idealna bron w kampani wyborczej... byloby glupota ni skorzystac z talkiej wtopy.  A na przestrzeni lat PO nie bylo w stanie okreslic sie dokladnie kogo i co reprezentuje - lewice? centro-prawice? centro-lewice? rolnikow? Wszystkich tylko nie PiS?  Co reprezentuje PO moze byc kompletnie jasne dla wyborcow PO, ale by wygrac to trzeba przekonac niezdecydowanych - no i tutaj chyba ten przekaz nie jest juz taki oczywisty.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przymar napisał(a):

A VAT na żywność ciągle obniżony. To dopiero będzie strzał inflacyjny.

To prawda, po wyborach trzeba mocno trzymac się za portfele. Będzie srogo w zakresie żywności, paliwa, prądu, kosztów utrzymania. W zależności od wyniku  USD/EUR/CHF może również poszybować w górę. Do tego może nastąpić całkowita rezygnacja z KPO.... ciekawe czasy nas czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek323 napisał(a):

To prawda, po wyborach trzeba mocno trzymac się za portfele. Będzie srogo w zakresie żywności, paliwa, prądu, kosztów utrzymania. W zależności od wyniku  USD/EUR/CHF może również poszybować w górę. Do tego może nastąpić całkowita rezygnacja z KPO.... ciekawe czasy nas czekają.

Ciekawe - nie. Raczej bardzo kiepskie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przymar napisał(a):

Musisz częściej wracać z pracy.

 

:biglol:  Dzisiaj rano jadąc pracy spojrzałem na pylon i ... cena trzyma się i ani drgnie - znaczy .... ustabilizowała się :biglol:

 

 

 

 

 

 

Co jak co, ale takich cyrków to jeszcze nie było .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2023 o 08:48, przymar napisał(a):

A VAT na żywność ciągle obniżony. To dopiero będzie strzał inflacyjny.

Ciepły wrzesień mamy, duża nadpodaż będzie.

 

NBP odpowiada za  wzrost 1/5 ceny żywności (mówimy o deprecjacji złotówki) reszta to czynniki makro (pandemia się skończyła, wpływ wojny maleje ale nadal widoczny, frachty najtańsze od kilku lat - jedno cyfrówka jak nic.

 

 

 

Edytowane przez dako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

 

:biglol:  Dzisiaj rano jadąc pracy spojrzałem na pylon i ... cena trzyma się i ani drgnie - znaczy .... ustabilizowała się :biglol:

 

 

 

 

 

 

Co jak co, ale takich cyrków to jeszcze nie było .... 

Bo jechałeś DO pracy. Będziesz wracał - będzie taniej. Serio. Mówię to ja, wróżbita Daniel O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leto napisał(a):

Niech ktoś wyjaśni o co chodzi  ze zbożem z Ukrainy.
Czy to znowu nasi przed wyborami troszczą się o głosy rolników?

Jest szansa, że  o to chodzi, natomiast ja kompletnie nie rozumiem tej bezradności - jak można nie umieć odpłatnie przetransportować tego zboża przez nasz kraj w sposób kontrolowany z punktu A do B ? 

To dla mnie jest zupełnie niewyobrażalne.  :facepalm:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jpol napisał(a):

Ja to w sumie nie wiem, czy to nie ruch pod szerszą, nie zaangażowaną bezpośrednio publikę, bardziej niż rolników.

Ja powiedziałbym nawet, że o tym dyskutują nie tylko zabetonowane elektoraty PiSu i KO :P, bo wiadomość poszła w Świat, poza granice Kraju. ;) 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Blixten napisał(a):

natomiast ja kompletnie nie rozumiem tej bezradności - jak można nie umieć odpłatnie przetransportować tego zboża przez nasz kraj w sposób kontrolowany z punktu A do B ? 

To dla mnie jest zupełnie niewyobrażalne.  :facepalm:

 

Można monitorować jeden pojazd z paliwem, ale nie dało się sprawdzić, gdzie znikają całe pociągi i miliony ton towaru 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... Ktoś wtajemniczony sprowadził te gigantyczne ilości zboża bez atestów i wpuścił na rynek, teraz nie wiadomo kto i jak, wszystko oczywiście tajne 

A na koniec podwójna korzyść, raz że zarobili, a teraz jeszcze przed wyborami grają pod publikę konserwatywną i ściągają ich głosy przez wywołanie konfliktu z Ukrainą 

  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...