Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Kukson napisał:

Czepiasz się. Koleś podpisuje 2mld na telewizje publiczną, a później bierze udział w wyzwaniu w którym celem jest zebranie pieniędzy na służbę zdrowia :D

 

 

Żeby nie było OT ale w temacie #hot16challenge

 

 

vcslKSkC8E9eZVFHsTa6pwRCbIV36oQA.jpg

 

zostawię tu jako komentarz:

Cytat

"Czy właśnie prezydent naszego kraju nominował premiera naszego kraju do wzięcia udziału w akcji, której celem jest pomaganie służbie zdrowia, ponieważ nasz kraj sobie nie daje rady?" - spytał Tede i był to najgłośniejszy monolog w Polsce w ostatnich dniach.

Nagle wielki rechot! No tak, rzeczywiście! Tak właśnie jest! Ale jaja! Zarechotali dziennikarze i ich czytelnicy! Przypomina to baśń "Nowe szaty cesarza", tylko w roli dziecka wystąpił starszy już raper. Nie wiem, czy dzisiaj ktoś jeszcze czyta Andersena, czy już tylko "Psi Patrol" jest grany, ale jakby co: polecam.

Otóż od ponad 20 lat politycy angażują się w akcje pomocy służbie zdrowia, która nie daje sobie rady - wspierają mniej lub bardziej intensywnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nigdy wcześniej nie robiono z tego zarzutu, raczej atakowano tych polityków, którzy od WOŚP się odwracają. Akcję Jerzego Owsiaka, której sam jestem fanem od pierwszej edycji wspierali wszyscy prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski oraz Andrzej Duda. Wspierali ją też intensywnie urzędujący premierzy, jak Kazimierz Marcinkiewicz czy Donald Tusk.

Czy WOŚP powstała dlatego, że w polskiej służbie zdrowia jest zajebiście?

Nie, WOŚP nie powstała dlatego.

Czy przez ponad XX lat ktoś postawił politykom zarzut, że wspierają WOŚP, zamiast zorganizować pieniądze dla służby zdrowia inaczej?

Nie, nikt nie stawiał takiego zarzutu.

Moim zdaniem, tak zupełnie na logikę, jest znacznie normalniejszym, że kraj "nie daje sobie rady" w czasie niespodziewanej pandemii, niż to, że nie daje sobie rady strategicznie, rok w rok. Pozostaje jednak pytanie, czy Tede ma rację, że "nasz kraj sobie nie daje rady", bo osobiście nie mam takiego wrażenia, a już zupełnie nie mam wrażenia, że zebrane przez raperów 1,5 miliona złotych cokolwiek w kwestii "dawania sobie rady" zmienia. Jak patrzę na polską służbę zdrowia - permanentnie niedoinwestowaną - to jednak akurat póki co dała sobie radę zaskakująco dobrze: nie składujemy chorych w salach gimnastycznych, a trupów nie magazynujemy w chłodni na mięso.

Osobiście WOŚP wspieram zawsze. Irytuje mnie stosunek PiS-u do tej akcji, ale doceniam, że akurat Duda WOŚP-u się nigdy nie wstydził. Rap nagrany przez niego mi się nie podoba i nie wiem, o co chodzi z tym cieniem mgły, to jakiś bełkot, ale przesłuchałem kilkadziesiąt raperskich prób i nie podoba mi się połowa z nich, w piątek wypuszczę całkowicie żenującą swoją nawijkę. Jakość rapu jest tak naprawdę bez znaczenia, bo - tak sądziłem - liczy się cel.

No więc do brzegu. Gdyby ktoś próbował tu zachować konsekwencję, musiałby bić brawo tej części PiS-u, która nie wspiera WOŚP w żaden sposób, bo wówczas nie zachodzi paradoks, o którym opowiedział Tede na wstępie. Jeśli ktoś jednak cieszy się, że politycy od ponad XX lat wspierają WOŚP, a potem uważa za kuriozalne, że polityk wspiera społeczno-muzyczną akcję polegającą na zbieraniu pieniędzy, to... ktoś ma duże problemy sam ze sobą i politycznie oszalał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gumas_72 napisał:

 

zostawię tu jako komentarz:

 

Nim się rozpędzisz za bardzo w politykę wkleję komentarz autora tej akcji i jednocześnie wyzywającego PADa:

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał:

Nim się rozpędzisz za bardzo w politykę wkleję komentarz autora tej akcji i jednocześnie wyzywającego PADa:

 

autorem akcji jest chyba Solar:OO:

a Stanowski opisał i skomentował to "bekowanie, polewkę" jak dla mnie trafnie

Edytowane przez gumas_72
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skwaro napisał:

Nim się rozpędzisz za bardzo w politykę wkleję komentarz autora tej akcji i jednocześnie wyzywającego PADa:

 

Wedlug mnie zrobil ten komentarz niepotrzebnie. I paradoksalnie nim wlasnie został zaangażowany w polityke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...