Skocz do zawartości

Forester 2008 / MY09


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Forester będzie większy i cięższy od CRV i RAV4 (które były do tej pory większe od Forestera). 140 KM to po prostu słabo.

 

RAV4 jest krótszy:

 

http://tinyurl.com/3yb4v3

 

za to i Honda i Tojka są szersze i wyższe.

 

Te zmiany prowadzą do następującego wniosku:

 

Nowy Forester ma być samochodem do miasta, żadnym tam crossoverem tylko normalnym uczciwym SUV-em który ma być w pełni godny miana "Chelsea Tractor" :evil:

 

Świadczą o tym: większy bagażnik, słabszy silnik, antenka, ogólne napuchnięcie, brak LSD z tyłu.

 

Może jeszcze w wersjach turbo jest nadzieja. :?:

 

Myślę, że za ten kierunek zmian odpowiedzialne są dwa czynniki. Pierwszy to oczywiście ekoterroryzm i wymuszanie obniżania emisji CO2. W sumie to się powinniśmy cieszyć, bo mogliśmy powitać Forka 1.5 107 KM :twisted:

 

Drugi czynnik to to:

 

http://www.chevrolet.com/suburban/

 

FHI doszło do wniosku, że lepiej poświęcić stosunkowo wąskie grono entuzjastów na rzecz osób poszukujących "praktycznego" samochodu, których może skusić magia marki. W końcu Tojek czy Fordów sprzedaje się wielokrotnie więcej niż Subaraków. wystarczy uszczknąć im 5% i sprzedaż wzrasta trzykrotnie.*

 

Byle napęd zostawili.

 

Olleo, świetne grafiki i wnioski. :cool:

 

 

----

* Dane fikcyjne, niepoparte żadnymi faktami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Czesi piszą 2,0 słabnie. Przy większej masie ...

 

za to jest wiekszy moment

 

Ale nic o dieslu. Może nie będzie na początku?

 

w forku bedzie troche pozniej.

Trochę przeraża 10 cm więcej we wzroście z powiększonym jednocześnie prześwitem. Może się bujać jak Ikarus. Oby nie

 

Nie buja sie, bedzie dobrze :) Kurtyny tez beda.

 

Nowy Forys urosl przede wszystkim we wnetrzu, tego mu brakowalo. Z Forestera Turbo na pewno nie zrezygnuja, w kazdym razie nie u nas :twisted: Przeswit bedzie wiekszy, dzieki temu powazniejsze eskapady w lekki /sredni ( :mrgreen: ) teren beda mozliwe. Przy tym zachowuje super wlasciwosci jezdne (tak wynika z pierwszych relacji 8) )

 

Co do designu - no coz, zgadzam sie z niektorymi, ze brak konsekwencji troche razi. Niby pierwsza Tribeca i Impreza 2006 mialy wskazywac nowy, wspolny kierunek, a teraz z tego zrezygnowano :roll:

 

 

BTW, widzialem wczoraj nowa Tribece. Tak jak w przypadku Imprezy, na zywo robi lepsze wrazenie. wydaje sie wieksza, bardziej masywna i ten przod na pewno jest bardziej agresywny. Ale niestety nie jest juz tak charakterystyczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mogło być gorzej, ale ja wolałbym taki grill, jak w tym białym na górze po lewej stronie.

 

nooo jest uważam nieźle, naprawde nieźle

 

 

Chociaż przypomina mi traktor.

jak to Forester, więc jest naprawde nieźle,

bałem sie że będzie gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm, z tym nowym foresterem dramatu nie ma, nie powala, ale tragiczny też nie jest. Może na żywca wygląda lepiej.

 

Funky-Koval, lusterka na błotnikach być może są jako wspomagające widok na to co się dzieje w okolicy tylnych kół - ale to takie moje dumanie. Może po prostu kolejna moda u żółtych braci. Jest tam kilka fotek bez tych lusterek.

 

Teraz pozostaje czekać na finalną egzekucję Legacy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mogło być gorzej, ale ja wolałbym taki grill, jak w tym białym na górze po lewej stronie. Chociaż przypomina mi traktor.

