Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy Legacy diesel.


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

alez nic nie wymyslam, spalanie mi sie podoba, tylko fajniej by sie to czytalo jak by bylo zatytuowane 'reklama' albo cos ;-) (i jedynie to mialem na mysli piszac)

 

Co do reszty wstrzymam sie

albowiem jego forma nie odpowiada przyjętym w realu obyczajom. A ja, cóż, trochę starej daty jestem.

 

Dla mnie EOT. ;-) Czepliwy dzisiaj poprostu jestem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Panie R.

Przy 103 na godzinę średnio, uważam, że podany wynik jest mało realny. Przejechałem w swym życiu ponad 1 mln km i mogę z całą mocą powiedzieć, że są prawdy, półprawdy, tyz prowdy, g. prawdy i dane statystyczne :lol: .

Reasumując. Albo rzeczona osoba jechała przez TYLKO kilka km z max. podaną przez Nią prędkością i resztę trasy około 100 km/godz., albo ...

Ech. Po co to ciągnąć.... :cool: :mrgreen:

 

Formę wypowiedzi pominę ...

Z tą matematyką trafiłem - przepraszam :oops: Nie sądziłem, że jest Pan na tym punkcie aż tak czuły...

Dla wyjaśnienia - jeżeli średnia na 690 km wyszła 103 km/godz, to jest oczywiste, że maksymalna podana prędkość była osiągnięta chwilowo ...

 

Sugeruję też zapoznanie się z wczorajszą prognozą pogody - wiał silny wiatr z zachodu :mrgreen:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
On nie jechał, to ziemia się pod nim przesuwała :twisted: :razz:

 

Czyli, w naszym położeniu na Ziemi .... ponad 1500km/godz (bez uwzględnienia ruchu wokół słońca) :mrgreen:

Na szczęście nie było Policji :idea: :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formę wypowiedzi pominę ...

:shock:

Pan wybaczy, lecz nie rozumiem....

Czym poczuła się Dyrekcja urażona?

 

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 6:50 pm ]

Obrazek

 

Przy 70 - 90 bywa i mniej ....

(Olkusz - Kraków)

 

Pozdrowienia

Ostatnio Legacy jechałem. Prosze uwierzyć, że 9,6 na setkę uzyskalem na okolo 200km nie przekraczając 120 na godzinę, więc w to zdjęcie, a nade wszystko ten przytaczany mail trudno uwierzyć.....

2.0 corollą zrobiłem ponad 140 kkm i poniżej 6l nie zszedłem w normalnej jeździe. Na autostradzie (do 160 max., częściej około 130-140) to około 7-7,5 na 100km

Accord około 7,5 na setkę. Przejechał 160 kkm bez wymiany czegokolwiek poza rzeczami eksploatacyjnymi.

Pozdrawiam zauroczonego nadawcę maila.

EOT. Raczej. :mrgreen:

P.S. Sądzę, że jest Pan zadowolony, że chcę się na OBK przesiąść.... :twisted:

 

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 6:52 pm ]

Przy 70 - 90 bywa

na odcięciu?

 

Przepraszam. Nie mogłem się powstrzymać....

:mrgreen::mrgreen: :wink:

Legacy około 2l przy hamowaniu silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Panie R.

taka forma zwracania się do innej osoby nie jest w kulturalnych kręgach przyjęta.

Ale nie uraził mnie Pan ....po prostu na naukę nigdy za późno :razz:

 

Nie twierdzę też, że Pan będzie osiągał podobne zużycie paliwa. To zależy od wielu czynników, a szczególnie ... kierowcy.

Ponadto opisywane było Legacy (limuzyna), nie OBK.

 

Jakie będzie zużycie paliwa w Polsce w normalnych warunkach - zobaczymy.

Tak z ciekawości sprawdziłem, czy poruszając się w tempie inych samochodów można spalić zdecydowanie mniej. Można. Pamiętając jednak, że droga w kierunku K. z Olkusza, tak jakby odrobinę z górki była :wink:

 

Dla mnie EOT - obowiązki wzywają i muszę wyjeżdżać ...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Legacy jechałem. Prosze uwierzyć, że 9,6 na setkę uzyskalem na okolo 200km nie przekraczając 120 na godzinę, więc w to zdjęcie, a nade wszystko ten przytaczany mail trudno uwierzyć.....

2.0 corollą zrobiłem ponad 140 kkm i poniżej 6l nie zszedłem w normalnej jeździe. Na autostradzie (do 160 max., częściej około 130-140) to około 7-7,5 na 100km

Accord około 7,5 na setkę. Przejechał 160 kkm bez wymiany czegokolwiek poza rzeczami eksploatacyjnymi.

Pozdrawiam zauroczonego nadawcę maila.

EOT. Raczej. :mrgreen:

 

Volvo V40 rok 2003. 1.9 turboklekot (chyba od renault o ile dobrze pamiętam). Zrobiliśmy nim około 60kkm i spokojnie dawało się poniżej 6 zejść. Około 5.7-6.3 spalanie oscylowało przez większość czasu. Jazda dosyć energiczna ale nie upalanie. BTW, całkiem fajne auto to było, lubiłem je - pomimo że rozbujane ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujecie dorównać Lechowi (co się obraża na kogoś non stop)? :lol:

 

Temat jest bardzo dobry, bo zapowiada się udany silnik. A dane i tak zweryfikuje życie.

Jeden będzie chciał wykazać, że pali dużo, inny że mało - da się to z każdym silnikiem. :mrgreen:

 

d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta: za 1.5 roku kończy się leasing na BMW 120d. Na dzień dzisiejszy jestem z bawarskiego produktu średnio zadowolony. Jeśli będę mógł go zastąpić Subaru - świetnie. Pozostaje mi cieszyć się, że to jeszcze 1.5 roku - życie zweryfikuje czy należy zmienić producenta transportera (choć na wejściu 177KM by BMW vs 150KM by Subaru :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem diesla Subaru to troche przesadzone ale w porownaniu do benzyniaka to bajki. Producent podaje 8.7s do 100km/h - calkiem niezle. Ciekawi mnie jak jest z podatnoscia diesla boxera na tuning? Jest cos na ten temat wiadomo? Mam nadzieje, ze nowy dieselek bedzie rownie pod tym wzgledem genialny jak hondowskie i-CTDi

 

Na dzień dzisiejszy jestem z bawarskiego produktu średnio zadowolony

Why? Wydawalo mi sie, ze 2.0d bawary to swietny motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...