Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy Legacy diesel.


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn, że gdy np odpalisz auto na zimnie, to nie będzie się kopcić z rur tylko spod tłumików ... tak jakby były dziurawe :mrgreen::mrgreen::mrgreen: :?:

Widzialem ostatnio cos takiego w Mercu jakiejs wyzszej klasy i z wiekszym silnikiem, ale myslalem, ze ktos po prostu sobie zalozyl jak kretyn koncowki, a rur nie "wyprostowal" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale rury wydechowe, które nie są wydechowe :!: :?: ... kojarzy mi się to z supersportową Calibrą z potężnym poczwórnym wydechem z którego kopci ino jedna - najmniejsza rurka i zderzakiem spawanym w garażu :mrgreen: albo ze stoiskiem tuningowym Norauto :mrgreen: Jak już pisałem: wieś śpiewa i tańczy :lol:

 

[ Dodano: Sob Mar 29, 2008 2:42 pm ]

I z głównych wad to znalazłem tylko tą (poza tą, rzecz jasna, że to jeździ na gnojówce :wink: ). Oprócz wyniełbym brak sterowania audio w kierownicy i brak automatu (albo może chwała Bogu, że brak jakby mieli do kolejnego auta wsadzić swoją "sprawdzoną konstrukcję" :grin: ). Tak naprawde to chętnie bym pojeździł takim dieslem, który spala 5L mniej od mojego benzyniaka :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdilem i powiem jak jest cieply to nie slychac ze to diesel jest chyba cichszy od mojego 2,5 MY05 ale w zakretach nie tak przewidywalny ja moj cale szczescie ma VDC. Z pewnoscia przez przyciezki Motor no i hamulce sa naprawde dobre. Uwazam ze jest to bardzo udane auto i pierwszy diesel ktorego bym nie rozpznal jako takiego stojac obok po warunkiem ze motor jest cieply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał o ile pamiętam, że od benzynowego jest cięższy zaledwie 17kg.

 

chyba jednak ok 100kg. Wedlug danych technicznych diesel jest o 100 do 160kg ciezszy od 2.0 benzyny i 80 do 140kg od 2.5 (masa wlasna diesla jest podana jako 1460 - 1520 ). podobno jest to mniejsza roznica, niz w przypadku konkurencji, ale nie chce mi sie teraz szukac danych i porownywac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie przy w miarę stałych prędkościach 140-150 to STi pali 10/100, więc nie ma się co podniecać.

 

Taki diesel będzie palił 1-2 litry mniej od 2.0 benzyny, jeśli ktoś dużo jeździ to pewnie będzie chciał. Ale chyba przeglądy droższe?

 

Jedyny plus taki, że może będzie trochę bardziej dynamiczny od mułowatego 2.0 i bardziej (moje ulubione słowo w prasie motoryzacyjnej :mrgreen: ) elastyczny.

 

Co nie zmienia faktu, że diesle to zło - i za niedługo taka naklejka zagości na klapie mojego wozu:

 

tdiex4.jpg

 

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał dla siebie i jeszcze dla kolegi, więc mogę też dla Ciebie i Ci puścić pocztą :)

 

Bardzo prosze! Odwdziecze sie przy najblizszej okazji. Z gory wielkie dzieki.

owoc666 Będę wdzięczny za 2 sztuki. Odbiór osobisty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś zweryfikował te spalanie które było podawane na jakimś poziomach bliskich cudów

Masz na mysli STI herrkam'a :cool: ? :mrgreen:

 

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 9:07 pm ]

Na autostradzie przy w miarę stałych prędkościach 140-150 to STi pali 10/100, więc nie ma się co podniecać.

aki diesel będzie palił 1-2 litry mniej od 2.0 benzyny

A moze 3-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal, ze sam silnik jest tylko 17kg ciezszy, a moze Legacy w wersji diesel ma wiecej [moderator czuwa] podokladanych?

 

nie, wyposazenie zblizone. A watpie zeby skrzynia wazyla tyle wiecej.

 

Taki diesel będzie palił 1-2 litry mniej od 2.0 benzyny, jeśli ktoś dużo jeździ to pewnie będzie chciał

 

no nie wiem. Dzisiaj jechalem 70km, z czego jakies 55 na autostradzie. Na tejze 140 licznikowe, a na pozostalych drogach tyle ile wolno bylo czyli 60 w ter zabudowanym na zmiane z przyspieszaniem do 100. Spalanie wyszlo 6.2 8)

 

btw, owoc nie mysleliscie moze o tym, zeby otworzyc pododdzial 3GEN we Wloszech? Fajny adres strony internetowej moznaby stworzyc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem. Dzisiaj jechalem 70km, z czego jakies 55 na autostradzie. Na tejze 140 licznikowe, a na pozostalych drogach tyle ile wolno bylo czyli 60 w ter zabudowanym na zmiane z przyspieszaniem do 100. Spalanie wyszlo 6.2 8)

 

 

To 2.0 benzyną byłoby jakieś 7-8 / 100.

 

Ale może ten diesel przynajmniej szybszy jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...