Skocz do zawartości

Forester 2008 / MY09


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz calkiem spore grono jest zaintersowane nowym modelem, jesli chodzi o kupno, to nawet wieksze niz STI ;) , postanowilem otworzyc ten topic!

 

http://www.autoblog.com/2007/11/13/rede ... ed-sketch/

 

Pierwsze szkice?

 

1.jpg

 

2.jpg

 

Forester2009a.jpg

 

a to prawdopodobnie nowy Forys w przebraniu ;) (wiem, bylo juz kiedys)

 

Outback2009.jpg

 

Serio, to nie wiem co o tym myslec. To pierwsze to za bardzo podobne do jakiegos szkicu Tribeci MY08. Poza tym, skoro w niej zrezygnowali z tak szerokiego slupka D ze wzgledu na ograniczona widocznosc (przez co wyglada teraz tragicznie...), to dlaczego mieliby to wprowadzac w nowym Forysiu?

 

W kazdym razie, czego mozna sie spodziewac w nowym modelu to: wiekszy rozstaw osi (zakladajac, ze bedzie tak jak do tej pory, bazowal na Imprezie), wiecej miejsca we wnetrzu, VDC i 6 poduszek w standardzie, diesel?

 

tutaj jeszcze lista dostepnych kolorow dla Kanady:

 

2009-Forester-Colors-1.jpg?t=1194456238

 

z ktorej nasiocowcy wywnioskowali (opierajac sie na kodach modelowych badz ich braku), ze, nie bedzie 2.5XT w manualu. Jesli to prawda, to podejzewam ze dotyczy to tylko Kanady:)

 

 

i jeszcze na koniec rzekoma wypowiedz kogos, kto widzial:

 

"the exterior design in general is a bit more mainstream. As with the new Impreza and Tribeca, the new Forester will appeal to wider variety of buyers. It’s a bit more masculine, more squared-off, more of a traditional SUV look than what you see in a Tribeca, CX-7 or Murano.[...] seat occupants’ comfort has received a lot of attention in this vehicle, unlike some brands out there. [...] The new Forester has all the good qualities of its predecessor, but even more so. This is a noticeably nicer vehicle in every way. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To co jest na pierwszym rysunku wygląda nawet nieźle, chociaż widzę, że Forester zmieni nieco sylwetkę na taką masywną w stylu Outlandera (i Tribecki). W obecnym (i poprzednich) Foresterze podoba mi się właśnie to, że nie jest przesadnie wielki i masywny w ogólnym wyglądzie bryły nadwozia.

 

Źle by było jakby nowy Forester stał się zmniejszoną Tribecką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Foryś w przebraniu to chyba Outback

 

Chciałoby się powiedzieć... że nei że pewnie nei zrezygnują ze specyficznego stylu Forestera...

ale po Imprezie można powiedzieć że napewno zrezygnują ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Foryś w przebraniu to chyba Outback

 

trudno powiedziec. Niektorzy mowia, ze to graty nowego OBK w starym opakowaniu. Ale poniewaz zdjecie juz ma pare miesiecy, Forys bedzie wprowadzany niedlugo, a do nowego Legacy/OBK jeszcze daleko, to ja bym typowal jednak na przebranego Forestera. Dziwnie spasowane elementy nadwozia w tym przypadku (na innych zdjeciach bylo widac to lepiej) zdaja sie potwierdzac te teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... nie dość, że wygląda jakoś tak za bardzo opływowo to teraz już na żadnym parkingu nie uwierzą, że to nie Ford :P

 

Ja rozumiem, że wyniki sprzedaży, ja rozumiem, że target ale i tak jestem przeciwnikiem zmian w wyglądzie jedynej słusznej marki.

 

Dobrze, że rodzinny Forester już zakupiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee..., nie jest taki najgorszy :wink: , na 3 fotce wygląda całkiem całkiem. Chciałabym jeszcze zobaczyć zadek, boję się że tam może kryć się cała kwintesencja "zmaszczenia" :wink:

 

Dziś po raz pierwszy jechałam dłuższy odcinek drogi za nową Imprezą :neutral: , to niebywałe jak ten samochód stracił swój charakter (pazur?) :cry:. Zero emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze skonczyc pisac o Imprezie - dla niej jest osobny topic :twisted:

 

Czy to na zdjęciach ma ramki w drzwiach?

 

trudno powiedziec, ale nie kierowalbym sie tym tak czy siak. Dwa z tych "zdjec" to sa wizualizacje z japonskich czasopism, a szkic moze byc nawet nieautentyczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do Forestera 2,5 XT, ale tak gdzieś okolice wakacji przyszłego roku czyli akurat na wymianie modelu. No i pytanie czekać czy się spieszyć.

Zewnętrzny wygląd to jedno, wnętrze drugie.

Czy na podstawie nowej Imprezy można cokolwiek wywnioskować nt nowego Forestera? Imprezy nie znam. Na ile poprzednia generacja Imprezy była wewnątrz/technicznie zbliżona do aktualnego jeszcze Forestera i czy były podobieństwa wskazujące, że nowy Forester może odziedziczyć pewne rozwiązania z nowej Imprezy?

Rozstaw osi to jedno, lepsze ksenony, audio, poduszki, klimatyzacja, ESP (nieodłączalne?) itp.

Czy należy się obawiać, że nie będzie turbo? Benzyny oczywiście bo dizel będzie, choć też nie najmocniejszy jak na takie auto. No i czy w Subaru występują typowe dla innych marek problemy wieku dziecięcego, sugerujące, żeby nie kupować pierwszych egzemplarzy i poczekać na poprawki typowych usterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, będzie brzydkim heczbekiem z ramkami :mrgreen:

Pojęcie brzydoty przy Subaru to pojęcie względne. Akurat wcześniejszy czy nawet aktualny Forester czy starsza Impreza była poza kręgiem użytkowników/miłośników Subaru uważana za brzydką. A większość z tego forum (w tym ja) uważa je za "bardzo OK". Nowa Impreza strzela w gusta użytkownika masowego a niemasowi użytkownicy subaru uważają, że jest brzydka. Subaru zawsze było brzydkie czyli piękne :)

Więc brzydkim w czyim mniemaniu będzie Forester?

Pierwszy szkic dramatyczny nie jest (lepszy niż Impreza) - jak dla mnie nie dyskwalifikuje. Dalsze gorzej (pomijam OBK). Grila szkoda. No ramki to faktycznie cios w Imago :) Zawsze można sobie tłumaczyć, że poprawi sztywność nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to im brzydszy tym ładniejszy

 

pod warunkiem , że będzie "brzydki" w stylu Subaru a nie w styju kija,

forester na pierwszy rzut oka jest nieproporcjonalny-chodzi mi o krótki rozstaw osi a właściwie o bardzo wysunięty ryj (my 03-05) ale z czasem wszyscy moi znajomi którzy sie na początku nasmiewali teraz mówia że całkiem całkiem, (szczególnie po starcie ze świateł :razz: , tzn z tyłu im sie najbardziej podoba :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...