Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, aflinta napisał:

Czy była jakaś aktualizacja systemu po której pojawił się problem? Spróbuj zaktualizować sterownik do karty Wi-Fi by nadążał za zmianami w systemie.

Kocham to forum

wielkie dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aflinta napisał:

Podaj model płyty i model kości pamięci i może uda się dojść co i jak. Tą ilość pamięci gdzie sprawdzasz?

dell produkt płyty głównej  0D288YY wersja płyty głównej A03 . pamięć sprawdzam w bios  teraz szukałem jaka jest płyta przez msinfo32.exe i też pokazuje w ten sposób ze ram jest więcej niż fizycznie. 

sprawdzę jakie są kości ale każda jest różna z tym że wydaje mi się że jak je poprzerzucam miejscami to zawsze w slot 1 pokazuje 8gb zamiast 4gb ale zrobię test

dell.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokladnie jak napisales. 

Co wiecej, jakiis rok temu "zniknela" mi karta gsm. Jako, ze zwykle pod wifi bylem nie pezeszkadzalo mi to specjalnie. Teraz się pojawila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, aflinta napisał:

Podstawowa zasada to wszystkie kości takie same, jeżeli są różne to mogą być problemy - szczególnie na sprzętach A-brandów.

 

trudno na razie nie dostanę takich samych bo to wiekowy sprzęt zobaczę jak się będzie sprawować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, sprawa. ;) Ramka jest, BT w aucie jest, zasilanie też gotowe tylko tabletu brak w Legacy IV... Dla niewtajemniczonych, ekran 7", może być delikatnie mniejszy, ale nie większy. No i teraz problem bo do tej pory sprawdzał się Nexus 7 w tej konfiguracji, jednak jest to stary sprzęt i chyba wolałbym coś mniej więcej na czasie, żeby dźwigało współczesne aplikacje. Oprócz tego przydałoby się w nim LTE. Aha, tylko Android wchodzi w grę. Jakieś sugestie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba GPU  są wlutowane w płytę główną. Czasami zdarza się CPU w socketcie i można zrobić upgrade CPU.
Dell precision seria m4700, m4800 mają i cpu i gpu w sockecie i można podmieniac. Nie wiem jak to jest w nowszych modelach

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

No to wpisujesz w google słowo Phablet i szukasz :) Nie wiem czy uda się kupić równie trwałe urządzenie jak Nexus 7 za małe pieniądze, ale coś znajdziesz.

Chyba jednak ciężko będzie o coś lepszego, zaryzykuję z Nexusem 7. Widzę, że dostał nawet swojego Androida 10, więc chyba warto spróbować. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z innej beczki mały chwalipost, ktoś do mnie zapukał w pracy bo mają stary jakiś stary zapomniany komputer  i czy byłbym zainteresowany. No ba! Okazało się, że mieli dwie sztuki BBC Micro + 2 podwóje stacje dyskietem + zewnętrzny drugi procesor + jeszcze kupa osprzętu, wszystko jeszcze z naklejkami gwarancyjnymi sprzedawcy, jeszcze we wczesnych latach 90tych obydwa komputery obsługiwały jakiś antyczny sprzęt laboratoryjny. :) Jeden w końcu wyciągnąłem z pudła, dzisiaj doszedł kabel i działa!  Drugi siedzi jeszcze na strychu bo już i tak nasłuchałem się o znoszeniu starych gratów do domu. :)

 

Projekt na kwarantannę - wyczyścić, wybielić plastiki, wymienić kondensatory i podszkolić latorość z BASICa. :)

 

 

8w31zkk87ru41.thumb.jpg.6420e13690c984cdb8a905fdb19582db.jpg

8vcln34a7ru41.thumb.jpg.960182d6e30414cc327b07be225ff3f7.jpg

l433jt3a7ru41.thumb.jpg.285af7982beecaaec29f7dbd044e7e72.jpg

t1zad34a7ru41.thumb.jpg.60d569eebde1de8db6085431f29f9cc0.jpg

mn3a6o2b7ru41.thumb.jpg.e81a328bece74a7c41898f042126de87.jpg

yecwsj2b7ru41.thumb.jpg.a58f7441e0297de4aa8c0540352e9be0.jpg

IMG_20200505_174746.thumb.jpg.91c0498c3ed92176c1e20ca88875d5d6.jpg

 

  • Super! 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radnor napisał:

Projekt na kwarantannę - wyczyścić, wybielić plastiki, wymienić kondensatory i podszkolić latorość z BASICa. :)

Tylko po co uczyć kota programowania :P

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LosioDriver napisał:

Dzieci teraz mają na informatyce zajęcia z Minecrafta :D

 

To tez, buduja jakies obwody z redstona i co tam jeszcze. Ale ctrl+tab z matematyki na robloxa i z powrotem jak rodzice wchodza to standard. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o obijaniu się.. Moja praca dyplomowa w technikum to był jakiś serwer z redhatem który łączył wszystkie sale komputerowe w budynku do różnych rzeczy. Nieoficjalnie do wymiany plików w programie SPICE (symulator obwodów elektronicznych) między klasami i nauczycielami, a mniej oficjalnie to na piątym roku 3 dni w tygodniu bawiliśmy się takimi rzeczami. Przeważnie zadanie było skończone koło południa, więc przez następnych parę godzin można było tłuc deathmatche w Quake 2 między klasami. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...