Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy w kwestii hardware'u w dzisiejszych czasach to się pecety jeszcze naprawia czy kosz i kupujemy nowy? Bo wpadłem z obiegu parę lat temu jeśli chodzi o wiedzę komputerowa. 

Ewentualnie może ktoś ma pomysł jak to ugryźć: pecet staje dęba w trakcie uruchamiania Windowsa. Mam 2x HDD z różnymi systemami, w obu przypadkach to samo, również uruchamiając z DVD recovery. Stara dobra metoda w stylu wyciąg po kolei i podmień komponenty nic nie dała. Wiem że miewal w przeszłości jakies problemy niebiesko ekranowe z powodu portów USB. Przed wywaleniem warto jeszcze coś sprawdzić, czy od razu go do bioodpadow dawać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Panowie czy w kwestii hardware'u w dzisiejszych czasach to się pecety jeszcze naprawia czy kosz i kupujemy nowy? Bo wpadłem z obiegu parę lat temu jeśli chodzi o wiedzę komputerowa. 
Ewentualnie może ktoś ma pomysł jak to ugryźć: pecet staje dęba w trakcie uruchamiania Windowsa. Mam 2x HDD z różnymi systemami, w obu przypadkach to samo, również uruchamiając z DVD recovery. Stara dobra metoda w stylu wyciąg po kolei i podmień komponenty nic nie dała. Wiem że miewal w przeszłości jakies problemy niebiesko ekranowe z powodu portów USB. Przed wywaleniem warto jeszcze coś sprawdzić, czy od razu go do bioodpadow dawać?


Nigdy nie psuje się wszystko. Zazwyczaj jak coś się dzieje to problem tkwi w jednym elemencie. Co podmieniałeś? Co do wyrzucania to pytanie co tam masz w tym komputerze, ale i tak pamiętaj - najprawdopodobniej tylko jedna rzecz jest do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eurojanek napisał:

Panowie czy w kwestii hardware'u w dzisiejszych czasach to się pecety jeszcze naprawia czy kosz i kupujemy nowy? Bo wpadłem z obiegu parę lat temu jeśli chodzi o wiedzę komputerowa. 

Ewentualnie może ktoś ma pomysł jak to ugryźć: pecet staje dęba w trakcie uruchamiania Windowsa. Mam 2x HDD z różnymi systemami, w obu przypadkach to samo, również uruchamiając z DVD recovery. Stara dobra metoda w stylu wyciąg po kolei i podmień komponenty nic nie dała. Wiem że miewal w przeszłości jakies problemy niebiesko ekranowe z powodu portów USB. Przed wywaleniem warto jeszcze coś sprawdzić, czy od razu go do bioodpadow dawać? :)

 

Zależy od parametrów i do czego używane. Jeśli parametry używalne to naprawia się nawet laptopy.

Staje zawsze w tym samym miejscu?

Jeśli siada nawet DVD recovery to obstawiałbym RAM.

Kondensatory na płycie głównej nie są spuchnięte? Nie wyciekły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eurojanek napisał:

No tak z tym ramem obstawialem, ale robiłem wymianki i nic się nie zmieniło. Kondensatory prawda też miałem przejrzeć. Dzięki za przypomnienie :)

W którym miejscu staje? Może odpal go bez dysków np. Z pendrive’a? Jak pójdzie to dyski ssd są teraz tanie jak barszcz.

Edytowane przez kamul
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka sytuacja - w domu jest wi-fi, transmiter na parterze. Słaba recepcja w piwnicy. Do piwnicy dochodzi kabel LAN. Czy do kabla mogę wpiąć następny transmiter wi-fi? Jak on się nazywa - modem, router czy jeszcze inaczej? Gdyby ktoś podrzucił link do takiego prostego urządzenia...B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 18:35, aflinta napisał:

Jeżeli kabel LAN wychodzi z istniejącego routera to wystarczy sam AP.

AP pracujący w trybie bridge inaczej bedzie to kaskada.

 

@gourmet, jak chesz mieść dokładnie taką samą sieć po wifi w każdym pomieszczeniu to np tryb CAPSMAN w mikrotiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Laptop... taki, który można będzie w przyszłości jakoś wzmocnić, rozbudować, przebudować. Istnieje coś takiego? Opłaca się to? Ogólnie przymierzam się do kupienia nowego laptopa, zagrać też na nim chcę, ale ogrywam głównie crpg (Pathfinder w promocji jest na GOGu jakby coś) więc jakichś bebechów mieć super nie musi, niemniej jednak, nie chcę generować śmieci toteż zastanawiam się czy istnieje urządzenie, które można w przyszłości rozbudować conieco o mocniejszy procesor i grafikę, dysk... Jakieś pomysły? 
PC odpada ze względu na mobilny tryb życia i bagażnik w Legacy zawsze pełny plecaków i toreb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 22:34, pmastal napisał:

AP pracujący w trybie bridge inaczej bedzie to kaskada.