Dla mnie przód ma coś z VW Tuarega, czy jak to tam się pisze. Ciekaw jestem jak będzie w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stracil to, co mi sie najbardziej w Forku podobalo - wysoki przeswit przy niewielkiej wysokosci. To dawalo wrazenie, ze mimo, iz to wlasciwie kombi 4x4, to wczolgac sie wczolga wszedzie, a teraz bardziej mi to pasuje na parking domu handlowego, niz do blota.

 

Btw. czy na na Baltyckiej chlopaki wciaz zabieraja na poligon? Chetnie bym sprobowal utopic te ohyde, jak juz sie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy współstypowicze. Czeskie zdjęcia są prawdziwe.

 

http://news.drom.ru/20071203/10003/ :twisted:

 

Создатели Forester 2008 постарались сделать автомобиль более удобным, чем прежде, улучшить его ходовые характеристики.

 

No, w to nie bardzo wierzę...

 

Багажное отделение также прибавило в размерах, незначительно,

 

Z zewnątrz wygląda jak klon Suburbana, a tu piszą że bagażnika "niewiele" przybyło. To co poszło w ten tłusty zad?

 

Базой для Subaru Forester 2008 послужило шасси от нового поколения Subaru Impreza,

 

No to było do przewidzenia. Forester = terenowa Impreza.

 

Silniczki.

 

Максимальная мощность атмосферного мотора составляет 148 л.с. на 6 000 об/мин, а максимальный крутящий момент равен 19,5 кг-м при 3 200 об/мин. Показатели турбодвигателя: 230 л.с. при 5 600 об/мин и 32,5 кг-м на 2 800 об/мин соответственно.

 

Z grubsza przeliczając, kGm * 10 = Nm, czyli 2.0 ma 148 KM i 195 Nm, a turbo 2.5 ma 230 KM (łoszadzi :wink: ) i 325 Nm.

 

4-ступенчатым автоматом с поддержкой ручного переключения скоростей.

 

Hm, myślałem, że będzie automat 5 biegowy, a ma być 4-biegowy ze sportshiftem? O co tu chodzi?

 

Комплектаций с CVT (вариатором) пока не будет

 

Dobre, że chociaż tego świństwa nie będzie.

 

К сожалению, в нынешнем поколении тема STI не получит своего продолжения.

 

AAAAAAAAAAAA! AAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!! Nie będzie STi-jaja! AAAAAAAAA!!!! :cry:

 

Techniczeskaja charakteristyka:

 

Техническая характеристика автомобиля Subaru Forester 2008 модельного года.

 

Полная длина: 4 560 мм.

Полная ширина: 1 780 мм.

Полная высота: 1 675 мм.

Колесная база: 2 615 мм.

Вес: 1 430 — 1 480.

Привод: AWD — полный, симметричный.

Двигатель: Горизонтально-оппозитный атмосферный бензиновый

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest aż tak źle moim zdaniem, jak przypuszczałam najbardziej zmaszczony został tył :neutral: . No i nie wiem, czy to wina zdjęcia, czy też do fotki specjalnie przednie siedzenia odsunięto, ale to co warte było poprawy-czyli miejsce z tyłu-chyba nie zostało poprawione?

 

Szczęśliwie nie stoję przed koniecznością zakupu nowego samochodu, uffff... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest pełne info w temacie, od Czechów rzecz jasna (Diky!):

 

http://www.subaru.com.cz/...er=desc&start=0

 

Również stwierdzam, iż nie jest tak źle :wink: po wypuszczeniu lanosa (jak to ktoś powiedział delikatnie o nowej imprezie) bałem sie ze będzie gorzej z nowym forkiem - odetchnąłem z ulgą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawie tak samo brzydki jak heczbek MY08 :evil:

 

Foryś miał już kiepskie (stylistycznie) momenty w swojej karierze :wink:

 

Obrazek

 

Zaraz zaraz, skad ja to znam :mrgreen:

 

Subaru ma chyba taki styl dzialania + najpierw damy kompletnie denne zdjecia w Internecie, a potem damy to, co ma byc w rzeczwistosci, to sie ludziska uciesza ze nie jest tak zle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...