Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

 
przecież widać że przyczepa będzie miała mniej niż 600 kg, bo upuścił powietrza z opon:mrgreen:
choć ja bym podpowiedział żeby napompował wodorem

Helem. Wodór ucieka przez gumę. Ale najlepiej próżnią napełnić bo jest jeszcze lżejsza niż każdy gaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jkarp napisał:


Helem. Wodór ucieka przez gumę. Ale najlepiej próżnią napełnić bo jest jeszcze lżejsza niż każdy gaz

To próżnią da się coś napełnić? :)

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adi napisał:

 

żarówkę ;) 

Jak wyssiesz z niej gaz szlachetny, żeby powstała próżnia, to szybko ta żarówka imploduje :)

 

6 minut temu, Neutrino33 napisał:

przestrzeń niewypełnioną juz czymś innym we Wszechświecie...w sumie próżnia jest dosyć powszechnym "wypełniaczem" przestrzeni :rolleyes:

Próżnią nie da się czegoś wypełnić, bo to jakbyś chciał powiedzieć że do szklanki chcesz nalać pustki. Ona powstaje po zabraniu stamtąd wszystkiego innego, czyli czynności odwrotnej do napełnienia czegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skwaro napisał:

Jak wyssiesz z niej gaz szlachetny, żeby powstała próżnia, to szybko ta żarówka imploduje :)

 

Próżnią nie da się czegoś wypełnić, bo to jakbyś chciał powiedzieć że do szklanki chcesz nalać pustki. Ona powstaje po zabraniu stamtąd wszystkiego innego, czyli czynności odwrotnej do napełnienia czegoś :)

A jakiż to gaz szlachetny wypełnia żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, suberet napisał:

A jakiż to gaz szlachetny wypełnia żarówki?

Żaden :) W nich jest gaz obojętny a ja napisałem bzdurę :)

 

EDIT: sprawdziłem, są też żarówki próżniowe. Idę do kąta się wstydzić :P

Edytowane przez skwaro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, skwaro napisał:

Próżnią nie da się czegoś wypełnić, bo to jakbyś chciał powiedzieć że do szklanki chcesz nalać pustki. Ona powstaje po zabraniu stamtąd wszystkiego innego, czyli czynności odwrotnej do napełnienia czegoś :)

Ale jednak mówi się, że przestrzeń wypełnia próżnia, tak dla zaznaczenia, że nie ma tam właśnie jakiejś innej materii czy gazu. Kwestia semantyki...ale w sensie czysto fizycznym wszyscy wiemy jak jest :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maross napisał:

U mnie nie pasuje. Mam Legacy w kombiku a nie mam dzieci emoji2957.png

1) Czy masz co do tego stuprocentową pewność? :rolleyes:

2) Może chciałbyś mieć i dlatego jeździsz Legacy w kombi ;)

3) Mnie też zawsze jarały kombiaki, nawet wtedy kiedy o dzieciach pojęcia nie miałem :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Neutrino33 napisał:

Ale jednak mówi się, że przestrzeń wypełnia próżnia

To taka proteza dla podświadomości, która według psychologii nie ogarnia takich tematów jak: nie, nic, próżnia, nieskończoność.

Edytowane przez eurojanek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nasuwa się pytanie: czym jest w takim razie przestrzeń? Bo skoro przestrzeń jest obszarem, w którym zachodzą zjawiska fizyczne, to próźnia która nie zawiera materii ani energii nie jest przypadkiem przeciwieństwem przestrzeni?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nasuwa się pytanie: czym jest w takim razie przestrzeń? Bo skoro przestrzeń jest obszarem, w którym zachodzą zjawiska fizyczne, to próźnia która nie zawiera materii ani energii nie jest przypadkiem przeciwieństwem przestrzeni?

Przeciwieństwem przestrzeni jest ciasnota. Tam nie zachodzą żadne zjawiska bo nie ma wystarczająco dużo miejsca. Ciasnota to jakby punkt ale trójwymiarowy.
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...