Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, pumex1 napisał:

Ja przy okazji podpytam - czy AMD Ryzen serii 3-9 w wydajności/możliwościach odpowiadają Intelowskim "i3-i9" o takich samych numeracjach?

Chodzi Ci o oznaczenia procesorów czy zegary?

Przy podobnych zegarach prędkość jest podobna - w niektórych zadaniach ciut szybszy jest Intel, w wielu Ryzen.

Spora różnica jest w poborze energii - AMD aktualnie odwali tą samą robotę mniej się grzejąc/pobierając mniej energii.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rutra80 napisał:

Chodzi Ci o oznaczenia procesorów czy zegary?

chodzi mi czy kupując Ryzena 7 lub Intela 7 do zastosowań home office + gaming wybieram pomiędzy praktycznie tym samym, czy jednak wskazanie jest z przewagą.

Mam  ASUS ROG 750JS, który dawał kiedyś czadu, nadal radzi sobie bardzo dobrze, ale za rok-dwa przyjdzie pomyśleć o zmianach, bo to już paroletni sprzęt. 

Mam sentyment do serii ROG, a ta ma i7 w moim modelu, ale nie zamykam się na inne opcje. Tylko szczerze mówiąc nie do końca mam obecnie wiedzę jak porównywalne są procki i grafika w lapkach gamingowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok-dwa wiele może się zmienić.

Osobiście brałbym Ryzena bo w tych samych pieniądzach może być szybszy, mniej się grzać, i dłużej chodzić na baterii.

Ale mam jakiś taki subiektywny przesąd że Intel to jednak bardziej stabilna platforma i innym dla świętego spokoju zawsze polecam Intel...

No i dochodzi tu jeszcze kwestia grafiki - jak ktoś uznaje tylko nVidię to większy wybór jest z Intelem niż Ryzenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 15:56, Kytutr napisał:

Thinkpady to trochę takie Subaru wśród laptopów ;)

Sam mam T61 (z Linuksem genialny jako maszyna do pisania), X240 (maszyna do pisania i przeglądania netu) oraz P53 (obróbka zdjęć i filmów). A do tego jeszcze 3 "pracowe" Thinkpady.

Chciałbym mieć możliwość mieć tyle Subaru :D

 

 

Ja mam 15-letnie X60 z dołozonym RAM-em i dyskiem SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orear napisał:

Szukam godnej polecenia listwy z osobnymi wyłącznikami dla gniazd. Ktoś używa takiego gadżetu? ;) 

Brachol korzysta z takiej , ale do tej pory nie wie czemu kupił coś takiego :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ipsx82 napisał:

Brachol korzysta z takiej , ale do tej pory nie wie czemu kupił coś takiego :biglol:

Siedzę w mieszkaniu przy biurku gdzie mam wpięty laptop, pc, telefony, tablety i inne słuchawki w jedną listwę kiedy się ładują... Dla własnej wygody chciałbym nie musieć ciągle wpinać/wypinać ładowarek tylko robić sobie klik-klik i zostawiać te adaptery non-stop wpięte. :P To jest kwestia tylko i wyłącznie mojej wygody celem stworzenia jakby takiej małej stacji dokującej do wszystkich moich urządzeń, które ładuję. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś robił instalacje z windowsa 10 wersji 19 coś tam do wersji 21 coś tam? Ile mniej więcej to trwa. Wczoraj wieczorem puściłem i do rana doszło do 99% i do teraz tak wisi i nie wiem czy faktycznie jakiś końcowy proces trwający dłużej czy coś stanęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radekk napisał:

Ktoś robił instalacje z windowsa 10 wersji 19 coś tam do wersji 21 coś tam? Ile mniej więcej to trwa. Wczoraj wieczorem puściłem i do rana doszło do 99% i do teraz tak wisi i nie wiem czy faktycznie jakiś końcowy proces trwający dłużej czy coś stanęło.

 

czasami potrafi się zawiesić

resetnij na ostro

po resecie albo wycofa aktualizację, albo dokończy

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Turbo napisał:

To trwa max pół godziny na sprzęcie który spełnia wymagania

u mnie jednak coś nie chcę, 3 razy puszczałem i za każdym razem to samo, dochodzi do 99% i koniec.

Wymagania raczej spełnia skoro w ogóle rusza, zresztą uruchamiając sprawdza i wyświetla komunikat "Gratulacje, ten komputer spełnia wymagania zgodności."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczałeś przez aktualizacje systemowe? U mnie cały czas wysypywał się. Nic nie szło z tym zrobić. Pomogło ściągnięcie zew. apki do aktualizacji. Szło dość długo (koło godziny?) ale poszło (na E3-1230 v2, 16GB RAM i SSD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię pobierając plik ze strony https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

przez Windows update nie robi, od dłuższego czasu pojawia się komunikat Oprogramowanie jest nieaktualne, ale nic nie pobiera ani nie można kliknąć.

U mnie i5 6200U, 12GB RAM i SSD, jak dochodzi do 99% to jeszcze przynajmniej kilka godzin zostawiałem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sambor napisał:

Masz adres IP z którego wychodzi bardzo duża ilość requestów do googla. Nie masz włączonego jakiegoś VPNa?

czasami przy normalnym szukaniu jak patrzyłem na zasadzie "kopiuj wklej wyszukaj" po kilku razach mnie zapytało czy na pewno nie jestem botem

Nie jest to nic niepokojącego, może po prostu chłop  przegląda części po numerach :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...