Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

Zakrawa na cud, że udaje im się podbijać kosmos

 

Czasami właśnie przez to się nie udaje. Orbiter NASA za kilkaset milionów dolców pod koniec zeszłego wieku walnął o powierzchnię Marsa, bo ktoś lotny zaprogramował go na jednostki imperialne, zamiast na standardowy system metryczny używany w NASA. I się nie zgrało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

Zakrawa na cud, że udaje im się podbijać kosmos...a tym bardziej współpracować z agencjami kosmicznymi pracującymi w metrycznym i w kosmosie już wszystko pasuje. 

Czasem się nie udaje, jak z Mars Climate Orbiter, kiedy NASA pracowała na metrycznych (co jest ich wewnętrznym standardem), a Lockheed Martin będący wykonawcą „zapomniał” w swoim oprogramowaniu dokonać konwersji na metryczne - wyszło to podczas nieudanego lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adi napisał(a):

 

Czasami właśnie przez to się nie udaje. Orbiter NASA za kilkaset milionów dolców pod koniec zeszłego wieku walnął o powierzchnię Marsa, bo ktoś lotny zaprogramował go na jednostki imperialne, zamiast na standardowy system metryczny używany w NASA. I się nie zgrało ;) 

 

2 minuty temu, aflinta napisał(a):

Czasem się nie udaje, jak z Mars Climate Orbiter, kiedy NASA pracowała na metrycznych (co jest ich wewnętrznym standardem), a Lockheed Martin będący wykonawcą „zapomniał” w swoim oprogramowaniu dokonać konwersji na metryczne - wyszło to podczas nieudanego lądowania.

Czyli NASA jednak jako standard przyjmuje metryczne. Wydawało mi się to oczywiste ale mimo wszystko miałem wątpliwości...w końcu to Amerykanie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

 

Zakrawa na cud, że udaje im się podbijać kosmos...a tym bardziej współpracować z agencjami kosmicznymi pracującymi w metrycznym i w kosmosie już wszystko pasuje. 

Można więc śmiało wysnuć wniosek, że gdyby nie system imperialny w NASA, już dawno skolonizowali byśmy Marsa. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno narracja telewizji propagandowej głosi o pięknej pogodzie, jako przyczynie przyjazdu takiej masy ludzi do Warszawy. A kierunek przyjazdu to oczywiście ZOO ;)

 

Poniżej kolejka do właśnie tego ZOO. Coś powinni z tym zrobić, pewnie Trzaskowski sępi na obsługę i za mało kas jest otwartych... ;)

 

Zdjęcie

  • Super! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi napisał(a):

Poniżej kolejka do właśnie tego ZOO. Coś powinni z tym zrobić, pewnie Trzaskowski sępi na obsługę i za mało kas jest otwartych... ;)

 

Wina Tuska.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, euyot napisał(a):

To akurat fakt. 

Pogoda była zacna.

 

Który miałeś numerek do ZOO w tej kolejce? ;)

 

Ciebie nie rozluźnia propaganda ściekowej telewizji? 

Mnie bardzo, szczególnie takie absurdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choopie. 

Nie mam tv od 2015 roku. 

Nie oglądam głównego ścieku od kilku lat.

 

Propagandy nie trawie bez względu na kolor. 

 

Szukam miejsc od niej wolnych. Jak ten wątek. 

 

W niedzielę odpoczywaliśmy po sobotnich zawodachB)

  • Zdrówko! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, euyot napisał(a):

Choopie. 

Nie mam tv od 2015 roku. 

Nie oglądam głównego ścieku od kilku lat.

 

Propagandy nie trawie bez względu na kolor. 

 

Szukam miejsc od niej wolnych. Jak ten wątek. 

 

W niedzielę odpoczywaliśmy po sobotnich zawodachB)

 

To tak jak ja. Często jednak można się spotkać z brakiem zrozumienia.

 

9 minut temu, BartD napisał(a):


 

A jak policzycz odwrotność paralaksy heliocentrycznej danego obiektu wyrażonej w sekundach łuku?

 

To proste. Używasz przekształconego wzoru na pole powierzchni hiperbolojdy parabolicznej rozciągniętej na butelce Kleina.

  • Super! 1
  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...