 

@gourmet, jak chesz mieść dokładnie taką samą sieć po wifi w każdym pomieszczeniu to np tryb CAPSMAN w mikrotiku.

Ostatecznie kupiłem urządzenie ze zdjęcia, podwójna funkcja - nadaje wi-fi lub odbiera wi-fi, wystarczy kliknąć. Do tego działa bez problemu pod Linuksem.

signalking.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał:

Laptop... taki, który można będzie w przyszłości jakoś wzmocnić, rozbudować, przebudować. Istnieje coś takiego?

Kiedyś Intel miał pomysł na takie kadłubki CBB (common building blocks) gdzie jest zestandaryzowana płyta główna, wyświetlacz, zasilacz.... Projekt umarł bo duzi producenci zaczęli robić taniej mniejsze i lżejsze urządzenia, na dodatek nie mają interesu w takiej standaryzacji. Jakimś wyjściem może być notebook że złączem Thunderbolt,  które umożliwia przypięcie zewnętrznej karty graficznej czy ogólnie skrzynki że złączami PCIe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia chłodzenia też dochodzi... Obudować Raspberry wiatrakami to taka słaba opcja trochę. No i musiałbym mimo wszystko mieć monitor, a to nie wiąże się już z mobilnością. Coś czuję, że mam za duże wymagania co do rynku i będę musiał zadowolić się gotowcami od MSI lub Acer'a. ;p 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wykorzystałem starego Y580 Lenovo, który miał już jakiś problem z płytą, odzyskałem z niego ekran i zrobiłem na szybko drugi monitor do laptopa (moje obecne zawłaszczyły dzieci pod pozorem „zdalnej edukacji”). Nie wygląda najpiękniej, ale działa :D

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

piszę do Was z bardzo nie typowym pytaniem. Niestety obecna sytuacja sprawiła, że zakup nowego laptopa oddala się do czasu, aż sytuacja na rynkach się poprawi...

Od ponad 10 lat używam poniższego Laptopa z którego jestem bardzo zadowolony i nie chcę jeszcze z niego całkiem rezygnować.

Dane techniczne

laptop Lenovo IdeaPad Y550 T4200 - 3GB RAM - 320GB Dysk - VLED

Parametry ekranu   
Ekran 15,6 cala,
Typ matrycy błyszcząca LED
Procesor   
Model procesora Intel® Pentium® T4200, FSB 800 Mhz
Częstotliwość taktowania 2,0 GHz
Pamięć podręczna CACHE 1 MB
Pamięć RAM   
Pamięć RAM 3 GB
Typ pamięci RAM  DDR3 1066 MHz
Karta graficzna   
Model karty graficznej nVidia®
Pamięć karty graficznej 512 MB
Wbudowane dyski   
Typ podłączenia  SATA I
Prędkość obrotowa 5400 obr/min
Oprogramowanie systemowe   
System operacyjny Windows Vista
Wersja językowa  polski
Napęd, kamera   
Rodzaj napędu Super Multi DVD+/-RW/RAM
Wbudowana kamera tak 1,3 mln pikseli
Kamera 3D Intel RealSense nie
Dźwięk   
Karta dźwiękowa zintegrowana zgodna z Intel High Definition Audio
Wbudowane głośniki 2
Wbudowany mikrofon tak
Łączność   
Łączność bezprzewodowa Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n
Karta sieciowa 10/100 Mbps Ethernet
Modem nie
Złącza/Wbudowane urządzenia   
Złącza  HDMI x 1, USB 2.0 x 3, VGA x 1, wejście mikrofonowe, wyjście liniowe audio
Czytnik kart pamięci 6 w 1
Dodatkowe informacje  TouchPad
Parametry fizyczne   
Typ laptop
Wymiary  360 x 36 x 262 mm
Niestety jest on tak irytująco wolny

 

 

, że nie da się normalnie na nim pracować czyli przeglądać stron, komunikować się itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób, aby umiarkowanym kosztem zrobić mu " tuning" ? I przystosować do dzisiejszych standardów? Tak, aby sobie w miarę z dzisiejszym internetem?  

 

Cel to szybkie wyświetlanie stron www, maili, odtwarzanie filmów i praca na minimum pięciu zakładkach.

 

Z racji tego, iż totalnie nie siedzę w tym temacie ciekaw jestem czy jest jakiś sposób na taki leciwy sprzęt : )

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na szybko - jak wyłączyć sterowanie wskaźnikiem (myszki) z klawiatury?  Powraca co pewien czas - pewnie jakiś skrót durny, ale irytuje jak cholera. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...