Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy Legacy diesel.


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wspominał tutaj o służbowych Legasiach. Otóż rozmawiałem ostatnio z bratem i wspomniał, że ktoś z Suna podjechał do nich właśnie Legasiem i na pewno służbowym... brat się 3x pytał. :) Przyznać się, kto to?

 

Pewnie się powtórzę i jest wątek do tego, a kiedy Foryś diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUKS, no to zaczynam zbierać na zaliczkę. :mrgreen:

 

Mam nadzieję, że przez rok okaże się jake zady i walety mają silniki boxer diesel i będzie wiadomo, czy warto.

 

I jeszcze jedno pytanko, bardzo ważne dla mnie. To, że klepie na zimno, to zrozumiałe, ale powiedzcie mi, czy słychać gang boxera (w aucie) w czasie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa audio w kierownicy RZĄDZI i bardzo mi jej brakuje w moim OBK

Dlaczego? Dla mnie to naprawdę gadżet!!!Osobiście wolę ściszyć radio przy użyciu gałki niż naciskając przycisk na kierownicy. Tylko MUTE wykorzystuje na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Dla mnie to naprawdę gadżet!!!

 

Hmmm a dla mnie to bardzo ważny element wyposażenia. Gdżetem dla mnie są komputery pokładowe wyswietlające % przyśpieszenia czy pokazujące spalanie w formie słupków czy zapełniającch się kółek. Sterowanie sprzętem w kierownicy powoduje, że nawet na chwilę nie odrywam wzroku od jezdni a

Osobiście wolę ściszyć radio przy użyciu gałki niż
powoduje, że jednak to się dzieje.

 

Oglądałem specyfikację i zdjęcia na stronie SIP-u. Bardzo rozsądnie skalkulowana cena jak za taki samochód i z tym wyposażeniem. Gdyby jeszcze była wersja z automatem to byłoby już super. A tak apropos: czy przewidywany jest automat do diesla? Gdybym miał kupować samochód rodzinny to tylko z automatem.

A co do spalania które zostało przedstawione to jest ono jak najbardziej realne. W mondeo TDCi 130 KM w mieście NIGDY nie udało mi się przekroczyć 8,3 l/100km a trasa Warszawa-Brno-Warszawa pokonana z średnią prędkośią 114 km/h w 4 osoby + lekki bagaż 6,3 l/100km. Wiem, że te silniki do super oszczędnych nie należą w związku z tym podane wcześniej spalanie diesla w Subaru uważam za jak najbardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, no właśnie, KWIATEK, przedstawił najważniejszy aspekt - bezpieczeństwo, które dzięki temu gadżetowi wzrasta :smile: Ja słucham muzyki głownie z płyt i co chwila majstruje tym niezbyt wielkim przyciskiem od przewijania, który znajduje się za gałką zmiany biegów, a do którego nie jest najłatwiej dotrzeć mając na maksa odsunięty do tyłu fotel.

Chyba przycisk MODE tez znajduje się na kieronwicy MOMO w legacy/outbackach ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przewidywany jest automat do diesla?

 

podobno tak

 

Chyba przycisk MODE tez znajduje się na kieronwicy MOMO w legacy/outbackach ?

 

tak

 

Sterowanie sprzętem w kierownicy powoduje, że nawet na chwilę nie odrywam wzroku od jezdni a

 

bezpieczeństwo, które dzięki temu gadżetowi wzrasta

 

sie pod tym podpisuje! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też nie widzę nizego niezwyczajnego w spalaniu. Pełgot 406 2.0HDI 140KM - średnia z 30kkm 7.2 przy 90% w mieście stołecznym -a lekkiej nogi nie mam. Trasa W-wa - Ljubljana i nazad w 3 osoby i max bagażu ze średnią 110 (przelotowa na hajłejkach 140-150) 6.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chociaż zbliży się do tych wyników, będzie super. A4 średnio 8,0 (głównie miasto), na długich trasach 7,7 (jazda w góry). Teraz po ustawieniu wielu znaków o radarach, spadło do 7,3. Jak jadę przez Niemcy jeszcze więcej - ze zrozumiałych względów.

Pozdrawiam, ac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o elektronice, komputerkach, chamowniach - wyobraź sobie że nawet grzechotnika można podkręcić

No ale napędu na tył dzięki temu nie dostanie, a bez tego zachowuje się jak zwykła ośka - czyli delikatnie mówiąc mało przyjemnie. Przynajmniej ja takie wrażenie odnoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest planowana 6-biegowa skrzynia w Legasiu do diesla??

 

Co wy na te 6 biegów tak się napaliliście ... w Dieslu !?

Jak dla mnie to potrzebne są w takiej ilości żeby podczas przyspieszania z nudy nie umrzeć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o elektronice, komputerkach, chamowniach - wyobraź sobie że nawet grzechotnika można podkręcić

A co się tam robi? Bo w teatrze na przykład, to się człowiek odchamia. A to jest coś odwrotnego? Może mecz piłkarski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...